logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel Princess Residence zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Китен

Локација: Хотелот се наоѓа во Китен на самата плажа.

Општи информации:ресторан, бар, детско катче, детско игралиште, базен, сауна, фитнес центар, конференциска сала.

Сместување: сите соби се со клима уред,, ТВ, бања.

Услуга:  ноќевање со појадок / полупансион.

 

Princess Residence 4* BB/HB
DBL соба (2/2+2/3)  01.05-13.06 14.06-27.06 28.06-04.07 05.07-24.08 25.08-07.09 08.09-30.09
п.п. DBL BB 14 21 30 35 30 14
DBL соба - SGL употреба  21 32 45 70 45 21
DBL соба 29 43 60 70 60 29
DBL + дополнително легло 36 53 75 88 75 36
1 возрасен + 1 детe (03-11.99) 22 32 45 70 45 22
1 возрасен + 2 деца (03-11.99) 29 43 60 70 60 29
2 возрасни + 1 детe (03-11.99) 29 43 60 70 60 29
DBL соба со поглед кон морето (2/2+2/3)  01.05-13.06 14.06-27.06 28.06-04.07 05.07-24.08 25.08-07.09 08.09-30.09
п.п. DBL соба со поглед кон морето BB 18 26 35 40 35 18
DBL соба со поглед кон морето - SGL употреба  28 43 55 81 55 28
DBL соба со поглед кон морето 36 53 69 81 69 36
DBL соба со поглед кон морето + дополнително легло 45 66 86 101 86 45
1 возрасен + 1 детe (03-11.99) 27 40 52 81 52 27
1 возрасен + 2 деца (03-11.99) 36 53 69 81 69 36
2 возрасни + 1 детe (03-11.99) 36 53 69 81 69 36
STUDIO (1/3+1/4)  01.05-13.06 14.06-27.06 28.06-04.07 05.07-24.08 25.08-07.09 08.09-30.09
изнајмување STUDIO BB /2 лица/ 40 63 81 92 81 40
STUDIO + дополнително легло /3 лица/ 40 63 81 92 81 40
STUDIO + 2 дополнително легло /4 лица/ 40 63 81 92 81 40
2 возрасни + 1 детe (03-11.99) 40 63 81 92 81 40
2 возрасни + 2 деца (03-11.99) 40 63 81 92 81 40
3 возрасни + 1 детe (03-11.99) 40 63 81 92 81 40
апартман со 2 спални (4/4+2/5+1/6)  01.05-13.06 14.06-27.06 28.06-04.07 05.07-24.08 25.08-07.09 08.09-30.09
изнајмување апартман со 2 спални BB /4 лица/ 52 81 115 138 115 52
апартман со 2 спални + дополнително легло /5 лица/ 52 81 115 138 115 52
2 возрасни + 2 деца (03-11.99) 52 81 115 138 115 52
3 возрасни + 1 детe (03-11.99) 52 81 115 138 115 52
4 возрасни + 1 детe (03-11.99) 52 81 115 138 115 52
доплата заHB со BB возрасен/дете (03-11.99) 6/3 6/3 6/3 6/3 6/3 6/3

5% попуст за резервации направени до 30.04 и 100% исплатени до 10.05.

1 гратис ноќевање за резервации со престој од 7 до 13 дена со престој во периодите: 01.05-04.07 и 25.08-30.09

2 гратис ноќевања за резервации со престој од 14 и повеќе дена со престој во периодите: 01.05-04.07 и 25.08-30.09


Слични понуди

Hotel Onyx 3*

Hotel Onyx 3*

Локација: Хотелот се наоѓа во Китен на 200м од плажа. Општи информации: ресторан, лоби бар, базен, џакузи, сауна, детско игралиште, фитнес. Сместување: сите соби имаат клима уред, сопствена бања, балкон, ТВ, мини бар, телефон, балкон. Услуга:  ноќевање со појадок / полупансион.   Onyx 3*  BB/HB DBL соба (2/2+1/3
Hotel Kamenec

Hotel Kamenec

Локација: Хотелот се наоѓа во Китен на самата плажа. Општи информации: ресторан, бар, билијард, градина, базен, базен за деца, бар на базенот, фитнес центар, сауна. Сместување: сите соби се со клима уред,, ТВ, балкон, бања. Услуга:  All inclusive.   Kamenec 4* ALL DBL соба со балкон (2/2+2/3)   01.06-14.06
Hotel Sunny Paradise

Hotel Sunny Paradise

Локација: Хотелот се наоѓа во Китен на 150м од плажа. Општи информации: ресторан, лоби бар, базен, базен за деца, џакузи, 2 детски катчиња, паркинг. Сместување: сите соби имаат клима уред, сопствена бања, балкон, ТВ, мини бар, гардеробер. Услуга:  ноќевање со појадок / полупансион / полнпансион.   Sunny Paradise 3* BB/HB/
Park Hotel Atliman Beach

Park Hotel Atliman Beach

Локација: Хотелот се наоѓа во Китен на 3 минути пешачење до плажа. Општи информации: главен ресторан, а ла карте ресторан, лоби бар, детско игралиште, паркинг. Сместување: сите соби имаат сопствена бања со туш, балкон, ТВ, мини бар, некои од нив имаат и кујна. Услуга:  Ноќевање / ноќевање со појадок / полупансион / полнпансион.