logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel DAFOVSKA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Прекрасниот декор на Врвот Снежанка, ски патеките и Родопските планини го прават вашиот престој неверојатен.

Општи информации: Хотелот располага со 44 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: СПA центар, џакузи, парна бања, сауна, масажи.

 

 

***ЗИМА 2019/2020!

DAFOVSKA 3*       HB
DBL соба (2/2+1/3)  18.12-29.12 30.12-02.01 03.01-05.03 06.03-31.03
п.п. DBL HB  34€ 46€ 34€ 32€
SGL соба / max 1 возрасен + 1 дете 00-2,99/ 41€ 80€ 41€ 39€
DBL соба /2 лица/ 68€ 92€ 68€ 64€
DBL + дополнително легло /3 лица/ 92€ 124€ 92€ 86€
1 возрасен + 1 детe (03-13,99) 60€ 81€ 60€ 56€
1 возрасен + 2 деца (03-13,99) 77€ 104€ 77€ 72€
2 возрасни + 1 детe (03-13,99) 85€ 115€ 85€ 80€
апартман со 1 спална соба (2/2+2/3)  18.12-29.12 30.12-02.01 03.01-05.03 06.03-31.03
п.п. апартман со 1 спална соба HB  39€ 58€ 39€ 37€
изнајмување апартман со 1 спална соба соба /2 лица/ 77€ 115€ 77€ 73€
апартман со 1 спална соба + дополнително легло /3 лица/ 91€ 129€ 91€ 87€
2 возрасни + 1 детe (03-13,99) 85€ 123€ 85€ 81€
2 возрасни + 2 деца (03-13,99) 93€ 131€ 93€ 89€

*Престој минимум 6 ноќевања

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 63 евра за возрасен/ 32 евра за дете (3-13,99 г.). 

-Божиќна вечера (задолжително) - 25 евра за возрасен/ 13 евра за дете (3-13,99 г.). 

-Попуст 10% за резервација и престој во период 18.12-25.12 и 03.01-24.02, а направена до 31.10.19 и платена целосна сума до 10.11.19 

 

DAFOVSKA 3*       HB
DBL соба (2/2+1/3)  18.12-29.12 30.12-02.01 03.01-05.03 06.03-31.03
п.п. DBL HB  35€ 47€ 35€ 34€
SGL соба / max 1 возрасен + 1 ch 00-2,99/ 42€ 82€ 42€ 40€
DBL соба /2 лица/ 70€ 94€ 70€ 68€
DBL + дополнително легло /3 лица/ 95€ 127€ 95€ 92€
1 возрасен + 1 детe (03-13,99) 61€ 82€ 61€ 60€
1 возрасен + 2 деца (03-13,99) 79€ 106€ 79€ 77€
2 возрасни + 1 детe (03-13,99) 88€ 118€ 88€ 85€
апартман со 1 спална соба (2/2+2/3) 18.12-29.12 30.12-02.01 03.01-05.03 06.03-31.03
п.п. апартман со 1 спална соба HB  40€ 59€ 40€ 38€
изнајмување апартман со 1 спална соба соба /2 лица/ 79€ 118€ 79€ 75€
апартман со 1 спална соба + дополнително легло /3 лица/ 93€ 132€ 93€ 89€
2 возрасни + 1 детe (03-13,99) 87€ 126€ 87€ 83€
2 возрасни + 2 деца (03-13,99) 95€ 134€ 95€ 91€

*Престој од 1 до 5 ноќевања

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 63 евра за возрасен/ 32 евра за дете (3-13,99 г.). 

-Божиќна вечера (задолжително) - 25 евра за возрасен/ 13 евра за дете (3-13,99 г.). 

 


Слични понуди

Hotel FINLANDIA

Hotel FINLANDIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 800 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Полу пансион. Спорт
Hotel Prespa

Hotel Prespa

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Помпорово на 1 600м надморска височина, најблискиот ски центар е на 500м. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сопствен паркинг, ресторан со капацитет од 180 места, лоби бар, конференциска сала, ски гардеробер. Сместување:  располага со двокреветни соби и студиа кои се со сопст
Hotel MALINA RESIDENSE

Hotel MALINA RESIDENSE

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.   ***ЗИМА 2019/2020!
Hotel GRAND MONASTERY

Hotel GRAND MONASTERY

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до Студенец ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт