logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel de Ksamil zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Ксамил

 

20.05 – 15.06

16.06 – 30.06

01.07 – 10.07

11.07 – 28.08

29.08 – 15.09

16.09 – 30.09

Family

Room - sea view (2)

65€

75€

105€

140€

105€

75€

Trp. Balcony

55€

65€

80€

95€

80€

65€

Junior-suit

balcony (2)

60€

70€

100€

130€

100€

70€

Triple Room

+ Sofa (2)

60€

70€

100€

130€

100€

70€

Trp.

Standard (2)

55€

65€

80€

95€

80€

65€

Quadruple Room     with

terrace (1)

60€

70€

100€

130€

100€

70€

Trp.with

terrace (1)

55€

60€

70€

90€

70€

60€

 

Сите цени вклучуваат ноќевање со појадок и се по соба.
Хотелот се наоѓа на само 100м од првата плажа во Ксамил.
Собите се пространи и многу добро опремени. Имаме голем приватен паркинг.
Паркингот е бесплатен.
Интернетот е бесплатен.

 

Превоз

Термин
26.05.2023
02.06.2023
09.06.2023
16.06.2023
23.06.2023
30.06.2023
07.07.2023
14.07.2023
21.07.2023
28.07.2023
04.08.2023
11.08.2023
18.08.2023
25.08.2023
01.09.2023
08.09.2023
15.09.2023

Градови на поаѓање: 

 • Скопје (Hotel Vip) 23:00
 • Тетово (Vero) 00:00
 • Гостивар (Bunar Petrol) 00:30
 • Кичево (Power Petrol) 01:30
 • Струга (Besijani) 02:00

Трансфери со доплата 10€

 • Куманово (Makpetrol) 22:30
 • Штип (Posta) 22:00
 • Велес (Makperol) 22:30
 • Градско 22:00

Градови на враќање

 • Ксамил 17:00
 • Саранда 17:30

Цена по лице:

Возрасни 50€
Деца 40€

Доколку имате барање за седиште истото се доплаќа 15€

Важно! Сепатува преку граничен премин ќафасан, може и со лична карта


Слични понуди

Villa Best

Villa Best

Лоцирана во туристичкото место Ксамил на Јонското море, вилата BEST повеќе од 10 год. на своите гости им нуди одмор во пријатна и мирна атмосфера. Лоцирана на само 300м. од плажата Бела Виста, вилата е вистински избор како за семејства така и за индивидуалци. Гостите исто така имаат близок пристап и до маркети, барови и ресторани. Располага со 18
Вила “Camellia”

Вила “Camellia”

Вила “Camellia” располага со 1/2 и 1/3  студиа со опременa кујна, купатило, балкон,ТВ и WIFI. На покривот има голема заедничка тераса со поглед кон морето каде можете да го поминете вашето слободно време за играње карти или да испиете некое кафе. Се наоѓа на 200м од градската песочна плажа и во непосредна близина на шетачката зона,
Hotel Sunrays

Hotel Sunrays

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда на само неколку чекори од Maestral Beach и 700 метри од градската плажа во Саранда.  VIP Beach е оддалечена на помалку од 1 км. од хотелот. Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, градина, бар, ресторан, паркинг, Wi-Fi. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, купати
Hotel ILIRIA

Hotel ILIRIA

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда на 1 минута оддалеченост од самата плажа и на само 500 метри од центарот на Саранда. Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, градина, бар, ресторан, паркинг, Wi-Fi  Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi,  мини-бар, купатило со туш, фен, тераса. Услуга: Ноќева