logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Studios ASTERIA Hotel - Edipsos zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Евиа

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на бањскиот град Едипсос, на само 50 метри од плажата и на 100 метри од топлите извори. Со една кратка прошетка ќе се најдете во близина на пазарот и многубројните ресторани со вкусна храна.

Општи информации:

 • Хотелот располага со рецепција секогаш достапна за гостите
 • Своето утринско кафе може да го испиете во прекрасната цветна градина која ја има хотелот или од својот приватен балкон. Градината изобилува со многу зеленило и цвеќе и е идеално за релаксација, за вашиот доручек, да прочитате некоја книга и сл. Исто така на располагање ја имате BBQ скарата за вашиот семеен ручек или вечера.
 • Исто така дел од својот ден можете да го искористите во уживање со некој топол или ладен пијалок во стилски декориран бар кој ви го нуди хотелот.
 • Ако сакате да бидете во форма и да го подобрите вашиот тонус – хотелската фитнес сала ке ви овозможи одлични услови за тренинг.
 • Зоната за релаксација вклучува соба за масажи каде ке можете да се релаксирате и уживате во различни видови масажи.

 

Додатни услуги: лифт, слободно користење на скара во градината, слободен паркинг, бесплатно изнајмување на велосипеди, слободна употреба на компјутер, печатач и факс, бесплатна услуга за будење преку телефонски повик, трансвер до аеродром, складирање на багаж.

Сместување:  Хотелот располага со 20 студиа, двокреветни или трокреветни соби стилски средени, нудејќи ја удобноста и пријатното опкружување во кое можат да уживаат гостите. Сите соби имаат модерна кујна во која можете да уживате во првото утринско кафе и доручек, и балкон со поглед на самиот град или на море.

Сите соби се опремени со:

 • Room service
 • Клима уреди
 • Телевизор LCD
 • Wi-fi
 • Комплетно опремена кујна
 • Фен за коса

Услуга: ноќевање/ ноќевање со доручек.

 

Астериа

месец

мај

јуни

јули

август

септември

термин

24

31

7

14

21

28

5

12

19

26

2

9

16

23

30

6

13

20

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Цена по лице ВВ

133€

133€

140€

149€

149€

149€

155€

193€

193€

193€

193€

262€

262€

262€

262€

/

/

/

Цена по лице Ro

117€

117€

117€

133€

133€

133€

139€

177€

177€

177€

177€

235€

258€

258€

258€

/

/

/

Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевања/8 дена со вклучен појадок ВВ или без појадок RO.
 
Попусти и доплати:
Дете до 2,99 год. - бесплатно
Дете (3-6,99год.) со двајца возрасни - 50% од целосната сума 
Туристичка такса во студија и апартмани изнесува 0,50€, а во хотелите 1,50€ дневно.
 
 
 
 
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ 50€ (35€ за деца 02-12 год.)

– Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

Слични понуди

Hotel THERMAE SYLLA SPA - Едипсос

Hotel THERMAE SYLLA SPA - Едипсос

Локација: Хотелот се наоѓа на островот Евиа, во градот Едипсос, на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 3 бара, 4 ресторана, платформа за сончање,  продавница за сувенири, бутик, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, сеф, мини-бар, купатило, папучи, наметки, козметич
Studios Pinelope

Studios Pinelope

Локација: Се наоѓа во центарот на Едипсос на 130м од плажа. Општи информации:  поседува студиа, рецепција, паркинг. Сместување: секоја соба поседува фрижидер, ТВ, клима уред, мини кујна, бања со туш, и балкон. Услуга: само ноќевање.       Пенелопи месец мај јуни јули август
Vila TETI - Агиос Николаос

Vila TETI - Агиос Николаос

Локација: Се наоѓа во Агиос Николаос на самата плажа. Општи информации: Вилата поседува паркинг, детско игралиште, двор со градина.    Сместување: Секоја соба поседува клима, ТВ, кујна, тоалет, тераса, Wi-Fi.    Услуга: Само ноќевање/Ноќевање со вечера.           В
Makris Studios - Agios Nikolaos

Makris Studios - Agios Nikolaos

Локација: Се наоѓа во Агиос Николаос на 4км од термалните извори на Едипсос. Општи информации: Располага со апармани, студиа и дуплекс, градина, паркинг и своја плажа со чадори и лежалки. Сместување: собите имаат целосно опремена кујна, бања, клима уред, интернет. Услуга: наем на апартмани и студиа.     M