logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ХОТЕЛ GOLDEN BEACH 3* - МЕТАМОРФОЗИ


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Ситонија

ХОТЕЛ GOLDEN BEACH 3* - МЕТАМОРФОЗИ

 

Хотел GOLDEN BEACH 3* - Метаморфози

 

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума од едната и море од другата страна, и со тоа е совршен склоп за релаксирање и одмор како психички така и физички. Во склоп на хотелот има и базен со „pool bar” и лежалки, кои се бесплатни за користење од страна на гостите. Хотелот е на база „All inclusive light”!

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

•Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;

•Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска маса;

•Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса;

•Неограничено, локални алхохоли како пиво и вино и безалхохолни пијалоци од 12:00-21:00

 

 

Термин од:

Број на ноќевања

По лице во 2+1 ЕКО

По лице во 2+1

По лице во 1/4 студио

По лице во 1/4 апарт.

 
 

21.05

7

180

190

200

210

 

28.05

7

200

200

220

230

 

4.06

7

250

270

300

320

 

11.06

7

280

300

330

350

 

18.06

7

320

340

360

380

 

25.06

7

340

360

390

410

 

2.07

7

360

380

410

430

 

9.07

7

380

410

440

460

 

16.07

7

430

450

480

500

 

23.07

7

430

450

480

500

 

30.07

7

430

450

480

500

 

6.08

7

430

450

480

500

 

13.08

7

430

450

480

500

 

20.08

7

430

450

480

500

 

27.08

7

370

410

430

450

 

3.09

7

320

330

360

380

 

10.09

7

230

230

250

270

 

17.09

7

180

180

210

230

 

 

 

НAПОМЕНА:

  • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

Максимален капацитет на собите:

- 2+1 (еко или стандард) – 3 возрасни

- 1/4 (студио или апартман) – 4 возрасни

- Прво дете до 13,99 години, сместено со двајца возрасни, на редовно легло во 2+1 Еко или стандард - БЕСПЛАТНО

- Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни, сместено на редовно легло во 1/4 Junior suite или Family apartment – БЕСПЛАТНО;

- Трет возрасен над 14 години, сместен во 2+1 Economy или Standard, плаќа 50% од цената во табелата

- Трет и четврт возрасен над 14 години, сместени во 1/4 Junior suite или Family apartment, плаќаат по 50% од цената во табелата;

- Дете до 7 години, дозволено е да се смести бесплатно како четврто лице во 2+1 Economy или Standard, или како 5-то лице во Junior suite или Family apartment, со тоа што не користи кревет (дели легло заедно со родителите)

- BABY COT – БЕСПЛАТНО (на претходно одобрено барање)

- Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

- Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

• возрасни: 40€

•деца од 2 до 12 години: 35€

•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)


Слични понуди

ВИЛА ФЕЈ - ТОРОНИ

ВИЛА ФЕЈ - ТОРОНИ

ВИЛА ФЕЈ - ТОРОНИ   ТОРОНИ    Апартхотел ФЕЈ      Торони е мал град лоциран на југоисточниот дел од полуостровот Ситонија. Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават ова место вистински рај. Убава пешачка патека покрај плажа, многу детски занимливости, ресторани, м
TORONI BLUE SEA (OLD WING **+)

TORONI BLUE SEA (OLD WING **+)

HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+) Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, мини маркет...Сместување: Хотелот е организира
VILLA MAGGAS - Неи Пори

VILLA MAGGAS - Неи Пори

Вилата MAGGAS се наоѓа на околу 150 метри од песочната плажа во Неи Пори, во мал но убаво уреден двор. Нејзината внатрешната организираност, како и тивката атмосфера за време на престојот, се идеални за мирен и убав одмор. Студијата во вилата се изградени на високоA приземје и кат и се прилагодени за семејства со помали деца. Во нејзина непосредна