logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дочек на Нова година 2023 во СПА ХОТЕЛ ГРАНД- Крупањ


Информации за сместувањето

Држава: Србија
Место: Крупањ

Цена на аранжманот по лице: 160 Eur

Крупањ се наоѓа во западниот дел на Србија, познат од минатото како Раѓевина. Опкружен е со сочувана природна средина, кaкo и со бројни културно-историски споменици. Крупањ има третман на воздушна бања заради чистиот планински воздух и здравата домашна храна.

Дочек на Нова Година 2023 во СПА ХОТЕЛ ГРАНД ВО Крупањ!

СПА ХОТЕЛГРАНД“ ***  се наоѓа во центарот на Крупањ опкружен со прекрасен парк на 560kм од Скопје. Располага со 250 легла во соби со купатило. Модерен ресторан со 250 места ги открива сите тајни на домашната кујна. Хотелот располага со спа центар (голем базен,  парна бања, сауна и простор за масажа)што е уште една причина да не ја пропуштите оваа единствена прилика и со опуштена атмосвера да ја дочекате престојната година.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО

31.12.2022.

Тргање од Скопје во 06 часот од пред х.Русија. Попатни застанувања за одмор. Доаѓање во хотелот и сместување. Припрема за дочек на Нова година.

Влегување во свечената сала во 20чПочеток на програгамата за дочекСвечена вечера со богата музичка програма, конзумирање на домашни пијалоци во неограничени количиниНоќевање.

01.01 2023.

Појадок. После појадокот, околу 11ч тргнување на групата од хотелот на излет во Добропоточката црква, потоа враќање во хотелот. На терасата на хотелот припрема на традиционалниот ручек. Шведска маса (припрема чварки, кобасици, скара) со конзумација на варено вино и ракија со музика. После ручекот слободно време за одмор и припрема за реприза на Ново годишната вечера. Доаѓање во свчената сала околу 21ч и почеток на вечерата со музичка програма Ноќевање.

02.01.2023.

Појадок. После појадокот слободно време за прошетка и слободни активности. После слободните активности напуштање на хотелот.

 

Во цената не е влезено превозот и осигурувањето


Слични понуди