logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel TOPOLA SKIES GOLF & SPA RESORT zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Топола

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од плажата.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, 2 ресторана, 2 бара, сервис за перење и пеглање, супер маркет, паркинг.

Сместување: Секоја соба е опремена со клима, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Услуга: All Inclusive.

Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, џакузи, СПА центар, тенис, пинг-понг, мини фудбал, кошарка, голф.

 

Topola Skies Golf & SPA resort 4*       ALL
DBL соба (2/2+1/3)   26.04-23.05 24.05-13.06 14.06-30.06 01.07-26.08 27.08-10.09 11.09-30.09
п.п. DBL соба ALL 41 51 60 69 60 51
DBL соба  83 101 120 138 120 101
DBL соба + дополнително легло 112 137 161 186 161 137
2 возрасни + 1 детe (03-6,99) 83 101 120 138 120 101
2 возрасни + 1 детe (07-13,99) 83 101 120 138 120 101
2 возрасни + 2 деца (03-06,99) 83 101 120 138 120 101
2 возрасни + 1 детe (07-13,99)+1 детe (03-06,99) 104 127 150 173 150 127
2 возрасни + 2 деца (07-13,99) 104 127 150 173 150 127
DBL соба со поглед кон морето (2/2+1/3)  26.04-23.05 24.05-13.06 14.06-30.06 01.07-26.08 27.08-10.09 11.09-30.09
п.п. DBL соба со поглед кон морето ALL 44 53 62 71 62 53
DBL соба со поглед кон морето  87 106 124 143 124 106
DBL соба со поглед кон морето + дополнително легло 118 143 168 193 168 143
2 возрасни + 1 детe (03-6,99) 87 106 124 143 124 106
2 возрасни + 1 детe (07-13,99) 87 106 124 143 124 106
2 возрасни + 2 деца (03-06,99) 87 106 124 143 124 106
2 возрасни + 1 детe (07-13,99)+1 детe (03-06,99) 109 132 155 178 155 132
2 возрасни + 2 деца (07-13,99) 109 132 155 178 155 132
апартман со 1 спална соба со поглед кон парк (2/2+2/3+1)   26.04-23.05 24.05-13.06 14.06-30.06 01.07-26.08 27.08-10.09 11.09-30.09
п.п. апартман со 1 спална соба со поглед кон парк ALL 48 58 69 83 69 58
апартман со 1 спална соба со поглед кон парк = SGL употреба 97 115 138 166 138 115
изнајмување апартман со 1 спална соба со поглед кон парк  (2 возрасни) 97 115 138 166 138 115
2 возрасни + 1 детe (03-06,99) 97 115 138 166 138 115
2 возрасни + 1 детe (07-13,99) 97 115 138 166 138 115
2 возрасни + 2 деца (03-06,99) 97 115 138 166 138 115
2 возрасни + 1 детe (07-13,99)+ 1 детe (03-06,99) 121 144 173 207 173 144
2 возрасни + 2 деца (07-13,99) 121 144 173 207 173 144
3 возрасни 130 155 186 224 186 155
3 возрасни + 1 детe (03-06,99) 130 155 186 224 186 155
3 возрасни + 1 детe (07-13,99) 130 155 186 224 186 155
апартман со 1 спална соба со поглед кон море (2/2+2/3+1)  26.04-23.05 24.05-13.06 14.06-30.06 01.07-26.08 27.08-10.09 11.09-30.09
п.п. апартман со 1 спална соба со поглед кон море ALL  51 60 71 85 71 60
апартман со 1 спална соба со поглед кон море = SGL употреба 101 120 143 170 143 120
изнајмување апартман со 1 спална соба со поглед кон море (2 возрасни) 101 120 143 170 143 120
2 возрасни + 1 детe (03-06,99) 101 120 143 170 143 120
2 возрасни + 1 детe (07-13,99) 101 120 143 170 143 120
2 возрасни + 2 деца (03-06,99) 101 120 143 170 143 120
2 возрасни + 1 детe (07-13,99)+ 1 детe (03-06,99) 127 150 178 213 178 150
2 возрасни + 2 деца (07-13,99) 127 150 178 213 178 150
3 возрасни 137 161 193 230 193 161
3 возрасни + 1 детe (03-06,99) 137 161 193 230 193 161
3 возрасни + 1 детe (07-13,99) 137 161 193 230 193 161
4 возрасни - on request 172 203 242 289 242 203
апартман со 1 спална соба Premium Lux со поглед кон море и голф терени (2/2+1/3)  26.04-23.05 24.05-13.06 14.06-30.06 01.07-26.08 27.08-10.09 11.09-30.09
п.п. апартман со 1 спална соба Premium Lux  ALL 53 62 74 87 74 62
апартман со 1 спална соба Premium Lux  = SGL употреба 106 124 147 175 147 124
изнајмување апартман со 1 спална соба Premium Lux (2 возрасни) 106 124 147 175 147 124
2 возрасни + 1 детe (03-06,99) 106 124 147 175 147 124
2 возрасни + 1 детe (07-13,99) 106 124 147 175 147 124
3 возрасни 143 168 199 236 199 168
апартман со 2 спални со поглед кон базен (4/4+2/5+1)   26.04-23.05 24.05-13.06 14.06-30.06 01.07-26.08 27.08-10.09 11.09-30.09
изнајмување апартман со 2 спални со поглед кон базен -
цена по лице (до 4 лица) ALL
159 179 236 270 236 179
4 возрасни + 1 детe (03-06,99) 159 179 236 270 236 179
4 возрасни + 1 детe (07-13,99) 159 179 236 270 236 179
4 возрасни + 2 деца (03-06,99) 159 179 236 270 236 179
4 возрасни + 1 детe (07-13,99)+ 1 детe (03-06,99) 175 197 259 297 259 197
4 возрасни + 2 деца (07-13,99) 175 197 259 297 259 197
5 возрасни 190 215 283 324 283 215
5 возрасни + 1 детe (03-06,99) 190 215 283 324 283 215
5 возрасни + 1 детe (07-13,99) 190 215 283 324 283 215
апартман со 2 спални Premium Lux со поглед кон море и голф терени (4/4+1/5)  26.04-23.05 24.05-13.06 14.06-30.06 01.07-26.08 27.08-10.09 11.09-30.09
изнајмување апартман со 2 спални Premium Lux со поглед кон море и голф терени - цена по лице (до 4 лица) ALL 173 193 253 288 253 193
4 возрасни + 1 детe (03-06,99) 173 193 253 288 253 193
4 возрасни + 1 детe (07-13,99) 173 193 253 288 253 193
5 возрасни 207 232 304 345 304 232

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-15% попуст за резервации направени до 31.03. со минимум 5 ноќевања и 100% платени до 05.04.

-14=12; 7=6  за престој до 14.06 и од 11.09.

-Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.

-Дете 0-2,99 г. - бесплатно.

-1 или 2 деца 7-13,99 г. со 2 возрасни во апартман 1 спална - бесплатно.

-2 возрасни со дете 03-6,99 и дете 7-13,99 во апартман 1 спална - детето 03-6,99 г. - бесплатно, детето 7-13,99 - 50%.

-2 возрасни со 2 деца 7-13,99 г. во апартман 1 спална - 1во дете - бесплатно, 2ро дете - 50%.

-1 дете 3-13,99 г. со 3 возрасни во апартман 1 спална - детето - бесплатно, 3 возрасен - 70%. 

-Возрасен на додатно легло во апартман 1 спална - 70% од редовната цена.

-1 или 2 деца 7-13,99 г. со 4 возрасни во апартман 2 спални - бесплатно.

-1 дете 7-13,99 г. со 4 возрасни во апартман 2 спални - бесплатно.

-4 возрасни со 2 деца 3-13,99 г. во апартман 2 спални - 1во дете - бесплатно, 2ро дете - 10%.

-1 дете 3-13,99 г. со 5 возрасни во апартман 2 спални - детето - бесплатно, 5 возрасен - 20%. 

-Возрасен на додатно легло во апартман 2 спални - 20%.

-Туристичка такса- за возрасен/дете 2+ г. на ден - 1 евро.

 


Слични понуди

Hotel GRIFID ARABELLA CLUB

Hotel GRIFID ARABELLA CLUB

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажата. Општи информации: Хотелот поседува 292 соби, рецепција, сеф, 3 ресторана, 2 бара, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса. Услуга: Ultra All Inclusive. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен
Hotel Chris

Hotel Chris

Локација: Хотелот во центарот на Свети Влас помеѓу морето и планината. Општи информации: ресторан, лоби бар, базен, сауна, коктел бар. Сместување: сите соби се со ТВ, телефон, мини бар, фрижидер, балкон, клима уред и бања. Услуга: ноќевање со доручек / полупансион.   Chris 3* BB/HB DBL (2/2+1/3)  20.05-19.06 20.06-
Aparthotel GREEN FORT NOKS

Aparthotel GREEN FORT NOKS

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, детско игралиште.
Aparthotel Aquamarine-1

Aparthotel Aquamarine-1

Локација: Хотелот се наоѓа на 1,5 км од центарот на градот и на 100м од плажата. Општи информации: рецепција, ресторан,лоби бар,  базен, детски клуб, паркинг,фитнес центар, фудбалско игралиште, приватна плажа. Сместување: сите соби се опремени согардеробер, клима, ТВ, фрижидер,  бесплатен Wi-Fi интернет конекција, некои имаат погле