logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Турција >> Аланија

Турција - Аланија

АЛАНИЈА - Еден од убавите турски ресорти, расположен на брегот на Средоземното море, само на 120 километри од аеродромот на Анталија, кое го прави истовремено мирно но и комуникативно место.
Градот е мал и живописен, предлага убави песочни плажи, чиста крајбрежна ивица, пријатни барови, ресторани, хотели и дискотеки, како и некои интересни природни и историски знаменитости, како што е сталактитната пештера Далакташ и византиската тврдина. Аланија е редко соединување на природни и климатски особини со непофторливи етнографски и културологични знаменитости- градот е создаден за време на 4 век пред новата ера и е бил база на пиратски флот, од кој сеуште  можат да бидат откриени траги.
Градот има гостопримлива средоземноморска клима и преку поголемиот дел од годината температурите се високи и предлагат добри услови за туризам.

 

 ПОНУДИ Турција - Аланија - Резултати од пребарувањето

DELPHIN BOTANIK

DELPHIN BOTANIK

DELPHIN BOTANIK    Положба: Хотелот е лоциран во областа Окурчалар, 32 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија. Бесплатен шатл превоз од хотелот до Аланија, Сиде или Манавгат со претходна резервација на рецепција. Сместување: Вкупен број на соби 617 во пет згради лоцирани во прекрасна ботаничка градина. Стандардни соб
DELPHIN DELUXE

DELPHIN DELUXE

DELPHIN DELUXE    Положба: Хотелот се наоѓа во областа Okurcular-Alara, 32 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија. Има бесплатен шатл превоз од хотелот до Аланија, Манавгат и Сиде, со претходна резервација на рецепција.  Сместување: Хотелот е составен од една главна зграда со страндарни соби и споредна зграда со
DIAMOND HILL RESORT ,Аланија

DIAMOND HILL RESORT ,Аланија

DIAMOND HILL RESORT  од EUR 929 00 2 возрасни Локација: Diamond Hill Resort Hotel 5* е оддалечен 4 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.Услуга: Ultra all inclusive (се вклучено)Плажа: Хотелот има приватна плажа, оддалечена 100 м од хотелот (до плажата се оди преку тунел под улицата). Лежалки, чадори за сонце
GARDENIA HOTEL ,Аланија

GARDENIA HOTEL ,Аланија

GARDENIA HOTEL  од  EUR 832 00   2 возрасни   Лоација: Хотелот е лоциран на само 50 метри од плажата Клеопатра и 500 метри од центарот на Аланија. Сместување: Хотелот нуди удобни соби со клима уред и сателитска ТВ. Повеќето од собите имаат поглед на море и се опремени со минибар, балкон и сопствен тоалет. Содрж
LONICERA WORLD RESORT & SPA HOTEL

LONICERA WORLD RESORT & SPA HOTEL

LONICERA WORLD RESORT & SPA HOTEL  од EUR 1214 00 2 возрасни   Локација: Хотелот е лоциран во регионот Инченкум, 98km од аеродромот Анталија и 20км од Аланија. Услуга: All Inclusive (се вклучено) на база на шведска маса за појадок, доцен појадок, снекови во текот на денот, ручек, вечера, попладневни снекови, касно бифе в
NOXINN DELUXE HOTEL

NOXINN DELUXE HOTEL

NOXINN DELUXE HOTEL  од EUR 986 00 2 возрасни   Локација: Хотел Noxinn Deluxe хотел се наоѓа во регионот Конакли. Од центарот на Аланија е оддалечено околу 7 км и од аеродромот во Анталија околу 120 км. Плажа: Приватната плажа на хотелот е песочна. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни.
SENZA GRAND SANTANA  , Аланија

SENZA GRAND SANTANA , Аланија

SENZA GRAND SANTANA  од EUR 1199 00  2 возрасни   Локација: Хотелот е се наоѓа во областа Махмутлар, 135км од аеродромот во Анталија и 7км од центарот на Аланија. Плажа: Хотелска плажа, со песок и камчиња (има тунел под патот). Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за на плажа со доплата.