logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


КРАЈОТ НА ЛЕТОТО ВО ЦРНА ГОРА СО ПОСЕТА НА ОСТРОШКИОТ МАНАСТИР zvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Шушањ

ПРОГРАМА

1. Ден 22.10.20201. (четврток) СКОПЈЕ – ШУШАЊ

Состанок на групата во 22:30 часот пред паркингот на хотел „Русија“. Тргнување од Скопје во 23:00часот.

2. Ден 23.10.2020 (петок) СКОПЈЕ - ШУШАЊ

Патување преку Косово и Албанија со кратки попатни застанувања за одмор. Во утринските часови пристигнување во Шушањ. Сместување на групата во хотелот “АДРИА“ . Краток одмор. Запознавање со местото и можност за најхрабрите да го осетат вкусот на Јадранското Море. Попладнето прошетка до градот Бар со посета на дворецот на Кнезот Никола. Вецхер. Ноќевање.

3. Ден 24.10.2020 (сабота) ШУШАЊ - МАНАСТИР ОСТРОГ

Појадок. Факултативна посета на Манастирот Острог, кој е еден од најзначајнит светилишта во Црна Гора па и на Балканот, познат е по своите исцелителски и пророчки способности. Можност за ручек во прекрасната брвнара крај Острошкиот Манастир. Враќање во Шушањ со разгледување на Будва и Свети Стефан. Вечера во хотелот Адриа со организирана забава и кариоке. Ноќеање

4. Ден 25.10.2020 (недела) ШУШАЊ - СКОПЈЕ

Појадок. Тргнување за Скопје преку Скадар. Разгледување на плажите на Шенгин во Албанија Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 89€ (5500.00 ден.)

Цената на аранжманот опфаќа:

  • Превоз со современ туристички автобус;
  • Сместување во хотелот, во двокреветни и трокреветни соби, на база два полупансиона (појадок и вечера);
  • Посета на Острошкиот Манастир, Бар, Будва, Свети Стефан и Шенгин;
  • Услугите на придружниците на групата и претставниците на агенцијата за време на престојот;
  • Трошоци за организација на патувањето;

Цената на аранжманот не опфаќа:

  • Факултативен ручек во Брвнарата кај Острошкиот Манастир;
  • Патничко осигурување;

Слични понуди

Hotel ADRIA

Hotel ADRIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатил
Apartmani DJURASEVIC

Apartmani DJURASEVIC

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 минути од плажата, на 7 километри од Будва. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, интернет, шатл-бус, сервис за перење и пеглање, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер, пегла, купатило со туш/када, козметички сет, пешкири, тераса. Спорт и забав
Aparthotel SOLARIS

Aparthotel SOLARIS

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат во мирниот ден на Чањ, на 300 метри од плажата и на 200 метри од ресторанот "Лара". Општи информации: Модерно опремени 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг. Сместување: Студиата/апартманитет се опремени со  клима, сателитска