logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Грција - Резултати од пребарувањето

VILLA ASIMENIA - Полихроно

VILLA ASIMENIA - Полихроно

Вила ASIMENIА се наоѓа во стариот дел на Полихроно во близина на центарот на ова туристичко место. Овој објект има трокреветни студиа, апартмани со една спална за три и четири лица и истите се респоредени на високо приземје и Прв кат, опремени со мини кујна, ТВ, клима и  Wi Fi Internet. Вилата е оддалечен од плажа на 400 м. Во близин
VILLA CORFU - Nea Flogita

VILLA CORFU - Nea Flogita

Локација: Вилата е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50м од плажа. Општи информации: Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија. Сместување: Апартманите и студијата се пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, тоаелт, клима (вклучено во цена)
VILLA DESPINA - Платамона

VILLA DESPINA - Платамона

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (пој
VILLA DIMA - Лептокарија

VILLA DIMA - Лептокарија

Студијата Dima се наоѓаат на високо приземје од истоимениот објект во Лептокарија, лоциран на само триесетина местри од градската песочна плажа. Нивната локација, како и квалитетната и модерна опременост, во првата година на нивното работење е вистинскиот мотив за ваш вистински избор. Студијата освен со современиот мебел, опремени се и со
VILLA DINIRA - Furka

VILLA DINIRA - Furka

Локација: Вилата е лоцирана на првата улица која поминува покрај брегот на Фурка. Препознатлива е по белата фасада и големите балкони. Во близина на градската плажа како и други објекти: ресторани и супермаркети и сл. Општи информации: Располага со трокреветни студиа + кревет фиока и се орентирани кон морето. Сместување: Студијата
VILLA EFI - Калитеа

VILLA EFI - Калитеа

Вила Ефи е лоцирана на 100 м. од центарот на Калитеа, во близина на црквата. Вилата е оддалечена на 450 метри од плажа, истата е опремена со четирикреветни апартмани опремени со 2 кревети во дневната соба и 2 кревети во спалната соба. Сите апартмани се опремени со сопствена кујна, тоалет, ТВ и клима. Вилата има Wi-FI интернет. DBL/TWIN - двокревет
VILLA ELEFTERIA - Олимпик Бич

VILLA ELEFTERIA - Олимпик Бич

Вила Елефтериа се наоѓа наспроти вила Акрополис во Олимпик Бич, на околу 150м од плажа, опкружена со убаво зеленило. Во својот состав располага со 16 студија распоредени на приземје и 3 ката. Располага со голем двор со плочник со маса и место за багаж. Сите студија имаат клима и ТВ, сопствен балкон со тенда. Вилата има Wi-FI во период од 01.06 до 3
VILLA ELEKTRA - Пефкохори

VILLA ELEKTRA - Пефкохори

Вилата се наоѓа покрај црквата, во непосредна близина на центарот, во мирниот дел на Пефкохори, оддалечена на околу 350 м. од плажа. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија опремени со кујна, два или три кревети или француски кревет, тоалет, тераса, ТВ, клима... Легенда:DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - е
VILLA ERATO - Лептокарија

VILLA ERATO - Лептокарија

Вилата Ерато се наоѓа на главната улица I.Metaxa, која заврршува пред градската плажа и шеталиштето во Лептокарија, оддалеченa е само 50м од песочната плажа. Објектот располага со вкупно 23 студија, распоредени на приземје и 3 спрата. Дворното место е плочник и има надворешен тоалет со туш, погоден за последниот ден кога странките го напу
VILLA FLEGOS - Фурка

VILLA FLEGOS - Фурка

Опис Villa Flegos е голем комплекс во форма на поврзани хациенди, кои во својот состав брои повеќе различки студија и апартмани. Опкруженоста со зеленило, близината на градскиот плоштад, шеталиштето и плажата, "Флегос" го карактеризира како интересен објект за сите потенцијални гости. Сите студија се комплетно опремени со потребните содржини од меб
VILLA GRAMENOS - Polihrono

VILLA GRAMENOS - Polihrono

Локација: Вилата се наоѓа на околу 80м од плажата на Полихроно. Општи информации: Располага со 4 пространи фамилијарни апартмани за сместување 4 и 5 лица распоредени на прв и втор кат. Сместување: Сите апартмани се опремени со комплет опремена мини кујна, балкон, тоалет, телевизор, клима уред (вклучено во цена) и интернет.  
VILLA GREBI - Polihrono

VILLA GREBI - Polihrono

Локација: Вилата се наоѓа на околу 80м од плажа во центарот на Полихроно. Општи информации: Располага со трокреветни студија и трокреветни студија со кревет на извлекување. Покрај вилата има паркинг за две возила. Сместување: Студијата располагаат со кујна опремена со прибор за јадење и готвење, купатило, телевизор, интернет и клим
VILLA HRISTOS - Siviri

VILLA HRISTOS - Siviri

Локација: Вилата се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивната локација, непосредно пред плажата.. Општи информации: Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, орентирани кон југо-запад, и од терасите ке уживате во прекрасното зајдисонце. Сместување: Сите студија и апартмани се опремени со кујна (опремена со ос
Villa Lina - Metamorfozi

Villa Lina - Metamorfozi

Локација: Вилата е лоцирана во центарот на Метаморфози, на 50м од песочната плажа. Општи информации: Располага со студиа и апартмани, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и паркот. Сместување: Студиата и апартманите се комплетно реновирани и опремени со кујна, купатило, телевизор, интернет и клима уред
VILLA MAGDA 2 - Pefkohori

VILLA MAGDA 2 - Pefkohori

Локација: Вилата е сместена на шеталиштето во централниот дел на Пефкохори, во третиот ред на куќи од морето на околу 40м од плажа. Во близина на вилата има маркет, пекара, месара, продавница за овошје и зеленчук, ресторани, пицерии и сл. Општи информации: Располага со четворокреветни апартмани - дуплекси. Сместување: Секој апартма
VILLA MAGGAS - Неи Пори

VILLA MAGGAS - Неи Пори

Вилата Магас се наоѓа на 150м од песочната плажа, во убаво уреден двор. Внатрешната организираност и тивкиот престој се идеални за мирен и убав одмор. Вилата е на високо приземје и кат. Во близина на вилата се наоѓаат два мини маркети. DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - ф
VILLA MARGARITA - Агиос Никитас

VILLA MARGARITA - Агиос Никитас

 MARGARITI Rooms е еден од малкуте на број објекти, кои служат за сместување на туристи во живописното градче Агиос Никитас. Овој објект за сместување, кој е специфичен по својата градба, како впрочем и самиот рељеф на местото, оддамна се наоѓа на туристичката карта на Лефкада. Објектот Маргарити, располага со двокреветни соби за сместување, а
VILLA MATHINA - Парга

VILLA MATHINA - Парга

Mathina Apartments е убава куќа, лоцирана на десната страна на Парга во близина на патеката која води кон големата плажа Валтос. Во својот состав, овој објект брои неколку студија кои се опремени со потребен мебел, сопствен тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред, како и балкони со поглед кон градот. Нивната уреденост и локација, како и одличниот серви
VILLA OKEANIS - Furka

VILLA OKEANIS - Furka

Локација: Вилата е лоцирана во мирниот дел на Фурка и на одалеченост на околу 40м од градска плажа. Општи информации: Располага со четворокреветни апартмани на ниско приземје и на кат со пространи тераси. Сместување: Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, телевизор и клима уред (бесплатно користење).  
VILLA PANAGIOTIS - Pefkohori

VILLA PANAGIOTIS - Pefkohori

Локација: Вилата се наоѓа покрај игралиштето во центарот на Пефкохори и оддалечена е од плажа околу 200м. Општи информации: Располага со трокреветни студија кои се наоѓаат на првиот кат. Сместување: Студијата се опремени со кујна (основни садови за готвење и исхрана, фрижидер и решо со две рингли), купатило, телевизор, тераса со га