logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel GRAND MURGAVETS zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, масажи, фитнес центар, билијард, пинг-понг, детско игралиште.

 

***ЗИМА 2019/2020!

GRAND HOTEL MURGAVETS 4* зима 2019-2020 BB/HB
DBL ECONOMY соба (1+1/2+1)  01.12-19.12 20.12-29.12 30.12-02.01 03.01-22.01 23.01-04.03 05.03-31.03
п.п. DBL ECONOMY соба BB 27€ 29€ 55€ 27€ 29€ 27€
SGL ECONOMY соба /1 лице/ 40€ 45€ 72€ 40€ 45€ 40€
DBL ECONOMY соба /2 лица/ 54€ 58€ 110€ 54€ 58€ 54€
DBL ECONOMY соба + дополнително легло /3 лица/ 78€ 82€ 167€ 78€ 82€ 78€
1 возрасен + 1 детe (00-05,99) 40€ 45€ 72€ 40€ 45€ 40€
1 возрасен + 1 детe (06-11,99) 54€ 58€ 110€ 54€ 58€ 54€
1 возрасен + 2 деца (06-11,99) 71€ 75€ 148€ 71€ 75€ 71€
1 возрасен + 2 деца (00-05,99)(06-11,99) 54€ 58€ 110€ 54€ 58€ 54€
2 возрасни + 1 детe (00-05,99) 54€ 58€ 110€ 54€ 58€ 54€
2 возрасни + 1 детe (06-11,99) 71€ 75€ 148€ 71€ 75€ 71€
DBL соба (1+1/2+1)  01.12-19.12 20.12-29.12 30.12-02.01 03.01-22.01 23.01-04.03 05.03-31.03
п.п. DBL соба BB 29€ 32€ 62€ 29€ 32€ 29€
SGL соба /1 лице/ 45€ 49€ 74€ 45€ 49€ 45€
DBL соба /2 лица/ 58€ 64€ 124€ 58€ 64€ 58€
DBL соба + дополнително легло /3 лица/ 82€ 88€ 181€ 82€ 88€ 82€
1 возрасен + 1 детe (0-5,99) 45€ 49€ 74€ 45€ 49€ 45€
1 возрасен + 1 детe (06-11,99) 58€ 64€ 124€ 58€ 64€ 58€
1 возрасен + 2 деца (06-11,99) 75€ 81€ 162€ 75€ 81€ 75€
1 возрасен + 2 деца (0-05,99)(06-11,99) 58€ 64€ 124€ 58€ 64€ 58€
2 возрасни + 1 детe (0-05,99) 58€ 64€ 124€ 58€ 64€ 58€
2 возрасни + 1 детe (06-11,99) 75€ 81€ 162€ 75€ 81€ 75€
апартман со 1 спална соба (2/2+2/3+0/3)  01.12-19.12 20.12-29.12 30.12-02.01 03.01-22.01 23.01-04.03 05.03-31.03
п.п. апартман со 1 спална соба BB 44€ 48€ 69€ 44€ 48€ 44€
изнајмување апартман со 1 спална соба /2 лица/ 87€ 95€ 137€ 87€ 95€ 87€
апартман со 1 спална соба + дополнително легло /3 лица/ 111€ 119€ 194€ 111€ 119€ 111€
2 возрасни + 1 детe (0-5,99) 99€ 124€ 137€ 112€ 124€ 112€
2 возрасни + 1 детe (06-11,99) 104 112€ 175€ 104€ 112€ 104€
2 возрасни + 2 деца (0-5,99) 87 95€ 137€ 87€ 95€ 87€
2 возрасни + 2 деца (06-11,99) 120€ 128€ 212€ 120€ 128 120€
2 возрасни + 2 деца (0-5,99)(06-11,99) 104€ 112€ 175€ 104€ 112€ 104€
мазонет со 1 спална соба (2/2+2/3)  01.12-19.12 20.12-29.12 30.12-02.01 03.01-22.01 23.01-04.03 05.03-31.03
п.п. MEZ со 1 спална BB 35€ 37€ 59€ 35€ 37€ 35€
изнајмување MEZ со 1 спална /2 лица/ 139€ 149€ 237€ 139€ 149€ 139€
MEZ со 1 спална + дополнително легло /3 лица/ 163€ 173€ 294€ 163€ 173€ 163€
2 возрасни + 2 деца (0-05,99) 139€ 149€ 237€ 139€ 149€ 139€
2 возрасни + 2 деца (06-11,99) 172€ 182€ 312€ 172€ 182€ 172€
апартман со 1 спална соба SUPERIOR (2/2+2/3)  01.12-19.12 20.12-29.12 30.12-02.01 03.01-22.01 23.01-04.03 05.03-31.03
п.п. апартман со 1 спална соба SUPERIOR BB 41€ 46€ 66€ 41€ 46€ 41€
изнајмување апартман со 1 спална соба SUPERIOR /2 лица/ 163€ 182€ 262€ 163€ 182€ 163€
апартман со 1 спална соба SUPERIOR + дополнително легло /3 лица/ 187€ 206€ 319€ 187€ 206€ 187€
2 возрасни + 2 деца (0-05,99) 163€ 182€ 262€ 163€ 182 163€
2 возрасни + 2 деца (06-11,99) 196€ 215€ 337€ 196€ 215€ 196€
апартман со 2 спални (4/4+1/5)  01.12-19.12 20.12-29.12 30.12-02.01 03.01-22.01 23.01-04.03 05.03-31.03
п.п. апартман со 2 спални BB 46€ 50€ 59€ 46€ 50€ 46€
изнајмување апартман со 2 спални /4 лица/ 182€ 200€ 237€ 182€ 200€ 182€
4 возрасни + 1 детe (0-05,99) 182€ 200€ 237€ 182€ 200€ 182€
4 возрасни + 1 детe (06-11,99) 195€ 213€ 267€ 195€ 213€ 195€

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за НВ со ВВ возрасен 12 евра/ дете (3-11,99 г.) 7 евра. 

-Новогодишна вечера (задолжително) ВВ- 100 евра за возрасен/ 50 евра за дете (3-11,99 г.). Деца 0-2,99 - бесплатно.

-Новогодишна вечера (задолжително) НВ- 88 евра за возрасен/ 44 евра за дете (3-11,99 г.). Деца 0-2,99 - бесплатно.

-Божиќна вечера (задолжително) со ВВ - 38 евра за возрасен/ 19 евра за дете (3-11,99 г.). Деца 0-2,99 - бесплатно.

-Божиќна вечера (задолжително) со НВ- 25 евра за возрасен/ 13 евра за дете (3-11,99 г.). Деца 0-2,99 - бесплатно.

-Екстра попустот не се комбинира со попустот за ран букинг.

-Попуст 10% за резервација до 31.10.19 и платена целосна сума до 05.11.19  

-Попуст 5% за резервација до 15.11.19 и платена целосна сума до 20.11.19 

-Попуст 5% за 3 или повеќе резервирани ноќевања 

-Попуст 10% за 7 или повеќе резервирани ноќевања 

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

 


Слични понуди

Hotel GRAND MONASTERY

Hotel GRAND MONASTERY

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до Студенец ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт
Hotel Belmont SKI & SPA

Hotel Belmont SKI & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа на 85км од Пловдив, се наоѓа на 1,5км од ски пистите до кои хотелот нуди бесплатен транспорт. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сопствен паркинг, ресторан со капацитет, лоби бар, конференциска сала, ски гардеробер. Сместување:  располага со двокреветни соби и студиа и апартмани кои се со с
Hotel ORLOVETS

Hotel ORLOVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, менувачница, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/
Hotel Perelik

Hotel Perelik

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан, a la carte ресторан, подземен паркинг. Сместување: располага со двокреветни соби, апартмани со 1 спална и апартмани со 2 спални. Собите располагаат со: ТВ со сателитска, телефон, Wi-fi, мини  бар, централ