logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


OBASTAR HOTEL , Аланија


Информации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Анталија
од
EUR 704 00
2 возрасни
 
Локација: Хотелот е лоциран во регионот Обагол, 2,5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродормот Анталија..
Сместување: Вкупно број на соби 213 распоредени во 2 блока. Стандардни соби (22 м2, 1 спална соба со француски кревет + единечен кревет. 1 купатило, макс2+1 лица), Економски соби (20 м2, 1 спална со француски кревет, 1 купатило, француски балкон). Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина, фен, посебен клима уред, директна телефонска линија, мини бар (вода и безалхохолни пијалоци при пристигнување), сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI- FI интернет, балкон. Услуга
Ultra all inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни торти и кафиња, вечера, ноќни снекови, сите локални и некои стандардни увезени алхохолни и безалхохолни пијалоци. Снекови, безалхохлни пијалоци и пиво на баровите на плажата се бесплатни во 10:00 -18:00 часот. Со доплата: увезени пијалоци кои не се на менито, свежи цедени сокови, пакети со сладолед, Турско кафе, специјални вина и коктели, A’la Carte мени на барот на плажа.
Содржини: Главен ресторан на база шцедска маса, лоби бар, слаткарница, бар на базен, бар на плажа. WI-FI интернет во лобито и во собите е бесплатно.
Плажа: Приватна плажа која се наоѓа 70м од хотелот, песочна плажа, со лежалки и чадори за сонце, како и пешкири за плажа се бесплатни.
Спорт и забава: Надворешни базени за возрасни и деца, водни лизгалки, фитнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: велнес центар, билјард, водни спортови, масажа. Дневна и вечерна анимација. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, со програма во текот на денот и Мини диско навечер.
Гостите спијат и го користат главниот ресторан во хотелот кој го букирале, сите други содржини (базени, барови, плажа, забава) може да ги користат во двата хотели.

Слични понуди

MIRAGE PARK RESORT

MIRAGE PARK RESORT

MIRAGE PARK RESORT    Локација: Хотелот е лоциран во областа Гојнук, 7км од Кемер и 48км од аеродромот во Анталија Плажа: Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири на плажа не се наплаќаат. Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, сауна, Турск
DELPHIN DIVA HOTEL

DELPHIN DIVA HOTEL

DELPHIN DIVA HOTEL    Hotel Website: https://www.delphinhotel.com/en/delphin-diva Аранжманот вклучува -Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.- Аеродромски такси.- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.- Групен трансфер на релација аер
SENZA GRAND SANTANA  , Аланија

SENZA GRAND SANTANA , Аланија

SENZA GRAND SANTANA  од EUR 1199 00  2 возрасни   Локација: Хотелот е се наоѓа во областа Махмутлар, 135км од аеродромот во Анталија и 7км од центарот на Аланија. Плажа: Хотелска плажа, со песок и камчиња (има тунел под патот). Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за на плажа со доплата.