logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Villa Velzon zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Будва

Локација: Хотелот се наоѓа близу до словенска плажа, на 1.5 километри од Стариот Град Будва.

Општи информации: Хотелот поседува ресторан, пицерија, баничарница, бесплатен интернет, бесплатен паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, ТВ, Wi-Fi, опремена кујна, купатило со фен, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек.

 

Услуга

01.06.- 15.06.
16.09.- 30.09.

16.06.- 30.06.
01.09.- 15.09.

01.07.- 15.07.
16.08.- 31.08.

16.07.- 15.08.

BB

23€

29€

32€

39€

*Цената е за ноќевање со појадок по лице

*Во цената е пресметана и туристичката такса

*Доплата за полупансион 7€

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

ПРЕВОЗ

Превоз до автобуската станица во Будва 40€(2480денари)

Возен ред во месец Јуни:

Поаѓање -  секој вторник, четврток и сабота

Враќање -  секоја среда, петок и недела

Возен ред во месец Јули и Август:

Поаѓање -  секој ден

Враќање -  секој ден

НАПОМЕНА:

Поаѓање од Скопје - 22.00ч. од Меѓународна автобуска станица перон 8

Попусти за деца (дете од 0-10 години плаќа 50% од цената)


Слични понуди

Villa Monte Rio

Villa Monte Rio

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата. Општи информации: Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сопствен пансионски ресторан за 70
8-ми март во Будва

8-ми март во Будва

   По повод 8 ми Март патување во Будва Котор со посета на Острог и  Дајбабски Манастир,Делта мол, Скадар 11 март (петок)  поаѓање во вечерните часови,ноќевање во Будва со појадок 12 март (сабота), посета на Острог 13 март (недела) во попладневните часови враќање во Македонија. Црна Гора - мала, но многу убава држава во јужн
Hotel ADRIA

Hotel ADRIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатил
Apartmani DRESIC

Apartmani DRESIC

Локација: Апартманите се наоѓаат на 350 метри од главната плажа, во центарот на Суто море, под борова шума. Општи информации: Се состои од двокреветни, трокреветни, четворокреветни апартмани, интернет, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, купатило, тераса. Двосо