logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel METROPOL - Едипсос


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Евиа
Локација: Хотел Метропол е сместен на неколку минути пешачење од плажата, во спа одмаралиште Едипсос. Рестораните и продавниците се одалечени 3 минути пешачење. Гостите можат да го посетат и Агио Николау, кое е одалечено само 4 километри а е познато по песочните плажи и бројните рибни ресторани. 
 
Капацитет: Собите се двокреветни, трокреветни и има додатни лежаи на приземје, I, II и III кат. 
 
Содржина: Сите соби имаат ТВ, фрижидер, сопствено купатило со туш, клима, Wi-Fi, балкон кој пружа поглед кон заливот Евоикос. Во склоп на објектот е и бесплатен паркинг.  
 
Напомена: Користењето на клима уредот е вклучен во цената на аранжманот. Постелнината се менува на секои 5 дена. Хотелот нуди услуга за носење на доручек, а за корисниците на полупансион другиот оброк се служи во блискиот ресторан.

месец

Јуни

Јули

Август

Септември

термин

5

12

19

26

3

10

17

24

31

7

14

21

28

4

11

18

25

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

цена по лице во 1/2, 1/3

90

90 90

95

100

100

100

100

105

105

105

105

105

105

100

95

95

 
Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевања/8 дена.
 
 
 
Попусти и доплати:
Дете до 5,99 год. - (доколку спијат со родителите) бесплатно
Дете (6-11,99 год.) - 50% од цената 
 
 
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ + траект по лице 65 €
 
Автобуски превоз, места и станица на поаѓање:
- Скопје, во  00:30 ч. (паркинг спроти хотеl "Holiday Inn")
- Велес, во  01:00 ч.  (бензиска пумпа, мотел "Македонија")
- Неготино, во  01:30 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол")
- Смоквица, во  02:00 ч. (бензиска пумпа "BWO петрол")
- Гевгелија, во  02:30 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)
Поаѓање од Грција:
 
- Истиот ден попладне.

– Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

 

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.


Слични понуди

Vila TETI - Агиос Николаос

Vila TETI - Агиос Николаос

Локација: Се наоѓа во Агиос Николаос на самата плажа. Општи информации: Вилата поседува паркинг, детско игралиште, двор со градина.    Сместување: Секоја соба поседува клима, ТВ, кујна, тоалет, тераса, Wi-Fi.    Услуга: Само ноќевање.     TETI APPARTMENTS месец јуни јул
Thalassa Hotel

Thalassa Hotel

Thalassa Hotel   Локација: Овој хотел е сместен на само 30 метри од море  до самата плажа. Во близина има таверни, ресторани,кафулиња, слаткарници, пекари , маркети, продавници за сувенири.   Општи информации: Хотелот располага соби кои се двокреветни и трокреветни и сите се со поглед на море. Објектот во својот состав има реце
Hotel KENTRIKON SPA - Едипсос

Hotel KENTRIKON SPA - Едипсос

Локација: Овој хотел е најубав во Едипсос, со одлична центална локација, со само 80 метри до самата плажа. На неколку минути од главниот парк, во близина на термалниот извор. Хотелската зграда датира од 1935 година и се одликува со гламур, шарм и стилот на тоа време.   Општи информации: Хотелот располага со 50 соби кои се двокреветни и трокр
Hotel THERMAE SYLLA SPA - Едипсос

Hotel THERMAE SYLLA SPA - Едипсос

Локација: Хотелот се наоѓа на островот Евиа, во градот Едипсос, на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 3 бара, 4 ресторана, платформа за сончање,  продавница за сувенири, бутик, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, сеф, мини-бар, купатило, папучи, наметки, козметич