logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Италија >> Сицилија - Катанија

ПОНУДИ Италија - Сицилија - Катанија - Резултати од пребарувањето

Albatros Beach Hotel

Albatros Beach Hotel

Хотелот се наоѓа во Летојани, оддалечен околу 50 м од плажа со камчиња разделен со улица. Оддалечен е околу 8 километри од Таормина, до каде вози градски автобус. Лежалките и чадорите се наплаќаат 15 евра од третиот ред (комплет од еден чадор и две лежалки), или 25 евра за прв и втор ред. Хотелската понуда вклучува ресторан, рецепција, лоби, бар, Т
Alexander

Alexander

Мал семеен хотел во областа Реканати во Гиардина Наксос нуди удобен престој на само 300 метри од плажата, идеално место за одмор под сонцето. Неговата близина до центарот на градот им овозможува на гостите лесен пристап до ресторани, барови и продавници, додека автобуската станица е оддалечена само 100 метри, обезбедувајќи лесен пристап до Таормина
Baia Azzurra

Baia Azzurra

Лоциран во Таормина Маре во центарот на заливот Мазаро, хотелот нуди удобен престој на само 5 километри од самата Таормина, овозможувајќи им на гостите лесен пристап до локалните атракции. До хотелот се стигнува со жичарница, која се наоѓа на 100 m од нејзината врата, додека плажата е оддалечена само 150 m. Лежалки и чадори се достапни на плажата з
Delle Palme

Delle Palme

Хотелот се наоѓа во Летојани, на околу 5 километри од Таормина, а градскиот автобус сообраќа секој час. Се наоѓа на само 50 метри од плажата која се протега на неколку километри, со јавни делови кои се бесплатни и приватни делови со чадори и лежалки кои можат да се изнајмат. Гостите можат да уживаат во различни хотелски понуди кои вклучуваат бар, г
La Riva

La Riva

На одлична позиција, хотелот Ла Рива се наоѓа веднаш на брегот на морето, на неколку чекори од сè што нуди Џардини Наксос. Се наоѓа на кратко пешачење од плажата и чистата сина вода на Јонското Море. Недалеку од карактеристични и добри ресторани, бутици, локални занаетчиски продавници, археолошки простор, барови и дискотеки од кои можете да