logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel GRAND MONASTERY zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до Студенец ски терените.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, масажи, фитнес центар, билијард, пинг-понг, соба за игри, куглана, детско катче, детско игралиште.

 

***ЗИМА 2019/2020!

GRAND MONASTERY Aparthotel 3*        RO/BB/HB
STUDIO (2)  13.12-29.12 30.12-01.01 02.01-10.01 11.01-17.01 18.01-03.03 04.03-22.03
п.п. STUDIO RO 31€ 50€ 41€ 31€ 37€ 30€
изнајмување STUDIO /2 person/ 62€ 99€ 82€ 62€ 73€ 59€
1 возрасен + 1 детe (02-11,99) 62€ 99€ 82€ 62€ 73€ 59€
апартман со 1 спална соба (2/2+2/3+1/4)  13.12-29.12 30.12-01.01 02.01-10.01 11.01-17.01 18.01-03.03 04.03-22.03
изнајмување апартман со 1 спална соба /2 лица/ RO 73€ 114€ 94€ 73€ 82€ 68€
апартман со 1 спална соба + дополнително легло /3 лица/ 73€ 114€ 94€ 73€ 82€ 68€
апартман со 1 спална соба + 2 дополнителни легла /4 лица/ 73€ 114€ 94€ 73€ 82€ 68€
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 73€ 114€ 94€ 73€ 82€ 68€
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 73€ 114€ 94€ 73€ 82€ 68€
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 73€ 114€ 94€ 73€ 82€ 68€
3 возрасни + 1 детe (02-11,99) 73€ 114€ 94€ 73€ 82€ 68€
апартман со 2 спални (4/4+2/5+1/6)  13.12-29.12 30.12-01.01 02.01-10.01 11.01-17.01 18.01-03.03 04.03-22.03
изнајмување апартман со 2 спални /4 лица/ RO 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
апартман со 2 спални + дополнително легло /5 лица/ 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
апартман со 2 спални + 2 дополнителни легла /6 лица/ 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
2 возрасни + 3 деца (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
2 возрасни + 4 деца (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
3 возрасни + 1 детe (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
3 возрасни + 2 деца (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
3 возрасни + 3 деца (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
4 возрасни + 1 детe (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
4 возрасни + 2 деца (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
5 возрасни + 1 детe (02-11,99) 87€ 137€ 114€ 89€ 104€ 85€
апартман со 3 спални (6/6+2/7+1/8)  13.12-29.12 30.12-01.01 02.01-10.01 11.01-17.01 18.01-03.03 04.03-22.03
изнајмување апартман со 3 спални /6 лица/ RO 129€ 173€ 145€ 129€ 145€ 124€
апартман со 3 спални + дополнително легло /7 лицаs/ 129€ 173€ 145€ 129€ 145€ 124€
апартман со 3 спални + 2 дополнителни легла /8 лица/ 129€ 173€ 145€ 129€ 145€ 124€
5 возрасни + 1 детe (02-11,99) 129€ 173€ 145€ 129€ 145€ 124€
5 возрасни + 2 деца (02-11,99) 129€ 173€ 145€ 129€ 145€ 124€
5 возрасни + 3 деца (02-11,99) 129 173 145 129 145 124
6 возрасни + 1 детe (02-11,99) 129€ 173€ 145€ 129€ 145€ 124€
6 возрасни + 2 деца (02-11,99) 129€ 173€ 145€ 129€ 145€ 124€
7 возрасни + 1 детe (02-11,99) 129€ 173€ 145€ 129€ 145€ 124€
доплата за BB со RO за возрасни/деца 02-11.99 5€/4€ N/A 7€/5€ 7€/5€ 7€/5€ 7€/5€
доплата за HB  со RO за возрасни/деца 02-11.99 N/A N/A N/A 19€/17€ 19€/17€ 19€/17€

*Цената вклучува: сместување, користење на сауна, базен, детско катче, фитнес, паркинг.

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за бебешко креветче 2,56 евра од ден.

-Доплата за Wi-Fi во студио или апартман 2,56 евра од ден.

-Новогодишна вечера во ресторан (не задолжително) - 92 евра за возрасен/ 46 евра за дете (2-11,99 г.). 

-Новогодишна вечера во „Mehana“ (не задолжително) - 80 евра за возрасен/ 50 евра за дете (2-11,99 г.). 

-SPO 15 % попуст за резервации направени од 01.12.2019 па наваму за пристигнувања од 24.02.2020 до крај на сезоната. (Не важи за доплатата за исхрана.) не важи за резервации направени по 01.12.19.

-Попуст 10% за резервации направени до 30.11.19 и целосно платени до 10.12.19 (Не важи за доплатата за исхрана.)  

 


Слични понуди

Hotel Belmont SKI & SPA

Hotel Belmont SKI & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа на 85км од Пловдив, се наоѓа на 1,5км од ски пистите до кои хотелот нуди бесплатен транспорт. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сопствен паркинг, ресторан со капацитет, лоби бар, конференциска сала, ски гардеробер. Сместување:  располага со двокреветни соби и студиа и апартмани кои се со с
Hotel MALINA RESIDENSE

Hotel MALINA RESIDENSE

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.   ***ЗИМА 2019/2020!
Hotel DAFOVSKA

Hotel DAFOVSKA

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Прекрасниот декор на Врвот Снежанка, ски патеките и Родопските планини го прават вашиот престој неверојатен. Општи информации: Хотелот располага со 44 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ,
Hotel ORLOVETS

Hotel ORLOVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, менувачница, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/