logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


НОВА ГОДИНА во ЕДИПСОС на островот ЕВИА zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Евиа

СОЛВЕКС ВЕ ВОДИ НА  НОВА ГОДИНА

   4 дена (3 вечери) во ЕДИПСОС ГРАДОТ НА ИМПЕРАТОРИТЕ
 

ПРОГРАМА

1. Ден 30.12.2023aбота) СКОПЈЕ - ЕВИА 

Тргнување од Скопје во 02:00 часот од пред паркингот на хотел „Русија“. Патување преку преминот Богородица кон Грција со кратки попатни застанувања за преземање на патниците од Велес, Неготино и Гевгелија. Получасовен одмор во комплексот Коринос во Грција. Во предпладневните часови пристигање во местото Глифа. Качување на траект, возењето трае 30 минути. Слегување во местото Агиокампус и продолжување со патувањето кон Едипсос. Сместување на групата во хотелот ГРАНД СТАР, краток одмор па запознавање со местото. Слободно време за капење во морето под водопадот, во изворите на минерална вода. Вечера. Ноќевање.

2. Ден 31.12.2023 (недела) ЕДИПСОС - АТИНА

Појадок. Можност за факултативна посета на Атина, враќање во Едипсос.

СВЕЧЕНА ВЕЧЕР, со богата музичка програма со жива музика. Ноќевање.

3. Ден 01.01.2024 (понеделник) ЕДИПСОС – св.Давид

Појадок. Слободно време со можност за факултативна посета на манастирот св.Давид. Реприза на Новогодишната вечера со богато мени и жива музика. Ноќевање.

 4. Ден 02.01.2024(вторник) ЕДИПСОС – СКОПЈЕ

Појадок. На пладне напуштање на собите и тргнување за Агиокампос. Возење со траект до Глифа, а потоа тргнување за Скопје со попатни застанувања за одмор. Пристигнување во Скопје во касните вечерни часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  14.000 денари

Цената на аранжманот опфаќа: 

 • Превоз со современ туристички автобус
 • Сместување во хотелот  ГРАНД СТАР- Едипсос - во двокреветни и трокреветни соби, на база три полупансиона вклучително и свечената новогодишна вечера со пијалок и нејзината реприза (без пијалок но дозволено е гостите да си донесат свој пијалок), како и музичка програма сите три вечери.
 • Услугите на придружниците на групата и преставниците на агенцијата за време на престојот
 • Превоз со траект на релација Глифа – Агиос Кампос и обратно
 • Трошоци за организација на патувањето.

Цената на аранжманот не опфаќа:

 • Организирана посета на Атина - 35€ 
 • Организирана посета на манастирот Св.Давид - 10€ 
 • Патничко осигурување
 • Доплата за одбирање на ред на седење во автобус - 10€

НАПОМЕНА:

 • За реализација на аранжманот, потребен е миниум  40 патници
 • За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек
 • Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
 • За реализација на факултативите потребен е минимум 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А. Солвекс Травел

Слични понуди

Hotel Grand Star

Hotel Grand Star

ЛОКАЦИЈА: на околу 80 m од термалните извори и плажата, на неколку минути од главниот парк и шеталиштето. ОПИС: Aparthotel GRAND е новоизграден објект на Едипсос кој располага со 35 студија и 8 LUX апартмани опремени со сопствено купатило, кујна, клима, Wi-Fi, ТВ... Објектот располага со ресторан со 120 седишта, лоби бар и 24/7 рецепција. СМЕСТУ
Villa IOLKOS - Едипсос

Villa IOLKOS - Едипсос

Villa Iolkos е лоцирана во самиот центар на Едипсос, на главната улица од градот и во близина на паркот и најпознатите градски содржини. Со оддалеченост од околу 200м од шеталиштето и околу 100 метри од градските термални извори и плажа, овој објект е безмалку идеален за престој во ова познато туристичко летувалиште. Објектот кој е всушност апарт-х
Hotel KENTRIKON SPA - Едипсос

Hotel KENTRIKON SPA - Едипсос

Локација: Овој хотел е најубав во Едипсос, со одлична центална локација, со само 80 метри до самата плажа. На неколку минути од главниот парк, во близина на термалниот извор. Хотелската зграда датира од 1935 година и се одликува со гламур, шарм и стилот на тоа време.   Општи информации: Хотелот располага со 50 соби кои се двокреветни и трокр