logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Грција >> Ситонија

Грција - Ситонија

СИТОНИЈА е другиот полуостров на Халкидики или како го нарекуваат другите "вториот прст". Источната страна гледа кон Света гора, а западната кон Касандра. Полуостровот изобилува со прекрасни песочни плажи, мали ували кои се не пристапни по копно, борови шуми и плантажи со маслинки. Главно место е летувалиштето Неос Мармарис со туристичкиот центар Порто Карас.Ситонија е право место за возбудлив одмор со забава до утринските часови, но и мирен и семеен одмор. Плажите се широки и со златеникав песок кој се пружа неколку километри по обалата. Местата како Никити, Сарти и Торини се прави мали драгоцености кои чекаат допрва да бидат истражени.

 ПОНУДИ Грција - Ситонија - Резултати од пребарувањето

TORONI BLUE SEA (OLD WING **+)

TORONI BLUE SEA (OLD WING **+)

HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+) Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, мини маркет...Сместување: Хотелот е организира
ВИЛА ФЕЈ - ТОРОНИ

ВИЛА ФЕЈ - ТОРОНИ

ВИЛА ФЕЈ - ТОРОНИ   ТОРОНИ    Апартхотел ФЕЈ      Торони е мал град лоциран на југоисточниот дел од полуостровот Ситонија. Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават ова место вистински рај. Убава пешачка патека покрај плажа, многу детски занимливости, ресторани, м
ХОТЕЛ GOLDEN BEACH 3* - МЕТАМОРФОЗИ

ХОТЕЛ GOLDEN BEACH 3* - МЕТАМОРФОЗИ

ХОТЕЛ GOLDEN BEACH 3* - МЕТАМОРФОЗИ   Хотел GOLDEN BEACH 3* - Метаморфози   Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран.