logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Хрватска

ПОНУДИ Хрватска - Резултати од пребарувањето

AP BANOVIĆ

AP BANOVIĆ

AП 1/2+2 – спална соба, дневна соба со кревет на извлекување, кујна , WC, туш када, балкон, WiFi, апартманот се наоѓа во зграда. Паркинг на 250 м. Вклучен во цената. Одалеченост: 300 м од морето, 20м од ресторанот, 500 м од центарот на градот   Цена по апартман за ден   01.06-22.06 07.09-30.09 22.06.-06.07 06.07-20
AP BRANKA - CITY CENTAR

AP BRANKA - CITY CENTAR

AP 1/2 + 2 – една спална, дневна соба со легло на расклопување, кујна, тоалет, купатило, тераса, WiFi, SAT TV, AC.  Апартманот е сместен на првиот спрат од куќата во стариот дел од градот, паркинг на 200 м. Спалната соба е на поткровје, а кујната со трпезарија е долу. Апартманот е во центарот на градот. ЦЕНИ ЗА АПАРТМАН НА ДЕН
Apartmani Ivan - Nemira

Apartmani Ivan - Nemira

Локација: Хотелот се наоѓа 120 метри одалеченост од морето, 250 метри одалеченост од ресторанот и 2км од центарот на Омиш Општи информации: Хотелот поседува балкон, градина,  Wi-Fi. Услуга: ноќевање / полу пансион. Студио 2+1 – соба со балкон со брачен кревет и помошно легло во чии склоп има кујна, WC, туш када, балкон,
Apartmani VUČIĆ

Apartmani VUČIĆ

Локација: 500м од море, 200м од ресторан, 400м центар Омиш Сместување: АП 1/ 4- 2 спални соби, кујна, дневна, бања, тераса, Wifi, SAT TV, AC, паркинг, машина за перење садови, машина за перење Услуга: Само ноќевање. Цените се за наем на апартман од ден.  Тип на апартман ПЕРИОДИ 01.06.-30.06.  01.07.-31.
Hotel BRZET - Omish

Hotel BRZET - Omish

Локација: Од центарот на градот Омиш го дели градското шеталиште со должина од 800 метри. Во близина се наоѓа црквата Св. Еуфемија Општи информации: Хотелот е од праволиниски тип со централен дел и тераса , опкружен со борова шума  покрај плажа со камчиња. Хотелот располага со вкупно 88 соби, од кои 26 трокреветни, 62 двокреветни со можн
Апартмани Мала Лука, Омиш

Апартмани Мала Лука, Омиш

Локација: Хотелот се наоѓа неколку чекори од плажата  Општи информации: Хотелот поседува балкон, градина, бар, ресторан, бесплатен паркинг, Wi-Fi, 24 часа рецепција. Услуга: ноќевање, ноќевање со појадок, полу пансион, полн пансион. 2024 22.06.-17.08. 01.06.-21.06.18.08.-07.09. 01.05.-31.05.08.09.-30.09. 1/4
Хотел Komodor(Maestral) - Лапат

Хотел Komodor(Maestral) - Лапат

Комодор е хотел со најдолга традиција на полуостровот Лапад. Старите камени ѕидови и внимателно одбраниот декор на гостите им даваат чувство на Медитеранот како некогаш. Идеален за парови кои ќе уживаат во романтични прошетки долж брегот на полуостровот Лапад. Од балконот се гледа поглед на кристално чистото море и островите Елафити и медитеранска
Хотел Splendid(Maestral) - Лапат

Хотел Splendid(Maestral) - Лапат

Хотел Сплендид е тивка оаза опкружена со живописно зеленило. Неговиот уникатен дизајн ја слави медитеранската култура и ги воодушевува своите гости со поглед на едно од најубавите зајдисонца кон Елафитските острови. Без разлика дали сакате да ги поминете деновите сончајќи се на хотелската плажа, разгледување знаменитости на Дубровник, играње тенис
Хотел Uvala(Maestral) - Лапат

Хотел Uvala(Maestral) - Лапат

Хотел Увала се наоѓа во средината на медитеранското зеленило, на кратко одење од најблиската плажа на полуостровот Лапад во Дубровник. Објектот вклучува спа и велнес центар со внатрешни и надворешни базени, сауни и парни бањи. Бесплатна WiFi е достапна низ целиот објект. Сите соби имаат клима, балкон, сателитска ТВ, сеф и минибар. Тие исто така вк
Хотел Vis(Maestral) - Лапат

Хотел Vis(Maestral) - Лапат

Без разлика дали се сончате на плажата на хотелот или уживате на терасата со поглед на Елафитските острови, вашиот одмор во Хотел Вис ќе ве воодушеви. Хотелот се наоѓа на морскиот брег, недалеку од шеталиштето во заливот Лапад. Опкружен е со бујна медитеранска вегетација и различни удобности. Автобуската станица, лоцирана преку улицата од хотелот,