logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Бугарија

ПОНУДИ Бугарија - Резултати од пребарувањето

Hotel AZALIA

Hotel AZALIA

Локација: Сместен на  плажата, на 300 метри од центарот на ресортот.Општи информации: Хотелот располага со 263соби.  Поседува рецепција, сеф (со доплата), 4 лифта, продавница, лоби бар, бар покрај базенот, ресторан со панорамски поглед, a la carte ресторан, внатрешен и надворешен базен, чадорите и лежалките се бесплатни. Сместување: Соби
Hotel CONTINENTAL

Hotel CONTINENTAL

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторани, барови, тераса, менувачница, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, телефон, купатило, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион+. Спорт и забава: Надворешен б
Hotel DUNAV

Hotel DUNAV

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 метри од плажата. Општи информации: Хотелот располага со  166 соби, рецепција, ресторан, лоби-бар, градина, менувачница, сеф, паркинг.  Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, телефон, купатило, тераса.  Услуга: All Inclusive. Спорт и забава: Надворешен базен
Hotel IMPERIAL RESORT

Hotel IMPERIAL RESORT

Локација: Се наоѓа на 150 метри од плажата, во центарот на Сончев Брег. Општи информации: Хотелот поседува  215 соби и 9 апартамани, лифт, лоби-бар, хол со рецепција, сеф со доплата, коктел-бар, ресторан "Версај", ресторан "Лингото", конференциска-сала, салон за разубавување. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ,&nb
Hotel LILIA

Hotel LILIA

Локација:  Се наоѓа на 1 километар од центарот на Златни Песоци, на 30 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, паркинг, сеф, менувачница. Сместување:  Сите соби се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, клима, телефон, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Полу пансион/A
Hotel MELIA GRAND HERMITAGE

Hotel MELIA GRAND HERMITAGE

Локација: Во центарот на комплексот, 100 метри од плажа. Општи информации: Хотелот поседува 727 соби, 9 ката, 6 лифта, сеф со доплата на рецепција , лоби-бар"Roma", германски паб, италијански ресторан, 3 ресторана, кафетерија, ланч бар, штанд за сладолед, менувачница, конференциска сала, паркинг.  Сместување: Собите се опремени со сател
Hotel PLISKA

Hotel PLISKA

Локација: Хотелот се наоќа на 300 метри од плажа. Општи информации: Хотелот поседува 160 двокреветни соби, 9 спрата, 2 лифта, сеф со доплата на рецепција, лоби-бар, ресторан, скара, маркет, менувачница. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, фрижидер, телефон, тоалет со туш, тераса. Услуга: All Inclusive. Спор
Hotel VERIS

Hotel VERIS

Локација: Се наоѓа на 300 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, мини-бар, телефон, купатило, фен, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полупансион. Спорт и забава: Надворешен базен, скара,
Hotel YUNONA

Hotel YUNONA

Локација: Хотелот се наоѓа на втората линија во центарот на комплексот на 150 метри од плажата . Општи информации: Хотелот е поделен на 2 дела и поседува 112 соби, 4 апартмани, хол со место за одмор со телевизор, сеф со доплата на рецепција, ресторан, менувачница. Сместување: Собите се опремени со кабловска ТВ, клима, мини-бар, телефон,