logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel VEMARA CLUB zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Бјала

Локација: Се наоѓа на 300 метри од плажата. Лоциран е во рамките на границите на археолошкиот комплекс каде има остатоци на античка населба и е пронајдена и винарската визба стара повеќе од 2000 години.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, скај бар, бар покрај базенот, сеф, основен ресторан, a la carte рибен панорамски ресторан, хемиско чистење, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитскаТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса.

Услуга: All inclusive.

Спорт и забава:  3 надворешни базени, скара, пин-понг,тениски терен,  шаџ, карти, мини фудбал, водна топка во базенот, одбојка, кошарка, водна гимнастика, аеробик, фитнес центар, сауна, масажа, анимација за деца, детска дискотека дневна спортска анимација и игри. 

 

 

Vemara Club 3*     ALL
DBL соба со поглед кон парк (2/2+2/3)  31.05-15.06 16.06-09.07 10.07-23.08 24.08-07.09 08.09-31.10
п.п. DBL соба со поглед кон парк ALL 29 36 49 36 29
SGL соба со поглед кон парк 44 53 73 53 44
DBL соба со поглед кон парк  59 71 98 71 59
DBL соба со поглед кон парк + дополнително легло  82 100 137 100 82
1 возрасен + 1 детe (02-12,99) 44 53 73 53 44
1 возрасен + 2 деца (02-12,99) 59 71 98 71 59
1 возрасен + 3 деца (02-12,99) 73 89 122 89 73
2 возрасни + 1 детe (02-12,99) 59 71 98 71 59
2 возрасни + 2 деца (02-12,99) 73 89 122 89 73
DBL соба со поглед кон морето (2/2+2/3)  31.05-15.06 16.06-09.07 10.07-23.08 24.08-07.09 08.09-31.10
п.п. DBL соба со поглед кон морето ALL 32 38 51 38 32
SGL соба со поглед кон морето 47 57 77 57 47
DBL соба со поглед кон морето 63 76 102 76 63
DBL соба со поглед кон морето + дополнително легло  89 106 143 106 89
1 возрасен + 1 детe (02-12,99) 47 57 77 57 47
1 возрасен + 2 деца (02-12,99) 63 76 102 76 63
1 возрасен + 3 деца (02-12,99) 79 95 128 95 79
2 возрасени + 1 детe (02-12,99) 63 76 102 76 63
2 возрасени + 2 деца (02-12,99) 79 95 128 95 79
апартман со 1 спална соба со поглед кон морето (2/2+2)  31.05-15.06 16.06-09.07 10.07-23.08 24.08-07.09 08.09-31.10
п.п. апартман со 1 спална соба со поглед кон морето ALL 34 40 53 40 34
изнајмување апартман со 1 спална соба со поглед кон морето /2 лица/ 68 81 107 81 68
апартман со 1 спална соба со поглед кон море + дополнително легло /3 лица/ 95 113 150 113 95
апартман со 1 спална соба со поглед кон море + 2 дополнително легло /4 лица/ 122 145 193 145 122
1 возрасен + 1 детe (02-12,99) 68 81 107 81 68
1 возрасен + 2 деца (02-12,99) 78 93 123 93 78
2 возрасни + 1 детe (02-12,99) 78 93 123 93 78
2 возрасни + 2 деца (02-12,99) 95 113 150 113 95
3 возрасни + 1 детe (02-12,99) 105 125 166 125 105
апартман со 2 спални соба со поглед кон морето (4/4+2)  31.05-15.06 16.06-09.07 10.07-23.08 24.08-07.09 08.09-31.10
п.п. апартман со 2 спални со поглед кон морето ALL 26 31 44 31 26
изнајмување апартман со 2 спални со поглед кон морето /4 лица/ 104 124 177 124 104
апартман со 2 спални со поглед кон морето + дополнително легло /5 лица/ 124 149 213 149 124
апартман со 2 спални со поглед кон морето + 2 дополнително легло /6 лица/ 145 174 248 174 145
4 возрасни + 1 детe (02-12,99) 111 134 190 134 111
4 возрасни + 2 деца (02-12,99) 124 149 213 149 124
4 возрасни + 1 возрасен + 1 детe (02-12,99) 132 158 226 158 132

15% попуст од цената за резервации направени до 30.04. и 100% платени до 10.05.


1 гратис ноќевање за резервации со престој од 7 до 13 ноќевања со пристигнување до 20.06 и по 07.09

2 гратис ноќевања за резервации со престој од 14 до 20 ноќевања со пристигнување до 20.06 и по 07.09.


Слични понуди

Aparthotel BYALA HOME COMPLEX

Aparthotel BYALA HOME COMPLEX

Локација: Се наоѓа во центарот на градот, на 800 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 24 соби, рецепција, лоби-бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса. Услуга: Само сместување.     Byala Ho
Hotel BYALA BEACH RESORT

Hotel BYALA BEACH RESORT

Локација: Се наоѓа на 50 метри од плажата.  Општи информации: Хотелот поседува 125 соби, рецепција, ресторан, 2 бара, менувачница, 2 мини-маркета, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса. Услуга: All inclusive. Спорт и заба
Vila VEMARA CLUB

Vila VEMARA CLUB

Локација: Се наоѓа на 300 метри од плажата. Лоциран е во рамките на границите на археолошкиот комплекс каде има остатоци на античка населба и е пронајдена и винарската визба стара повеќе од 2000 години. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, скај бар, бар покрај базенот, сеф, основен ресторан, a la ca
Aparthotel SILVER BEACH RESORT

Aparthotel SILVER BEACH RESORT

Локација: Се наоѓа на 50 метри од плажата.  Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, бар, мини-маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, кујна, телефон, Wi-Fi, купатило со туш/када, козметички сет, фен, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек. Спорт и забава:&nbs