logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Villa Velzon zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Будва

Локација: Хотелот се наоѓа близу до словенска плажа, на 1.5 километри од Стариот Град Будва.

Општи информации: Хотелот поседува ресторан, пицерија, баничарница, бесплатен интернет, бесплатен паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, ТВ, Wi-Fi, опремена кујна, купатило со фен, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек.

 

Услуга

01.06.- 15.06.
16.09.- 30.09.

16.06.- 30.06.
01.09.- 15.09.

01.07.- 15.07.
16.08.- 31.08.

16.07.- 15.08.

BB

23€

29€

32€

39€

*Цената е за ноќевање со појадок по лице

*Во цената е пресметана и туристичката такса

*Доплата за полупансион 7€

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

ПРЕВОЗ

Превоз до автобуската станица во Будва 45€(2790денари)

Возен ред во месец Јуни:

Поаѓање -  секој вторник, четврток и сабота

Враќање -  секоја среда, петок и недела

Возен ред во месец Јули и Август:

Поаѓање -  секој ден

Враќање -  секој ден

НАПОМЕНА:

Поаѓање од Скопје - 22.00ч. од Меѓународна автобуска станица перон 8

Попусти за деца (дете од 0-10 години плаќа 50% од цената)


Слични понуди

Villa Monte Rio

Villa Monte Rio

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата. Општи информации: Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сопствен пансионски ресторан за 70
Apartmani DRESIC

Apartmani DRESIC

Локација: Апартманите се наоѓаат на 350 метри од главната плажа, во центарот на Суто море, под борова шума. Општи информации: Се состои од двокреветни, трокреветни, четворокреветни апартмани, интернет, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, купатило, тераса. Двосо
Hotel ADRIA

Hotel ADRIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатил
Hotel ADRIA HARMONY

Hotel ADRIA HARMONY

Локација: Хотелот Adria Harmony се наоѓа во мирниот дел на Чањ на 80м од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, лифт, ресторан со летна градина, детска игротека, интернет, паркинг, затворен базен, сауна, детски базен на отворено кој им е бесплатен на располагање на гостите во лукс собите и студијата (на гостите