logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Италија >> Сицилија - Палермо

ПОНУДИ Италија - Сицилија - Палермо - Резултати од пребарувањето

Hotel Conchiglia d Oro

Hotel Conchiglia d Oro

Хотел Conchiglia d'Oro е помал, тивок, семеен хотел кој се наоѓа на околу 600 m од плажата, опкружен со богато зеленило. Се наоѓа во близина на центарот на Мондело, во резиденцијална зона опкружена со градини и вили, а од Палермо е на само 8 километри. Хотелот располага со 50 соби опремени со клима уред, ТВ, телефон, бања со фен, повеќето соби имаа
Hotel Santa Lucia e Le Sabbie d Oro

Hotel Santa Lucia e Le Sabbie d Oro

Хотелот Santa Lucia е најпродаваниот хотел од нашата понуда. Претставува одличен сооднос цена-квалитет. Ги препорачуваме собите со поглед на морето и Чефалу, поглед кој го одзема здивот. Локација:Хотелот Санта Луција е на околу 500 метри од плажата со песок и камчиња (по скали). Се наоѓа на блага падина, на 2 км од центарот на Чефалу, до кој може
TH Cinisi Florio Park Hotel

TH Cinisi Florio Park Hotel

Опис на хотелот:Голем хотелски комплекс кој се наоѓа на самата обала и излегува на песочната плажа, каде што се обезбедени бесплатни чадори и лежалки за гостите на хотелот. Комплексот е опкружен со голема градина (4 хектари), а од Палермо е околу 40 км, од аеродромот 8 км и градот Терасини 1 км. Хотелот располага со 187 соби. Хотелска понуда:Базен