logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


HOTEL TORONI BLUE SEA MAISONETTES


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Ситонија

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, мини маркет...
Сместување: Мазонетите се комплетно нови единици во хотелот (2024 год), опремени со 1 брачен кревет и 2 единечни кревети. Максимум капацитет 4 лица.
Плажа: песочна плажа со сопствен beach bar
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Напомена: согласно категоријата, за одржување на собите, сервисирање на опремата и други услуги, гостите треба да се јават на рецепцијата на хотелот.

ЛЕТО 2024 - ЦЕНОВНИК ЗА СМЕНА (САБОТА-САБОТА)

- 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !!!
Престој во термин: Услуга MAISONETTE 1/2+2
04.05. - 11.05.2024 7 HB 361 308 €
11.05. - 18.05.2024 7 HB 361 308 €
18.05. - 25.05.2024 7 HB 361 308 €
25.05. - 01.06.2024 7 HB 361 308 €
01.06. - 08.06.2024 7 HB 361 308 €
08.06. - 15.06.2024 7 HB 480 410 €
15.06. - 22.06.2024 7 HB 480 410 €
22.06. - 29.06.2024 7 HB 602 515 €
29.06. - 06.07.2024 7 HB 602 515 €
06.07. - 13.07.2024 7 HB 602 515 €
13.07. - 20.07.2024 7 HB 626 536 €
20.07. - 27.07.2024 7 HB 626 536 €
27.07. - 03.08.2024 7 HB 626 536 €
03.08. - 10.08.2024 7 HB 626 536 €
10.08. - 17.08.2024 7 HB 626 536 €
17.08. - 24.08.2024 7 HB 626 536 €
24.08. - 31.08.2024 7 HB 480 410 €
31.08. - 07.09.2024 7 HB 480 410 €
07.09. - 14.09.2024 7 HB 480 410 €
14.09. - 21.09.2024 7 HB 360 308 €
21.09. - 28.09.2024 7 HB 360 308 €
28.09. - 05.10.2024 7 HB 360 308 €
05.10. - 12.10.2024 7 HB 360 308 €

ЛЕТО 2024 - ЦЕНОВНИК ЗА СМЕНА (НЕДЕЛА-НЕДЕЛА)

- 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !!!
Престој во термин: Услуга DBL Economy (2+1)
приземје
05.05. - 12.05.2024 7 HB 361 308 €
12.05. - 19.05.2024 7 HB 361 308 €
19.05. - 26.05.2024 7 HB 361 308 €
26.05. - 02.06.2024 7 HB 361 308 €
02.06. - 09.06.2024 7 HB 375 320 €
09.06. - 16.06.2024 7 HB 476 406 €
16.06. - 23.06.2024 7 HB 494 421 €
23.06. - 30.06.2024 7 HB 598 511 €
30.06. - 07.07.2024 7 HB 598 511 €
07.07. - 14.07.2024 7 HB 601 513 €
14.07. - 21.07.2024 7 HB 622 531 €
21.07. - 28.07.2024 7 HB 622 531 €
28.07. - 04.08.2024 7 HB 622 531 €
04.08. - 11.08.2024 7 HB 622 531 €
11.08. - 18.08.2024 7 HB 622 531 €
18.08. - 25.08.2024 7 HB 601 513 €
25.08. - 01.09.2024 7 HB 476 406 €
01.09. - 08.09.2024 7 HB 476 406 €
08.09. - 15.09.2024 7 HB 459 392 €
15.09. - 22.09.2024 7 HB 361 308 €
22.09. - 29.09.2024 7 HB 361 308 €
29.09. - 06.10.2024 7 HB 361 308 €
06.10. - 13.10.2024 7 HB 361 308 €

ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ:
За 1 дете од 0-11,99 г. -100% 
За 2 дете од 0-5,99г. -100%
За 2 дете 6-11,99 г. -50%
За 3 возрасен 12+ г. -30% 
За 4 возрасен 12+ г. -50%

* Доплата за дополнително дете 0-5.99 г. 100 €

Легенда: HB - полупансион (појадок и вечера)
Цените се дадени по лице, за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
* При резервација e потребна уплата од минимум 50% од цената на аранжманот-резервацијата. 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
 * Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа  7 полупансиони (појадок и вечера). 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
 * Туристичка такса од 1,5€ на ден по соба се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
 * Доплата за дополнително дете 0-5.99 години во соба - 100 € (7 полупансиони)
Можност за сместување како второ дете во 2+1 тип на соба или трето дете во 2+1+еxb тип на соба, со претходна најава во хотелот.
 * Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите). 
 * Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот  
 * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци.... 

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 
Цена на повратен автобуски превоз: 45 EUR по лице (35 € за деца 2-12 год.)
Во период од 25.05-28.09.2024 за смена (САБОТА-САБОТА)

Mеста и сатници на поаѓање:
- Скопје, во  04:00 ч.  (паркинг на спортскиот центар "Борис Трајковски")
- Велес, во  04:30 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија)
- Неготино, во  05:00 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол")
- Смоквица, во  05:30 ч.  (бензиска пумпа "BWO петрол")
- Гевгелија, во  06:00 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)
Поаѓање од Грција: 
- Истиот ден попладне.

- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.  
- Избор на место за седење во автобус е можно, само со доплата од 10 € по патник, не вклучувајќи ги местата од првиот ред резервирани за персоналот. 
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж. 
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.  
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување. 
 
ВАЖНИ НАПОМЕНИ 
* Редовните цени и цените со попуст, се објавени во ценовникот со важност до 25.12.2023 година, или до објава на нов ценовник. 
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот 
 за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
 
Корисни информации 
* Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и 
  одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековната достапност на собите (генерално сместувањето се врши  
  по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот); 
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
 Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. 
* Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети.  
  Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа. 
* Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и  
  локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат; 
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.  
* Секоја промена на веќе потврдена резервација, се наплатува како дополнителен манипулативен трошок од 10 € . 
* Секое такво барање за промена на резервација: број на лица, тип на сместување, или термин на патување, мора да биде доставено во писмена форма.  

ВНИМАНИЕ! Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, во моментот на регистрација и потврда на резервацијата.  
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени  
во резервациите и во договорот за услуги. 
 
Услови на плаќање 
Во случај на резервации со превоз или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин: 

1. За резервации со попуст (рани попусти - EB): 
- Попустот за рана резервација важи до 25.12.2023 или до повлекување на понудата!
- При резервација e потребна уплата од минимум 50% од цената на аранжманот-резервацијата. 
- Доплатата на вкупниот износ од договорената цена, се врши до 3 недели пред датумот на патување. 
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.

2. За резервации по Општа понуда - со редовни цени (освен EB и LM) 
- 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата, 
- 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање, 
- 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање; 

3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM), резервација ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите; 
 
НАПОМЕНА: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа 
уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата. 

Слични понуди

HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+) - Торони

HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+) - Торони

Локација: Хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија.Хотелски содржини: Рецепција, ресторан, отворен базен, бар на базен, бар на плажа, бежичен интернет (wi-fi), паркинг...Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.Депанданс (Old wing *
НОВА ГОДИНА во ЕДИПСОС на островот ЕВИА

НОВА ГОДИНА во ЕДИПСОС на островот ЕВИА

СОЛВЕКС ВЕ ВОДИ НА  НОВА ГОДИНА    4 дена (3 вечери) во ЕДИПСОС ГРАДОТ НА ИМПЕРАТОРИТЕ  ПРОГРАМА 1. Ден 30.12.2023(сaбота) СКОПЈЕ - ЕВИА  Тргнување од Скопје во 02:00 часот од пред паркингот на хотел „Русија“. Патување преку преминот Богородица кон Грција со кратки попатни застанувања за преземање на патници
Нова Година во Солун

Нова Година во Солун

СОЛВЕКС ВЕ ВОДИ НА  НОВА ГОДИНА 3 дена (2 вечери) во АГЕА ТРИАДА И СОЛУН  ПРОГРАМА Ден 30.12.2023(сaбота) СКОПЈЕ - СОЛУН  Пристигнување во Солун со можност за разгледување на Белата кула, Ротондата, црквата Св.Софија, црквата Св.Димитар, Аристотеловиот Плоштад. Можност за купување на главната трговска улица Цимиски. Смес
Hotel Grand Star

Hotel Grand Star

ЛОКАЦИЈА: на околу 80 m од термалните извори и плажата, на неколку минути од главниот парк и шеталиштето. ОПИС: Aparthotel GRAND е новоизграден објект на Едипсос кој располага со 35 студија и 8 LUX апартмани опремени со сопствено купатило, кујна, клима, Wi-Fi, ТВ... Објектот располага со ресторан со 120 седишта, лоби бар и 24/7 рецепција. СМЕСТУ