logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel ADRIA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Шушањ

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар.

Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило со туш, тераса.

Спорт и забава: ТВ сала, дискотека, фитнес центар, во близина - спротски терени, атлетска стаза, фитнес на отворено.

Услуга: Полу пансион.

 

Тип на сместување

Услуга

01.06.- 21.06.
09.09.- 30.09.

21.06.-11.07.
25.08.-09.09.

11.07.- 25.08.

1/2, 1/3, 1/4 соба

HB

22€

25€

32€

1/2, 1/3, 1/4 студио

HB

25€

29€

36€

*Цена по лице на ноќ на база полупанион.

*Сместување во собите од 14.00 ч., напуштање до 10.00 ч.

Хотелското осигурување влегува во цената , додека туристичката такса се плаќа на рецепција.

ПОЧЕТНА УСЛУГА – ВЕЧЕРА, ЗАВРШНА УСЛУГА ПОЈАДОК

- ПП-полу пансион (ноќевање, појадок/вечера)

- Исхранана база Шведска маса (појадок/вечера)

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:  

Деца до 12 год. – ослободени се од такси, од 12-18год – 0.50евра, возрасн 1.00евро.

ДОПЛАТА ЗА 1/1 СОБА  80%

- деца до 4 год. Имаат бесплатен престој во хотелот

- две деца 4-7 год. со 2 возрасни, првото дете гратис, второто дете 70%

- дете  4-7 год. 50% од цената, на заедничко легло

- деца 7-12год. плаќат 70% од цената на сопствено легло

- дете 4 - 12 год. со еден возрасен во соба 1/2 плаќа 80% од цената

- КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМАТА ВЛЕГУВА ВО ЦЕНАТА

- КАБЛОВСКА ТВ

- БЕСПЛАТЕН  WIFI

- БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.


Слични понуди

Vila BIMBOR

Vila BIMBOR

Локација: Хотелот се наоѓа на главното шеталиште на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува кафетерија, тераса, рецепција. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-кујна/фрижидер, купатило со туш/када, тераса. Спорт и забава: дискотека (во близина).   1/3 апартм
8-ми март во Будва

8-ми март во Будва

   По повод 8 ми Март патување во Будва Котор со посета на Острог и  Дајбабски Манастир,Делта мол, Скадар 11 март (петок)  поаѓање во вечерните часови,ноќевање во Будва со појадок 12 март (сабота), посета на Острог 13 март (недела) во попладневните часови враќање во Македонија. Црна Гора - мала, но многу убава држава во јужн
Villa Monte Rio

Villa Monte Rio

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата. Општи информации: Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сопствен пансионски ресторан за 70
Apartmani DRESIC

Apartmani DRESIC

Локација: Апартманите се наоѓаат на 350 метри од главната плажа, во центарот на Суто море, под борова шума. Општи информации: Се состои од двокреветни, трокреветни, четворокреветни апартмани, интернет, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, купатило, тераса. Двосо