logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel Santa Lucia e Le Sabbie d Oro zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Италија
Место: Сицилија - Палермо

Хотелот Santa Lucia е најпродаваниот хотел од нашата понуда. Претставува одличен сооднос цена-квалитет. Ги препорачуваме собите со поглед на морето и Чефалу, поглед кој го одзема здивот.

Локација:
Хотелот Санта Луција е на околу 500 метри од плажата со песок и камчиња (по скали). Се наоѓа на блага падина, на 2 км од центарот на Чефалу, до кој може да се стигне преку шеталиштето покрај морето. Во близина на хотелот има градска автобуска станица која оди до Чефалу и Палермо.

Хотелска понуда:
ресторан, бар, бар покрај базен, базен со детски дел, мини-клуб, паркинг, ТВ сала, анимација, слаткарница, пекара, бесплатен Wi-Fi интернет на рецепција. Хотелот располага со 256 соби.

Соби:
клима, ТВ, телефон, сеф, мини фрижидер, бања, фен, повеќето соби имаат балкон.

Исхрана:
полупансион - појадок и вечера (самопослужување, избор на повеќе јадења).

Забелешка:
лежалките и чадорите на плажа се бесплатни.

 

Датум на поаѓање

Број на ноќевања

Цена по соба (2 возрасни)

29.6

Полупансиони

1521

6.7

7 Полупансиони

1738

13.7

7 Полупансиони

1798

20.7

7 Полупансиони

1818

27.7

7 Полупансиони

1838

3.8

7 Полупансиони

1938

10.8

7 Полупансиони

2010

17.8

7 Полупансиони

1930

24.8

7 Полупансиони

1878

31.8

7 Полупансиони

1878

7.9

7 Полупансиони

1870

14.9

7 Полупансиони

1858

21.9

7 Полупансиони

1758

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА НА ПАТУВАЊЕТО:

Аеродромски и безбедносни такси во износ од 50 евра за возрасни и деца; 
авионски превоз на релација Белград - Палермо - Белград (чартер лет);
7 ноќевања во хотел или апартман по одбрани услуги; 
автобуски трансфери од аеродром до хотел и од хотел до аеродром; 
претставнички услуги на агенцијата;


НЕ Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА НА ПАТУВАЊЕТО:
градска такса, која се плаќа на рецепција во хотелот (1 € на ден по лице, деца до 10 години не плаќаат градска такса); 
факултативни екскурзии; 
меѓународно патничко здравствено осигурување;

 

ПРОГРАМА ЗА ПРЕСТОЈ - 7 ноќевања
Ден 1 – БЕЛГРАД – ПАЛЕРМО – Состанок на патниците на аеродромот „Никола Тесла“, два часа пред полетувањето на авионот. Директен чартер лет до Палермо (околу 120 минути). По пристигнувањето, гостите ги пречекува претставник на туристичката агенција. Трансфер со автобус до избраниот хотел или апартман. Ноќевање.
2. до 7 ден СИЦИЛИЈА - Престој во хотел или апартман врз основа на платени услуги. На вториот или третиот ден од престојот - информативна средба со претставник на агенцијата. За време на престојот - факултативни излети.
8.ден ПАЛЕРМО - БЕЛГРАД. Слободно време до трансфер до аеродром. Директен чартер лет за Белград. Пристигнување во Белград.

 


Слични понуди

TH Cinisi Florio Park Hotel

TH Cinisi Florio Park Hotel

Опис на хотелот:Голем хотелски комплекс кој се наоѓа на самата обала и излегува на песочната плажа, каде што се обезбедени бесплатни чадори и лежалки за гостите на хотелот. Комплексот е опкружен со голема градина (4 хектари), а од Палермо е околу 40 км, од аеродромот 8 км и градот Терасини 1 км. Хотелот располага со 187 соби. Хотелска понуда:Базен
Hotel Conchiglia d Oro

Hotel Conchiglia d Oro

Хотел Conchiglia d'Oro е помал, тивок, семеен хотел кој се наоѓа на околу 600 m од плажата, опкружен со богато зеленило. Се наоѓа во близина на центарот на Мондело, во резиденцијална зона опкружена со градини и вили, а од Палермо е на само 8 километри. Хотелот располага со 50 соби опремени со клима уред, ТВ, телефон, бања со фен, повеќето соби имаа
Delle Palme

Delle Palme

Хотелот се наоѓа во Летојани, на околу 5 километри од Таормина, а градскиот автобус сообраќа секој час. Се наоѓа на само 50 метри од плажата која се протега на неколку километри, со јавни делови кои се бесплатни и приватни делови со чадори и лежалки кои можат да се изнајмат. Гостите можат да уживаат во различни хотелски понуди кои вклучуваат бар, г
La Riva

La Riva

На одлична позиција, хотелот Ла Рива се наоѓа веднаш на брегот на морето, на неколку чекори од сè што нуди Џардини Наксос. Се наоѓа на кратко пешачење од плажата и чистата сина вода на Јонското Море. Недалеку од карактеристични и добри ресторани, бутици, локални занаетчиски продавници, археолошки простор, барови и дискотеки од кои можете да