logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+) - Торони zvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Ситонија

Локација: Хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија.
Хотелски содржини: Рецепција, ресторан, отворен базен, бар на базен, бар на плажа, бежичен интернет (wi-fi), паркинг...
Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.
Депанданс (Old wing **+) -> Студија-соби на приземје, прв и втор кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, клима уред...
Плажа: Песочна плажа со сопствен бар.
Услуга: Полупансион (појадок и вечера)
Напомена: Согласно категоријата, собите во "Old Wing" делот се чистат еднаш неделно (пред пристигнување на гостите), за одржување на собите, сервисирање на опремата и дополнителни услуги, потребно е гостите да се обратат до рецепцијата на хотелот.

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ

DBL Ground Floor (economy) - соби на приземје
Структура: 1 брачен + 1 единечен или
3 единечни кревети, чајна кујна, сопствен тоалет, балкон.

DBL 1F/2F (standard) на прв и втор кат
Структура: 1 брачен + 1 единечен кревет, чајна кујна, сопствен тоалет, балкон.

DBL 1F/2F (standard) на прв и втор кат
Структура: 1 брачен + 1 единечен + помошен кревет, чајна кујна, сопствен тоалет, балкон.

ЛЕТО 2024 - ЦЕНОВНИК ЗА СМЕНА (САБОТА-САБОТА)

- 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !!!
Престој во термин: Услуга DBL Economy (2+1)
приземје
DBL Standard (2+1)
1 и 2 кат
DBL Standard (2+1+exb)
1 и 2 кат
04.05. - 11.05.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
11.05. - 18.05.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
18.05. - 25.05.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
25.05. - 01.06.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
01.06. - 08.06.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
08.06. - 15.06.2024 7 HB 294 250 € 319 271 € 319 271 €
15.06. - 22.06.2024 7 HB 294 250 € 319 271 € 319 271 €
22.06. - 29.06.2024 7 HB 347 295 € 403 343 € 403 343 €
29.06. - 06.07.2024 7 HB 347 295 € 403 343 € 403 343 €
06.07. - 13.07.2024 7 HB 347 295 € 403 343 € 403 343 €
13.07. - 20.07.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
20.07. - 27.07.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
27.07. - 03.08.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
03.08. - 10.08.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
10.08. - 17.08.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
17.08. - 24.08.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
24.08. - 31.08.2024 7 HB 294 250 € 319 271 € 319 271 €
31.08. - 07.09.2024 7 HB 294 250 € 319 271 € 319 271 €
07.09. - 14.09.2024 7 HB 294 250 € 319 271 € 319 271 €
14.09. - 21.09.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
21.09. - 28.09.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
28.09. - 05.10.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
05.10. - 12.10.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €

ЛЕТО 2024 - ЦЕНОВНИК ЗА СМЕНА (НЕДЕЛА-НЕДЕЛА)

- 15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА !!!
Престој во термин: Услуга DBL Economy (2+1)
приземје
DBL Standard (2+1)
1 и 2 кат
DBL Standard (2+1+exb)
1 и 2 кат
05.05. - 12.05.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
12.05. - 19.05.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
19.05. - 26.05.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
26.05. - 02.06.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
02.06. - 09.06.2024 7 HB 225 191 € 253 215 € 253 215 €
09.06. - 16.06.2024 7 HB 294 250 € 319 271 € 319 271 €
16.06. - 23.06.2024 7 HB 302 257 € 331 281 € 331 281 €
23.06. - 30.06.2024 7 HB 347 295 € 403 343 € 403 343 €
30.06. - 07.07.2024 7 HB 347 295 € 403 343 € 403 343 €
07.07. - 14.07.2024 7 HB 351 298 € 405 344 € 405 344 €
14.07. - 21.07.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
21.07. - 28.07.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
28.07. - 04.08.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
04.08. - 11.08.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
11.08. - 18.08.2024 7 HB 375 319 € 417 354 € 417 354 €
18.08. - 25.08.2024 7 HB 363 309 € 403 343 € 403 343 €
25.08. - 01.09.2024 7 HB 294 250 € 319 271 € 319 271 €
01.09. - 08.09.2024 7 HB 294 250 € 319 271 € 319 271 €
08.09. - 15.09.2024 7 HB 283 241 € 308 262 € 308 262 €
15.09. - 22.09.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
22.09. - 29.09.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
29.09. - 06.10.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €
06.10. - 13.10.2024 7 HB 214 182 € 242 206 € 242 206 €

ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ:
За 1 дете од 0-11,99 г. -100% 
За 2 дете 2-11,99 г. -50% (во 2+2 соба) 
За 3 возрасен 12+ г. -30% 
За 4 возрасен 12+ г. -50%

* Доплата за дополнително дете 0-5.99 г. 100 € (во 2+1 или 2+2 соба)

Собите се наоѓаат во анекс зградата на хотелот - "Old Wing"
DBL GF (economy) на приземје | DBL 1F/2F (standard) на прв и втор кат
DBL (2+1): 1 брачен + 1 единечен кревети или 3 единечни кревети | DBL (2+2): 1 брачен + 1 единечен кревет + помошен кревет

Легенда: RO - ноќевање, BB - ноќевање со појадок,  HB - полупансион (појадок и вечера)
Цените се дадени по лице, за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
* При резервација e потребна уплата од минимум 50% од цената на аранжманот-резервацијата. 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
 * Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа  7 полупансиони (појадок и вечера). 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
 * Туристичка такса од 1,5€ на ден по соба се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
 * Доплата за дополнително дете 0-5.99 години во соба - 100 € (7 полупансиони)
Можност за сместување како второ дете во 2+1 тип на соба или трето дете во 2+1+еxb тип на соба, со претходна најава во хотелот.
 * Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите). 
 * Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот  
 * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци.... 

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 
Цена на повратен автобуски превоз: 45 EUR по лице (35 € за деца 2-12 год.)
Во период од 25.05-28.09.2024 за смена (САБОТА-САБОТА)

Mеста и сатници на поаѓање:
- Скопје, во  04:00 ч.  (паркинг на спортскиот центар "Борис Трајковски")
- Велес, во  04:30 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија)
- Неготино, во  05:00 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол")
- Смоквица, во  05:30 ч.  (бензиска пумпа "BWO петрол")
- Гевгелија, во  06:00 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)
Поаѓање од Грција: 
- Истиот ден попладне.

- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.  
- Избор на место за седење во автобус е можно, само со доплата од 10 € по патник, не вклучувајќи ги местата од првиот ред резервирани за персоналот. 
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж. 
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.  
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување. 
 
ВАЖНИ НАПОМЕНИ 
* Редовните цени и цените со попуст, се објавени во ценовникот со важност до 25.12.2023 година, или до објава на нов ценовник. 
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот 
 за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
 
Корисни информации 
* Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и 
  одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековната достапност на собите (генерално сместувањето се врши  
  по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот); 
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
 Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. 
* Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети.  
  Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа. 
* Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и  
  локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат; 
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.  
* Секоја промена на веќе потврдена резервација, се наплатува како дополнителен манипулативен трошок од 10 € . 
* Секое такво барање за промена на резервација: број на лица, тип на сместување, или термин на патување, мора да биде доставено во писмена форма.  

ВНИМАНИЕ! Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, во моментот на регистрација и потврда на резервацијата.  
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени  
во резервациите и во договорот за услуги. 
 
Услови на плаќање 
Во случај на резервации со превоз или за индивидуален престој, уплатата ќе се изврши на следниов начин: 

1. За резервации со попуст (рани попусти - EB): 
- Попустот за рана резервација важи до 25.12.2023 или до повлекување на понудата!
- При резервација e потребна уплата од минимум 50% од цената на аранжманот-резервацијата. 
- Доплатата на вкупниот износ од договорената цена, се врши до 3 недели пред датумот на патување. 
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.

2. За резервации по Општа понуда - со редовни цени (освен EB и LM) 
- 30% од вредноста на пакетот се плаќа при резервација на услугата, 
- 30% од вредноста на пакетот ќе се плати до 30 дена пред датумот на поаѓање, 
- 40% од вкупната вредност на услугите ќе се плати до 21 ден пред датумот на поаѓање; 

3. Во случај на резервација во последен момент-last minute (LM), резервација ќе се изврши само врз основа на целосна уплата на услугите; 
 
НАПОМЕНА: 
За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа 
уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата. 

Слични понуди

HOTEL TORONI BLUE SEA MAISONETTES

HOTEL TORONI BLUE SEA MAISONETTES

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, мини маркет...Сместување: Мазонетите се комплетно нови единици во хотелот (2024 год), опремени со 1
Villa IOLKOS - Едипсос

Villa IOLKOS - Едипсос

Villa Iolkos е лоцирана во самиот центар на Едипсос, на главната улица од градот и во близина на паркот и најпознатите градски содржини. Со оддалеченост од околу 200м од шеталиштето и околу 100 метри од градските термални извори и плажа, овој објект е безмалку идеален за престој во ова познато туристичко летувалиште. Објектот кој е всушност апарт-х
Villa FAROS - Едипсос

Villa FAROS - Едипсос

Villa Faros во својот состав располага со повеќе типови на студија и апартмани за одмор. Сместен на растојание од околу шесетина метри од шеталиштето и центарот на градот, а од познатата плажа со термални извори не повеќе од осумстотни метри, овој објект претставува одличен избор за сместување во Едипсос. Покрај лифт, рецепција и мало лоби, објекто
НОВА ГОДИНА во ЕДИПСОС на островот ЕВИА

НОВА ГОДИНА во ЕДИПСОС на островот ЕВИА

СОЛВЕКС ВЕ ВОДИ НА  НОВА ГОДИНА    4 дена (3 вечери) во ЕДИПСОС ГРАДОТ НА ИМПЕРАТОРИТЕ  ПРОГРАМА 1. Ден 30.12.2023(сaбота) СКОПЈЕ - ЕВИА  Тргнување од Скопје во 02:00 часот од пред паркингот на хотел „Русија“. Патување преку преминот Богородица кон Грција со кратки попатни застанувања за преземање на патници