logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


TH Cinisi Florio Park Hotel zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Италија
Место: Сицилија - Палермо

Опис на хотелот:
Голем хотелски комплекс кој се наоѓа на самата обала и излегува на песочната плажа, каде што се обезбедени бесплатни чадори и лежалки за гостите на хотелот. Комплексот е опкружен со голема градина (4 хектари), а од Палермо е околу 40 км, од аеродромот 8 км и градот Терасини 1 км. Хотелот располага со 187 соби.

Хотелска понуда:
Базен, Џакузи (се доплаќа), детски базен, спа центар со различни третмани (се доплаќа), сеф на рецепција, Wi-Fi во лоби (се доплаќа), ресторан, бар, ТВ сала, тениски терени (се доплаќа), одбојка на плажа (се доплаќа), мини голф (се доплаќа), пинг-понг (се доплаќа), мини клуб и анимација за деца.

Сместување:
Стандардни соби: клима, бања со фен, сателитска ТВ, радио, телефон. (собите немаат балкон)

Исхрана:
Полн пансион - појадок, ручек и вечера - самопослужување (избор на повеќе јадења).

Датум на поаѓање

Број на ноќевања

Цена по соба (2 возрасни)

29.6

Полни пансиони

распродадено

6.7

Полни пансиони

2270

13.7

Полни пансиони

распродадено

20.7

Полни пансиони

распродадено

27.7

Полни пансиони

2290

3.8

Полни пансиони

2290

10.8

Полни пансиони

2290

17.8

Полни пансиони

2250

24.8

Полни пансиони

2238

31.8

Полни пансиони

2238

7.9

Полни пансиони

2230

14.9

Полни пансиони

2210

21.9

Полни пансиони

2118

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА НА ПАТУВАЊЕТО:

Аеродромски и безбедносни такси во износ од 50 евра за возрасни и деца; 
авионски превоз на релација Белград - Палермо - Белград (чартер лет);
7 ноќевања во хотел или апартман по одбрани услуги; 
автобуски трансфери од аеродром до хотел и од хотел до аеродром; 
претставнички услуги на агенцијата;


НЕ Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА НА ПАТУВАЊЕТО:
градска такса, која се плаќа на рецепција во хотелот (1 € на ден по лице, деца до 10 години не плаќаат градска такса); 
факултативни екскурзии; 
меѓународно патничко здравствено осигурување;

 

ПРОГРАМА ЗА ПРЕСТОЈ - 7 ноќевања
Ден 1 – БЕЛГРАД – ПАЛЕРМО – Состанок на патниците на аеродромот „Никола Тесла“, два часа пред полетувањето на авионот. Директен чартер лет до Палермо (околу 120 минути). По пристигнувањето, гостите ги пречекува претставник на туристичката агенција. Трансфер со автобус до избраниот хотел или апартман. Ноќевање.
2. до 7 ден СИЦИЛИЈА - Престој во хотел или апартман врз основа на платени услуги. На вториот или третиот ден од престојот - информативна средба со претставник на агенцијата. За време на престојот - факултативни излети.
8.ден ПАЛЕРМО - БЕЛГРАД. Слободно време до трансфер до аеродром. Директен чартер лет за Белград. Пристигнување во Белград.


Слични понуди

Hotel Santa Lucia e Le Sabbie d Oro

Hotel Santa Lucia e Le Sabbie d Oro

Хотелот Santa Lucia е најпродаваниот хотел од нашата понуда. Претставува одличен сооднос цена-квалитет. Ги препорачуваме собите со поглед на морето и Чефалу, поглед кој го одзема здивот. Локација:Хотелот Санта Луција е на околу 500 метри од плажата со песок и камчиња (по скали). Се наоѓа на блага падина, на 2 км од центарот на Чефалу, до кој може
Hotel Conchiglia d Oro

Hotel Conchiglia d Oro

Хотел Conchiglia d'Oro е помал, тивок, семеен хотел кој се наоѓа на околу 600 m од плажата, опкружен со богато зеленило. Се наоѓа во близина на центарот на Мондело, во резиденцијална зона опкружена со градини и вили, а од Палермо е на само 8 километри. Хотелот располага со 50 соби опремени со клима уред, ТВ, телефон, бања со фен, повеќето соби имаа
Albatros Beach Hotel

Albatros Beach Hotel

Хотелот се наоѓа во Летојани, оддалечен околу 50 м од плажа со камчиња разделен со улица. Оддалечен е околу 8 километри од Таормина, до каде вози градски автобус. Лежалките и чадорите се наплаќаат 15 евра од третиот ред (комплет од еден чадор и две лежалки), или 25 евра за прв и втор ред. Хотелската понуда вклучува ресторан, рецепција, лоби, бар, Т
Delle Palme

Delle Palme

Хотелот се наоѓа во Летојани, на околу 5 километри од Таормина, а градскиот автобус сообраќа секој час. Се наоѓа на само 50 метри од плажата која се протега на неколку километри, со јавни делови кои се бесплатни и приватни делови со чадори и лежалки кои можат да се изнајмат. Гостите можат да уживаат во различни хотелски понуди кои вклучуваат бар, г