logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Alexander


Информации за сместувањето

Држава: Италија
Место: Сицилија - Катанија

Мал семеен хотел во областа Реканати во Гиардина Наксос нуди удобен престој на само 300 метри од плажата, идеално место за одмор под сонцето. Неговата близина до центарот на градот им овозможува на гостите лесен пристап до ресторани, барови и продавници, додека автобуската станица е оддалечена само 100 метри, обезбедувајќи лесен пристап до Таормина и Катанија. Покрај барот, ресторанот и базенот, хотелот нуди и удобен салон со ТВ сала, совршен за релаксација по ден исполнет со истражување на околината. Сеф е достапен за гостите на рецепција, додека Wi-Fi е достапно во лобито на хотелот. Собите се опремени со сите потребни содржини за удобен престој, вклучувајќи клима, сателитска ТВ, телефон, сеф, мини фрижидер и Wi-Fi интернет. Храната е организирана на база ноќевање со појадок, нудејќи им на гостите шведска маса каде можат да ги изберат своите омилени јадења за енергичен почеток на денот.

 

Датум на поаѓање

Број на ноќевања

Цена по соба (2 возрасни)

28.6

ноќевања со појадок

1255

5.7

ноќевања со појадок

1350

12.7

ноќевања со појадок

1370

19.7

ноќевања со појадок

1390

26.7

ноќевања со појадок

1410

2.8

ноќевања со појадок

1470

9.8

ноќевања со појадок

1458

16.8

ноќевања со појадок

1450

23.8

ноќевања со појадок

1430

30.8

ноќевања со појадок

1370

6.9

ноќевања со појадок

1318

 

 

 

 

 

 

 

 

 Цените се изразени во евра по соба (2 возрасни).

 

Вклучено во цената:

● Авиопревоз на релација Белград - Катанија - Белград (директен лет);

● 7 ноќевања врз основа на избраната услуга во хотелот;

● Трансфери аеродром-хотел-аеродром во Катанија;

● Аеродромски и безбедносни такси (аеродром во Белград 31 €, аеродром во Катанија 27 €).

● Дозволен е еден багаж по лице со максимална тежина од 23 kg и еден рачен багаж со максимална тежина од 7 kg. Деца под 2 години немаат право на багаж.

● Услугите на претставниците на агенцијата и трошоци за организирање на патување;

 

Во цената не е вклучено:

● градска такса, која се плаќа на рецепција во хотелот;

● факултативни екскурзии;

● меѓународно патничко здравствено осигурување;ПРОГРАМА ЗА ПРЕСТОЈ - 8 дена (7 ноќевања)

Ден 1 – БЕЛГРАД – КАТАНИЈА – Состанок на патниците на аеродромот „Никола Тесла“, на шалтерот на туроператорот, два часа пред полетување на авионот. Директен лет до Катанија (околу 120 минути). Оброк во авионот. По пристигнувањето, гостите ги пречекува претставник на туристичката агенција. Трансфер со автобус до избраниот хотел или апартман. Ноќевање.

2-ри до 7-ми ден КАТАНИЈА - Престој во хотел или апартман врз основа на платени услуги. На вториот или третиот ден од престојот - информативна средба со претставник на агенцијата. За време на престојот - факултативни излети.

8. ден КАТАНИЈА - БЕЛГРАД. Слободно време до трансфер до аеродром. Директен чартер лет за Белград. Оброк во авионот. Пристигнување во Белград.

 

 


Слични понуди

Baia Azzurra

Baia Azzurra

Лоциран во Таормина Маре во центарот на заливот Мазаро, хотелот нуди удобен престој на само 5 километри од самата Таормина, овозможувајќи им на гостите лесен пристап до локалните атракции. До хотелот се стигнува со жичарница, која се наоѓа на 100 m од нејзината врата, додека плажата е оддалечена само 150 m. Лежалки и чадори се достапни на плажата з
Albatros Beach Hotel

Albatros Beach Hotel

Хотелот се наоѓа во Летојани, оддалечен околу 50 м од плажа со камчиња разделен со улица. Оддалечен е околу 8 километри од Таормина, до каде вози градски автобус. Лежалките и чадорите се наплаќаат 15 евра од третиот ред (комплет од еден чадор и две лежалки), или 25 евра за прв и втор ред. Хотелската понуда вклучува ресторан, рецепција, лоби, бар, Т
La Riva

La Riva

На одлична позиција, хотелот Ла Рива се наоѓа веднаш на брегот на морето, на неколку чекори од сè што нуди Џардини Наксос. Се наоѓа на кратко пешачење од плажата и чистата сина вода на Јонското Море. Недалеку од карактеристични и добри ресторани, бутици, локални занаетчиски продавници, археолошки простор, барови и дискотеки од кои можете да
Delle Palme

Delle Palme

Хотелот се наоѓа во Летојани, на околу 5 километри од Таормина, а градскиот автобус сообраќа секој час. Се наоѓа на само 50 метри од плажата која се протега на неколку километри, со јавни делови кои се бесплатни и приватни делови со чадори и лежалки кои можат да се изнајмат. Гостите можат да уживаат во различни хотелски понуди кои вклучуваат бар, г