logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Albatros Beach Hotel zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Италија
Место: Сицилија - Катанија

Хотелот се наоѓа во Летојани, оддалечен околу 50 м од плажа со камчиња разделен со улица. Оддалечен е околу 8 километри од Таормина, до каде вози градски автобус. Лежалките и чадорите се наплаќаат 15 евра од третиот ред (комплет од еден чадор и две лежалки), или 25 евра за прв и втор ред. Хотелската понуда вклучува ресторан, рецепција, лоби, бар, ТВ сала, Wi-Fi интернет на рецепција и лифт. Собите се опремени со клима уред, ТВ, телефон, сеф, минибар, бања со фен, и имаат балкон или тераса. На база на полупансион, појадокот е шведска маса, додека вечерата е организирана како сет мени.

 

Датум на поаѓање

Број на ноќевања

Цена по соба (2 возрасни)

5.7

7 Полупансиони

1850

12.7

7 Полупансиони

1878

19.7

7 Полупансиони

1918

26.7

7 Полупансиони

1938

2.8

7 Полупансиони

2190

9.8

7 Полупансиони

1990

16.8

7 Полупансиони

2038

23.8

7 Полупансиони

1958

30.8

7 Полупансиони

1850

6.9

7 Полупансиони

1810

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Цените се изразени во евра по соба (2 возрасни) на база ноќевање со појадок и вечера.

 

Вклучено во цената:

● Авиопревоз на релација Белград - Катанија - Белград (директен лет);

● 7 ноќевања врз основа на избраната услуга во хотелот;

● Трансфери аеродром-хотел-аеродром во Катанија;

● Аеродромски и безбедносни такси (аеродром во Белград 31 €, аеродром во Катанија 27 €).

● Дозволен е еден багаж по лице со максимална тежина од 23 kg и еден рачен багаж со максимална тежина од 7 kg. Деца под 2 години немаат право на багаж.

● Услугите на претставниците на агенцијата и трошоци за организирање на патување;

 

Во цената не е вклучено:

● градска такса, која се плаќа на рецепција во хотелот;

● факултативни екскурзии;

● меѓународно патничко здравствено осигурување;ПРОГРАМА ЗА ПРЕСТОЈ - 8 дена (7 ноќевања)

Ден 1 – БЕЛГРАД – КАТАНИЈА – Состанок на патниците на аеродромот „Никола Тесла“, на шалтерот на туроператорот, два часа пред полетување на авионот. Директен лет до Катанија (околу 120 минути). Оброк во авионот. По пристигнувањето, гостите ги пречекува претставник на туристичката агенција. Трансфер со автобус до избраниот хотел или апартман. Ноќевање.

2-ри до 7-ми ден КАТАНИЈА - Престој во хотел или апартман врз основа на платени услуги. На вториот или третиот ден од престојот - информативна средба со претставник на агенцијата. За време на престојот - факултативни излети.

8. ден КАТАНИЈА - БЕЛГРАД. Слободно време до трансфер до аеродром. Директен чартер лет за Белград. Оброк во авионот. Пристигнување во Белград.


Слични понуди

Baia Azzurra

Baia Azzurra

Лоциран во Таормина Маре во центарот на заливот Мазаро, хотелот нуди удобен престој на само 5 километри од самата Таормина, овозможувајќи им на гостите лесен пристап до локалните атракции. До хотелот се стигнува со жичарница, која се наоѓа на 100 m од нејзината врата, додека плажата е оддалечена само 150 m. Лежалки и чадори се достапни на плажата з
Delle Palme

Delle Palme

Хотелот се наоѓа во Летојани, на околу 5 километри од Таормина, а градскиот автобус сообраќа секој час. Се наоѓа на само 50 метри од плажата која се протега на неколку километри, со јавни делови кои се бесплатни и приватни делови со чадори и лежалки кои можат да се изнајмат. Гостите можат да уживаат во различни хотелски понуди кои вклучуваат бар, г
La Riva

La Riva

На одлична позиција, хотелот Ла Рива се наоѓа веднаш на брегот на морето, на неколку чекори од сè што нуди Џардини Наксос. Се наоѓа на кратко пешачење од плажата и чистата сина вода на Јонското Море. Недалеку од карактеристични и добри ресторани, бутици, локални занаетчиски продавници, археолошки простор, барови и дискотеки од кои можете да
Alexander

Alexander

Мал семеен хотел во областа Реканати во Гиардина Наксос нуди удобен престој на само 300 метри од плажата, идеално место за одмор под сонцето. Неговата близина до центарот на градот им овозможува на гостите лесен пристап до ресторани, барови и продавници, додека автобуската станица е оддалечена само 100 метри, обезбедувајќи лесен пристап до Таормина