logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel Perelik zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан, a la carte ресторан, подземен паркинг.

Сместување: располага со двокреветни соби, апартмани со 1 спална и апартмани со 2 спални. Собите располагаат со: ТВ со сателитска, телефон, Wi-fi, мини  бар, централно греење, сет за кафе, сеф, купатила со туш кабини, некои од собите имаат балкон.

 Услуга: Ноќевање со доручек, полупансион и полн пансион.

Спорт и забава: релаксирачка зона, внатрешен базен, сауна, соба за масажи, фитнес центар, конференциска сала, сала за куглање.

 

 *ЗИМА 2019/2020!

PERELIK 5*             HB
JUNIOR SUITE (2/2+2/3+1/4)  01.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 04.01-17.01 18.01.-21.02. 22.02.-06.03 07.03.-20.04
п.п. JUNIOR SUITE HB  47€ 53€ 88€ 53€ 62€ 53€ 47
изнајмување JUNIOR SUITE  /2 лица/ 94€ 106€ 176€ 106€ 124€ 106€ 94
изнајмување JUNIOR SUITE /1 лице/ 69€ 75€ 176€ 75€ 84€ 75€ 69
JUNIOR SUITE  + дополнително легло /3 лица/ 129€ 146€ 242€ 146€ 171€ 146€ 129
1 возрасен + 1 детe (0-04,99) 69€ 75€ 176€ 75€ 84€ 75€ 69
1 возрасен + 1 детe (05-11,99)  82€ 93€ 154€ 93€ 109€ 93€ 82
1 возрасен + 2 деца (0-04,99) 69€ 75€ 176€ 75€ 84€ 75€ 69
1 возрасен + 1 детe (0-04,99) + 1 детe (05-11,99 ) 82€ 93€ 154€ 93€ 109€ 93€ 82
1 возрасен + 2 деца (05-11,99) 106€ 119€ 198€ 119€ 140€ 119€ 106
2 возрасни + 1 детe (0-04,99) 94€ 106€ 176€ 106€ 124€ 106€ 94
2 возрасни + 1 детe (05-11,99) 118€ 133€ 220€ 133€ 155€ 133€ 118
2 возрасни + 2 деца (00-04,99) 94€ 106€ 176€ 106€ 124€ 106€ 94
2 возрасни + 1 детe (00-04,99) + 1 детe ( 05-11,99) 118€ 133€ 220€ 133€ 155€ 133€ 118
2 возрасни + 2 деца (05-11,99) 141€ 159€ 264€ 159€ 186€ 159€ 141
3 возрасни + 1 дете (0-04,99 ) 129€ 146€ 242€ 146€ 171€ 146€ 129
3 возрасни + 1 дете ( 05-11,99 ) 153€ 172€ 286€ 172€ 202€ 172€ 153
мазонет со 1 спална соба -min 2; max 2+2/3+1 or 4 pax 01.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 04.01-17.01 18.01.-21.02. 22.02.-06.03 07.03.-20.04
п.п. MEZZ 1-Bedroom HB 59€ 65€ 100€ 65€ 74€ 65€ 59
изнајмување MEZZ со 1 спална /2 лица/ 118€ 130€ 200€ 130€ 148€ 130€ 118
MEZZ со 1 спална + дополнително легло /3 лица/ 162€ 179€ 275€ 179€ 204€ 179€ 162
1 возрасен + 1 детe (0-04,99) 118€ 130€ 200€ 130€ 148€ 130€ 118
1 возрасен + 1 детe (05-11,99)  103€ 114€ 175€ 114€ 130€ 114€ 103
1 возрасен + 2 деца (0-04,99) 118€ 130€ 200€ 130€ 148€ 130€ 118
1 возрасен + 1 детe (0-04,99) + 1 детe (05-11,99 ) 103€ 114€ 175€ 114€ 130€ 114€ 103
1 возрасен + 2 деца (05-11,99) 133€ 146€ 225€ 146€ 167€ 146€ 133
2 возрасни + 1 детe (0-4,99) 118€ 130€ 200€ 130€ 148€ 130€ 118
2 возрасни + 1 детe (05-11,99) 148€ 163€ 250€ 163€ 185€ 163€ 148
2 возрасни + 2 деца (0-4,99) 118€ 130€ 200€ 130€ 148€ 130€ 118
2 возрасни + 1 детe (0-4,99) + 1 детe ( 05-11,99) 148€ 163€ 250€ 163€ 185€ 163€ 148
2 возрасни + 2 деца (05-11,99) 177€ 195€ 300€ 195€ 222€ 195€ 177
3 возрасни + 1 дете (0-04,99 ) 162€ 179€ 275€ 179€ 204€ 179€ 162
3 возрасни + 1 дете ( 05-11,99 ) 192€ 211€ 325€ 211€ 241€ 211€ 192

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 69 евра за возрасен/ 44 евра за дете (2-11,99 г.). 

-Божиќна вечера (задолжително) - 25 евра за возрасен/ 13 евра за дете (4-11,99 г.).

-Попуст 15% за резервации направени до 30.10.19 и платено целосно до 05.11.19  

-Попуст 10% за резервации направени во период 31.10-30.11.19 и целосно платено до 05.12.19  

 


Слични понуди

Hotel DAFOVSKA

Hotel DAFOVSKA

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Прекрасниот декор на Врвот Снежанка, ски патеките и Родопските планини го прават вашиот престој неверојатен. Општи информации: Хотелот располага со 44 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ,
Hotel ORLOVETS

Hotel ORLOVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, менувачница, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/
Hotel MALINA RESIDENSE

Hotel MALINA RESIDENSE

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.   ***ЗИМА 2019/2020!
Hotel GRAND MURGAVETS

Hotel GRAND MURGAVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: СПA ц