logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Бугарија >> Златни Песоци

Бугарија - Златни Песоци

ЗЛАТНИ ПЕСОЦИ – Бисерот на Бугарската Ривиера, вистинска дестинација за тие, кои го преферираат активниот одмор.
Зеленилото на Националниот парк, прекрасните сончеви плажи блескавите златести песоци – сето тоа се Златните Песоци. Дождливите денови се многу ретки. Температурата на воздухот достигнува до +28С , а на водата - до +25С.
Инфраструктурата на комплексот е така развиена, што секој турист може да најде понуда за својот вкус.
На Златните Песоци изградени се околу 65 хотели, 2 вилни населби, 10 населби со бунгалови, повеќе од 70 ресторани, барови, кафулиња и ноќни клубови, што дава гаранција дека на одморот нема да се досадувате. За задоволување на потребите на туристите изградени се повеќе од 100 продавници,прекрасни аквапаркови и спортски центри за сите видови спортови.
Можете да користите секаков вид екскурзии и други програми.
За одличната eкологија, комплексот секоја година ја добива престижната меѓународна награда "Сино Знаме".

 

 ПОНУДИ Бугарија - Златни Песоци - Резултати од пребарувањето

Hotel ATLAS

Hotel ATLAS

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата и на 300 метри од центарот на Златни Песоци. Општи информации: Хотелот располага со 273 соби, рецепција, ресторан, бар, паркинг. Услуга: Ultra All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, телефон, сеф, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, фен, тераса. Спор
Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All
Hotel BERLIN GREEN PARK

Hotel BERLIN GREEN PARK

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All
Hotel EXCELSIOR

Hotel EXCELSIOR

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од песочната плажа. Општи информации: Хотелот располага со 200 соби, рецепција, 2 ресторана, 2 бара,  сеф, паркинг (5 евра на ден). Услуга: All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер/мини-бар, тоалет, тераса. Спорт и забава: Надворешен баз
Hotel LILIA

Hotel LILIA

Локација:  Се наоѓа на 1 километар од центарот на Златни Песоци, на 30 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, паркинг, сеф, менувачница. Сместување:  Сите соби се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, клима, телефон, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Полу пансион/A
Hotel MARINA GRAND BEACH

Hotel MARINA GRAND BEACH

 Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на комплексот, на 30 метри од плажа. Општи информации: Хотелот поседува 187соби и 48 апартмани, 9 спрата, 3 лифта, пријатно фоаје, сеф со доплата на рецепција, лоби бар, ресторан со веранда, кафе-слаткарница, снек бар, скај бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини