logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Villa Monte Rio


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Будва

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата.

Општи информации:

 • Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби,
 • сопствен пансионски ресторан за 70 лица, доручек започнува во 07:00ч и трае до 09:00ч и е на база шветска маса, додека вечерата е од 18:00ч до 21:00ч така што предходен ден избирате од понуденото мени кое јадење го сакате за утре.
 • сопствен приватен паркинг.

Сместување: Капацитетот на вилата е 120 легла во двокреветни, трокреветни и четрикреветни соби. Собите се удобно опремени. Сите соби поседуваат, сопствена бања, ТВ, фрижидер, Wi-Fi електричен шпорет, клима и голема тераса со гарнитура за седење. Собите имаат поглед на рид, околината, додека поединечните соби имаат поглед на море.

Дополнителни услуги:

 • Имате можност да изнајмите глисер и да уживате во црноморскиот брег

Услуга: ноќевање со појадок

Најавување во хотелот во 13:00, а одјава од хотелот во 09:00 часот.

Услуга

Јуни

Јули

Август

Септември

Ноќевање со доручек ВВ

20 €

22 €

22€

20€

Цените се дадени за по лице од ноќ.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Туристичката такса не е вклучена во цента и таа се плаќа на рецепција ( по лице од ден )
  • Возрасен 1.50€
  • Деца од 12 - 18 год. 1€
  • Деца до 11 год. не плаќаат
 • Доплата за еднокреветна соба - 50%
 • Паркингот е бесплатен ( потребна е најава )
 • Едно дете до 12 год. во трокреветна соба ( со две возрасни лица) – бесплатно
 • Второ дете до 12 год. во трокреветна соба ( со две возрасни лица) – 50%

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

ПРЕВОЗ

Превоз до автобуската станица во Будва 40€(2480денари)

Возен ред во месец Јуни:

Поаѓање -  секој вторник, четврток и сабота

Враќање -  секоја среда, петок и недела

Возен ред во месец Јули и Август:

Поаѓање -  секој ден

Враќање -  секој ден

НАПОМЕНА:

Поаѓање од Скопје - 22.00ч. од Меѓународна автобуска станица перон 8

Попусти за деца (дете од 0-10 години плаќа 50% од цената)


Слични понуди

8-ми март во Будва

8-ми март во Будва

   По повод 8 ми Март патување во Будва Котор со посета на Острог и  Дајбабски Манастир,Делта мол, Скадар 11 март (петок)  поаѓање во вечерните часови,ноќевање во Будва со појадок 12 март (сабота), посета на Острог 13 март (недела) во попладневните часови враќање во Македонија. Црна Гора - мала, но многу убава држава во јужн
Villa Velzon

Villa Velzon

Локација: Хотелот се наоѓа близу до словенска плажа, на 1.5 километри од Стариот Град Будва. Општи информации: Хотелот поседува ресторан, пицерија, баничарница, бесплатен интернет, бесплатен паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, ТВ, Wi-Fi, опремена кујна, купатило со фен, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек.  
Hotel ADRIA

Hotel ADRIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатил
Hotel ADRIA HARMONY

Hotel ADRIA HARMONY

Локација: Хотелот Adria Harmony се наоѓа во мирниот дел на Чањ на 80м од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, лифт, ресторан со летна градина, детска игротека, интернет, паркинг, затворен базен, сауна, детски базен на отворено кој им е бесплатен на располагање на гостите во лукс собите и студијата (на гостите