logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel BRZET - Omish zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Хрватска
Место: Омиш

Локација: Од центарот на градот Омиш го дели градското шеталиште со должина од 800 метри. Во близина се наоѓа црквата Св. Еуфемија

Општи информации: Хотелот е од праволиниски тип со централен дел и тераса , опкружен со борова шума  покрај плажа со камчиња. Хотелот располага со вкупно 88 соби, од кои 26 трокреветни, 62 двокреветни со можност за разделени -кревети..

Сместување: Сите соби се климатизирани  и имаат TWC, TV, SAT, фрижидер, фен за коса, телефон, балкон и поглед на море.

Услуга: ноќевање со појадок/ полу пансион/ полн пансион.

Цените се изразени во Eur (€) по лице и по ден во соба ½

СОБА 1/2

AC, BM, SAT TV, Wi-Fi

01.05.-01.06.

01.10.-15.10.

01.06.-15.06.

15.09.-01.10.

15.06.-01.07.

01.09.-15.09.

01.07-15.07.

15.08.-01.09.

15.07.-15.08.

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

35,00 €

46,00 €

50,00 €

62,00 €

67,00 €

ПОЛУПАНСИОН

42,00 €

54,00 €

58,00 €

72,00 €

77,00 €

Доплата за полн пансион

17,00 €

17,00 €

17,00 €

17,00 €

17,00 €

Доплатаза полн пансион за деца до 12 год.

12,00 €

12,00 €

12,00 €

12,00 €

12,00 €

Рок за пријавување

3 дена

                                         7 дена

Туристичка такса се плаќа посебно и изнесува дневно по лице:

IV, V, VI, VII, VIII i IX месец         1,40 €         

останати периоди                       1,00 €

Деца до 12 години не плаќаат туристичка такса. Деца од 12-18 години плаќаат 50 % туристичка такса.

Доплата

  • -за престој пократок од 3 дена +30%
  • -за паркинг од 15.06.-15.09.2023. 3,00 € по ден

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА (од 2-12 години)

  • во соба 1/2+1 со двајца возрзсни  -50%
  • во соба 1/2 со 1 возрасно лице или 2 деца сами во соба  -30%
  • во соба 1/2+1  2 со двајца возрасни и 2 деца(второто дете доdo 6 год) -50%
  • попуст за трето лицеза постари oд 12 години изнесува -20%
  • за соба 1/1 (се користи 1/2 kaкo 1/1)  +50%

Гостите имаат неограничен пијалок со вечерата од 19:00-21:00 часот, a доколку користат услуга полн пансион за ручек во време од 12:00-14:00, (црно вино, бело вино, сок i вода). Во периодот од 10.06.-09.09.2023. гостите сами се послужуваат од автоматот. Пред и после овој датум пијалокот се сервира.


Слични понуди

Apartmani Gordana - Nemira

Apartmani Gordana - Nemira

Локација: Апартманите се наоѓаат на 250м од морето, 50м до продавница и 3км до центарот на Омиш Услуга: полу пансион. AП 2+2 - Спална соба со брачен кревет (140 cм), во склопот на кујната дневна соба, wc, туш кaдa, клима, балкон, TV, Wi- FI. Студио 2 - Спална соба со брачен кревет во чиј склоп има мини кујна,  wc, туш кaдa, клима, балкон, T
AP BANOVIĆ

AP BANOVIĆ

AП 1/2+2 – спална соба, дневна соба со кревет на извлекување, кујна , WC, туш када, балкон, WiFi, апартманот се наоѓа во зграда. Паркинг на 250 м. Вклучен во цената  Одалеченост: 300 м од морето, 20м од ресторанот, 500 м од центарот на градот   Цена по апартман за ден   Тип апартман   Период &nb
Hotel PLAŽA - Омиш

Hotel PLAŽA - Омиш

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на градот на 1 минута одалеченост од главната градска плажа Општи информации: Хотелот поседува балкон, градина, бар, ресторан, Wi-Fi, 24 часа рецепција. Услуга: ноќевање со појадок / полу пансион / полн пансион. Сезона Сезона I Сезона II Сезона III Сезона IV Сезона V
Апартмани Мала Лука, Омиш

Апартмани Мала Лука, Омиш

Локација: Хотелот се наоѓа неколку чекори од плажата  Општи информации: Хотелот поседува балкон, градина, бар, ресторан, бесплатен паркинг, Wi-Fi, 24 часа рецепција. Услуга: ноќевање, ноќевање со појадок, полу пансион, полн пансион. 2023 24.06.-19.08. 03.06.-24.06.19.08.-09.09. 01.05.-03.06.09.09.-30.09. 1/4