logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+) - Торони zvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Ситонија

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, мини маркет...
Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.
Депанданс (Old wing **+) -> студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, клима уред...
Плажа: песочна плажа со сопствен beach bar Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Напомена: согласно категоријата, собите се чистат на 2-3 дена, за одржување на собите, сервисирање на опремата и други услуги, гостите треба да јават на рецепцијата на хотелот.

ЦЕНОВНИК - ЛЕТО 2023

Престој во термин: услуга DBL Economy (2+1)
приземје
DBL Standard (2+1)
1 и 2 кат
DBL Standard (2+1+exb)
1 и 2 кат
21.05. - 28.05.2023 7 HB 187 € 210 € 219 €
28.05. - 04.06.2023 7 HB 187 € 210 € 219 €
04.06. - 11.06.2023 7 HB 216 € 239 € 252 €
11.06. - 18.06.2023 7 HB 255 € 278 € 296 €
18.06. - 25.06.2023 7 HB 275 € 309 € 325 €
25.06. - 02.07.2023 7 HB 301 € 351 € 364 €
02.07. - 09.07.2023 7 HB 301 € 351 € 364 €
09.07. - 16.07.2023 7 HB 312 € 357 € 374 €
16.07. - 23.07.2023 7 HB 328 € 364 € 387 €
23.07. - 30.07.2023 7 HB 328 € 364 € 387 €
30.07. - 06.08.2023 7 HB 328 € 364 € 387 €
06.08. - 13.08.2023 7 HB 328 € 364 € 387 €
13.08. - 20.08.2023 7 HB 328 € 364 € 387 €
20.08. - 27.08.2023 7 HB 297 € 327 € 348 €
27.08. - 03.09.2023 7 HB 255 € 278 € 296 €
03.09. - 10.09.2023 7 HB 255 € 278 € 296 €
10.09. - 17.09.2023 7 HB 226 € 249 € 263 €
17.09. - 24.09.2023 7 HB 187 € 210 € 219 €
24.09. - 01.10.2023 7 HB 187 € 210 € 219 €
 
ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ:
за 1 дете од 0-11,99 г. -100% 
за 2 дете 2-11,99 г. -60% (во 2+2 соба) 
за 3 и 4 возрасен 12+ г. -40%

* Доплата за дополнително дете 0-5.99 г. 91 € (во 2+1 или 2+2 соба)

Собите се наоѓаат во анекс зградата на хотелот - "Old Wing"
DBL GF (economy) на приземје | DBL 1F/2F (standard) на прв и втор кат
DBL (2+1): 1 брачен + 1 единечен кревети или 3 единечни кревети | DBL (2+2): 1 брачен + 1 единечен кревет + помошен кревет
 
Легенда: RO - ноќевање, BB - ноќевање со појадок,  HB - полупансион (појадок и вечера)
Цените се дадени по лице, за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
* При резервација e потребна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот-резервацијата. 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
 * Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа  7 полупансиони (појадок и вечера). 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
 * Туристичка такса од 1,5€ на ден по соба се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
 * Доплата за дополнително дете 0-5.99 години во соба - 91 € (7 полупансиони)
Можност за сместување како второ дете во 2+1 тип на соба или трето дете во 2+1+еxb тип на соба, со претходна најава во хотелот.
 * Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите). 
 * Задолжително е патничко осигурување (можност за уплата во агенцијата, осигурување за 8 дена од 250 ден по лице).
 * Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот  
 * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци.... 

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 
Цена на повратен автобуски превоз: 45 EUR по лице (35 € за деца 2-12 год.)

Автобуски превоз, места и сатница на поаѓање:
- Скопје, во  04:00 ч.  (паркинг на спортскиот центар "Борис Трајковски")
- Велес, во  04:30 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија)
- Неготино, во  05:00 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол")
- Смоквица, во  05:30 ч.  (бензиска пумпа "BWO петрол")
- Гевгелија, во  06:00 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)
Поаѓање од Грција: 
- Истиот ден попладне.

- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.  
- Избор на место за седење во автобус е можно, само со доплата од 10 € по патник, не вклучувајќи ги местата од првиот ред резервирани за персоналот. 
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж. 
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.  
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување. 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ 
* Редовните цени и цените со попуст, се објавени во ценовникот со важност до 01.10.2023 година, или до објава на нов ценовник. 
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот 
 за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 

Корисни информации 
* Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и 
  одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековната достапност на собите (генерално сместувањето се врши  
  по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот); 
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
 Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. 
* Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети.  
  Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа. 
* Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и  
  локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат; 
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.  
* Секоја промена на веќе потврдена резервација, се наплатува како дополнителен манипулативен трошок од 10 € . 
* Секое такво барање за промена на резервација: број на лица, тип на сместување, или термин на патување, мора да биде доставено во писмена форма.  

ВНИМАНИЕ! Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, во моментот на регистрација и потврда на резервацијата.  
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени  
во резервациите и во договорот за услуги. 

Услови на плаќање 
Во случај на резервации со превоз или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин: 

1. За резервации со попуст (рани попусти - EB): 
- При резервација e потребна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот-резервацијата.
- Останатиот дел од износот (до 50% од цената на резервацијата), треба да се доплати најдоцна до 31.ЈАНУАРИ 2022 година. 
- Доплатата на вкупниот износ од договорената цена, се врши до 3 недели пред датумот на патување. 
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.

2. За резервации по Општа понуда - со редовни цени (освен EB и LM) 
- 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата, 
- 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање, 
- 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање; 

3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM),  резервација ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите; 

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите  
Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за  
пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).  
Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве: 
- за отказ  до 30 дена пред патувањето 30% 
- за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50% 
- за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80% 
- за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90% 
- за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%. 
За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период,  
доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа. 

НАПОМЕНА: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа 
уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата. 

Слични понуди

Villa CAVO D'ORO - Пефки

Villa CAVO D'ORO - Пефки

Вилата се наоѓа во местото Пефки, на прва линија до море. Вилата располага со студија за сместување на две или три лица. Секоја од собите има комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, ТВ и клима. Во склоп на вилата се наоѓа ресторан-пицерија која на плажа има свои лежалки и чадори, кои со нарачан пијалок или кафе може да ги користите во текот на де
Villa ANASTASSIOS - Неи Пори

Villa ANASTASSIOS - Неи Пори

Вилата ANASTASIOS се наоѓа на оклу 150 метри од песочната плажа, во убаво уреден двор веднаш до Вилата Магас. Нејзината внатрешна организираност, се каракеризира со убаво уредени (1/2 и 1/3) студија, распоредени на првиот кат. Во близина на вилата се неколку супер маркети, продавници и ресторани. ЦЕНОВНИК | ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕ
Villa AKAKIA - Псакудија

Villa AKAKIA - Псакудија

Villa AKAKIA е бездруго најубаво лоцираниот објект од понудата за Псакудија. Во непосредна близина на морето на 150 m оддалеченост, со убаво уреден двор со сенка од дрвја. Располага со комфорни и убаво уредени апартмани, сите опремени со квалитетен мебел, ТВ, клима уред, тоалет, мини-кујна и балкон.  ЦЕНОВНИК | ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА С
Villa PENNY - Ханиоти

Villa PENNY - Ханиоти

Вила Пени е вила која содржи прекрасен двор, базен, детско мини игралиште, скара и паркинг. Се наоѓа во новиот дел на Ханиоти, на патот кон Пефкохори, на околу 300м од плажата и на 500м од центарот на Ханиоти. Има брачен кревет со два споени стандардни кревети плус дополнителен кревет со димензии 190x70, трокреветни (стандардни споени кревети 90x20