logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel Il Conte Di Monte Cristo zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Саранда

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда, на самата плажа.

Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, 2 надворешни базени од кој едниот е на кровот од хотелот со панорамски поглед од Саранда и сончева тераса, бар, ресторан, паркинг,  градина, детско игралиште.

Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, купатило со туш, фен,  тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек.

 
Тип на сместување 01.06. - 30.06. 01.07. - 31.08. 01.09. - 30.09. 01.10 - 31.05
Double Room 24€ 42€ 24€ 21€
Triple Room 18€ 32€ 18€ 17€
Quadruple Room 15€ 27€ 15€ 14€

*Цената е по лице за ноќ

ПРЕВОЗ

До автобуската станица во Саранда 50€(3100 денари)

За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен.
- Поаѓање од Скопје од Дрводекор во 22:00 ч. секој четврток.
- Поаѓање од Саранда во 14:00 ч. секој петок.
- Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

 

Превоз секоја сабота 55€ (3410 денари)

Деца до 2 години бесплатно (без седиште)
- Деца од 3-12 год. – 45€
- Поаѓање од Скопје пред хотел Вип во 23:00 ч. секоја сабота.
- Поаѓање од Саранда секоја недела.


Слични понуди

Hotel Dea

Hotel Dea

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда, на 300м од плажата Santa Quaranta Beach. Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, надворешен базен, бар, ресторан, паркинг,  градина, опрема за скара. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило,  тераса. Услуга: Ноќевање со доручек. &nb
Apart Hotel Santa Paola

Apart Hotel Santa Paola

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, градина, бар, ресторан, паркинг, Wi-Fi и опрема за скара. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, купатило со туш, фен, фрижидер,  тераса со поглед кон морето. Услуга: Ноќевање со доручек, полу пансион. &n
Hotel Vola

Hotel Vola

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда, на самата плажа и на 1.5км од центарот на Саранда. Општи информации: Хотелот поседува  тераса, бар, ресторан, паркинг, Wi-Fi. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, купатило, фрижидер,  тераса со поглед кон морето. Услуга: Ноќевање со доручек, полу пансион.  
Hotel Eval

Hotel Eval

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда на 60м одалеченост од плажата и 2.5 km од центарот на Саранда Општи информации: Хотелот поседува  Wi-Fi, ресторан, бар, приватен паркинг. На 10м одалеченост има продавница за храна. Сместување: Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, купатило со туш,  тераса и добро опремена кујна. Повеќето соби се