logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Хрватска >> Дубровник

ПОНУДИ Хрватска - Дубровник - Резултати од пребарувањето

Хотел Komodor(Maestral) - Лапат

Хотел Komodor(Maestral) - Лапат

Комодор е хотел со најдолга традиција на полуостровот Лапад. Старите камени ѕидови и внимателно одбраниот декор на гостите им даваат чувство на Медитеранот како некогаш. Идеален за парови кои ќе уживаат во романтични прошетки долж брегот на полуостровот Лапад. Од балконот се гледа поглед на кристално чистото море и островите Елафити и медитеранска
Хотел Splendid(Maestral) - Лапат

Хотел Splendid(Maestral) - Лапат

Хотел Сплендид е тивка оаза опкружена со живописно зеленило. Неговиот уникатен дизајн ја слави медитеранската култура и ги воодушевува своите гости со поглед на едно од најубавите зајдисонца кон Елафитските острови. Без разлика дали сакате да ги поминете деновите сончајќи се на хотелската плажа, разгледување знаменитости на Дубровник, играње тенис
Хотел Uvala(Maestral) - Лапат

Хотел Uvala(Maestral) - Лапат

Хотел Увала се наоѓа во средината на медитеранското зеленило, на кратко одење од најблиската плажа на полуостровот Лапад во Дубровник. Објектот вклучува спа и велнес центар со внатрешни и надворешни базени, сауни и парни бањи. Бесплатна WiFi е достапна низ целиот објект. Сите соби имаат клима, балкон, сателитска ТВ, сеф и минибар. Тие исто така вк
Хотел Vis(Maestral) - Лапат

Хотел Vis(Maestral) - Лапат

Без разлика дали се сончате на плажата на хотелот или уживате на терасата со поглед на Елафитските острови, вашиот одмор во Хотел Вис ќе ве воодушеви. Хотелот се наоѓа на морскиот брег, недалеку од шеталиштето во заливот Лапад. Опкружен е со бујна медитеранска вегетација и различни удобности. Автобуската станица, лоцирана преку улицата од хотелот,