logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Apartmani DRESIC zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Суто Море

Локација: Апартманите се наоѓаат на 350 метри од главната плажа, во центарот на Суто море, под борова шума.

Општи информации: Се состои од двокреветни, трокреветни, четворокреветни апартмани, интернет, тераса, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, купатило, тераса. Двособните апартмани се со плус машина за перење алишта и микробранова.

Спорт и забава: голем двор за одмор и игри, скара, играчки за деца, спортско игралиште (на неколку метри).

 

Тип на сместување

Октомври - Мај

01.06. - 10.07. /20.08. - 20.09.

10.07. - 20.08.

студио бр. 2 (2 лица)
18 м2

17€

23€

29€

студио бр. 3 (3 лица)
22 м2

21€

28€

38€

студио бр. 4 (4 лица)
20 м2

23€

32€

46€

студио бр. 5 (4 лица)
20 м2

23€

32€

46€

двособен апартман бр.2 
(3+2 лица) 45 м2 

32€

40€

63€

двособен апартман бр.3 
(3+2 лица)  40 м2

29€

37€

58€

двособен лукс апартман 
(3+2 лица) 40 м2 

32€

40€

63€

 

*Доплати:

-Туристичка такса: 1 еур. по лице на ден.

-Осигурување: 0,50 еур. по лице на ден.

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

ПРЕВОЗ

Поаѓањата од Скопје се секој ден во 22:00 часот Автобуска станица перон 8

РЕЛАЦИЈА

Време на пристигање

Време на враќање

Цена на билет во еден паравец

Цена на повратен билет

Сутоморе

05:05

18:10

1540 денари

2460 денари

Превоз до автобуската станица во Суто море 45€(2790денари)

Возен ред во месец Јуни:

Поаѓање -  секој вторник, четврток и сабота

Враќање -  секоја среда, петок и недела

Возен ред во месец Јули и Август:

Поаѓање -  секој ден

Враќање -  секој ден

НАПОМЕНА:

Поаѓање од Скопје - 22.00ч. од Меѓународна автобуска станица перон 8

 

Попусти за деца (дете од 0-10 години плаќа 50% од цената)


Слични понуди

Vila BIMBOR

Vila BIMBOR

Локација: Хотелот се наоѓа на главното шеталиште на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува кафетерија, тераса, рецепција. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-кујна/фрижидер, купатило со туш/када, тераса. Спорт и забава: дискотека (во близина).   1/3 апартм
Hotel ADRIA

Hotel ADRIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатил
Villa Velzon

Villa Velzon

Локација: Хотелот се наоѓа близу до словенска плажа, на 1.5 километри од Стариот Град Будва. Општи информации: Хотелот поседува ресторан, пицерија, баничарница, бесплатен интернет, бесплатен паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, ТВ, Wi-Fi, опремена кујна, купатило со фен, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек.  
Нова Година Шушањ 2023 - ЦРНА ГОРА

Нова Година Шушањ 2023 - ЦРНА ГОРА

НОВА ГОДИНА ВО ЦРНА ГОРА ТРОДНЕВЕН  ПРЕСТОЈ ВО  х. АДРИА -   ШУШАЊ - БАР ПРОГРАМА 1. Ден 30.12.2022. (петок) СКОПЈЕ – ШУШАЊСостанок на групата  во 20:30 часот пред паркингот на хотел „Русија“.  Тргнување од Скопје во 21:00 часот. 2. Ден 31.12.2022 (сабота) СКОПЈЕ- ШУШАЊПатување преку Кос