logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Турција >> Белек

Турција - Белек

БЕЛЕК - Се наоѓа на 30 километри југозападно од Анталија и е еден од најмладите турски одмаралишта.
Расположен на брегот на Средоземното Море, тој предлага бескрајни песочни плажи, чисто море и изобилие од хотели.
Белек е погоден за туристите, барајќи активен одмор – комбинација од прекрасна природа и можности за спортски активности. Одморалиштето располага со луксузни хотели, претежно со 4 и 5 звезди, изобилие од пријатни ресторани и кафани, како и многу можности за интересен ноќен живот.
Градот е поставен така, да ги задоволи високите очекувања на гостите за атрактивни спортски терени – тука ќе открите првокласни голф игралишта, изобилие од моторни и без моторни водни спортови, добро одржувани тениски терени.
Градот има гостопримлива средоземноморска клима и преку поголемиот дел од годината температурата се високи и даваат добри услови за туризам и одмор.

 

 ПОНУДИ Турција - Белек - Резултати од пребарувањето

CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA

CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA

CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA  од EUR 1389 00  2 возрасни   Положба: Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.   Сместување: Вкупен број на соби 882 во 9 блока на 5 ката и 4 блока на 3 ката. Стандардни соби (27м², макс.3 лица)-една
GRANADA LUXURY BELEK

GRANADA LUXURY BELEK

GRANADA LUXURY BELEK  од EUR 1421 00 2 возрасни   Локација: Хотелот се наоѓа на 42км од центарот на Анталија, а на 33км од аеродромот во Анталија.   Сместување: Хотелот располага со 872 различно дизајнирани и модерно опремени соби со поглед кон базен или копно , кои на гостите на хотелот би им пружиле елитен и незабо
SENSITIVE PREMIUM RESORT & SPA

SENSITIVE PREMIUM RESORT & SPA

SENSITIVE PREMIUM RESORT & SPA  од EUR91400 2 возрасни   Положба: Хотелот е лоциран во Богазкент на 30 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија. Сместување: Сите соби се опремени со тоалет, туш кабина, клима, телефон, мини бар, електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на подот, TV, WI-FI интернет конек
SUSESI LUXURY RESORT

SUSESI LUXURY RESORT

SUSESI LUXURY RESORT  од EUR 1617 00 2 возрасни   Локација: Хотелот се наоѓа во областа Белек. Приближно е 35 км од аеродромот во Анталија. 4kм од центарот на Белек.   Сместување: Хотелот има вкупно 550 соби распоредени во главната зграда и во terrace house делот. Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено)