logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Апартмани Мала Лука, Омиш zvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Хрватска
Место: Омиш

Локација: Хотелот се наоѓа неколку чекори од плажата 

Општи информации: Хотелот поседува балкон, градина, бар, ресторан, бесплатен паркинг, Wi-Fi, 24 часа рецепција.

Услуга: ноќевање, ноќевање со појадок, полу пансион, полн пансион.

2023

24.06.-19.08.

03.06.-24.06.
19.08.-09.09.

01.05.-03.06.
09.09.-30.09.

1/4 AP на ден

128,00€

88,00€

70,00€

Надоплата за 5-ти кревет

11,00€

8,00€

8,00€

Надоплата за 6-ти кревет

11,00€

8,00€

8,00€

Доплата за доручек

12€

12€

12€

Доплата за ручек

17€

17€

17€

Доплата за вечера

17€

17€

17€

Минимален престој

7 дена

7 дена

4 дена

Цените се однесуваат по соба за ноќевање.

Доплатите се однесуваат по лице за ноќ

  • Доплата за пократок престој +30%
  • Доплата за детско креветче 2€ дневно
  • Деца до 3 год. (без услуга) - гратис
  • Доплата за клима(мобилна) 15€ на ден

Туристичката такса се плаќа посебно и се однесува на човек на ден 1,40 €

Деца до 12 години не плаќаат туристичка такса. Деца од 12-18 плаќат 50% од туристичката такса


Слични понуди

HOUSE IKO - Немира

HOUSE IKO - Немира

Куќа Ико *** се наоѓа во Омиш, туристичка населба Немира. Се состои од 4 спрата. Во приземјето се наоѓа AP ¼, koj има две одвоени спални соби, 2 x купатила, wc, голема дневна соба и широка кујна. Под апартманот има голема  тераса со скара. Надругите три спрата се наоѓаат 3 x AП 1/6 (1/4 +2). Секој апартман се состои од 3 спални, секој
AP BANOVIĆ

AP BANOVIĆ

AП 1/2+2 – спална соба, дневна соба со кревет на извлекување, кујна , WC, туш када, балкон, WiFi, апартманот се наоѓа во зграда. Паркинг на 250 м. Вклучен во цената  Одалеченост: 300 м од морето, 20м од ресторанот, 500 м од центарот на градот   Цена по апартман за ден   Тип апартман   Период &nb
Hotel BRZET - Omish

Hotel BRZET - Omish

Локација: Од центарот на градот Омиш го дели градското шеталиште со должина од 800 метри. Во близина се наоѓа црквата Св. Еуфемија Општи информации: Хотелот е од праволиниски тип со централен дел и тераса , опкружен со борова шума  покрај плажа со камчиња. Хотелот располага со вкупно 88 соби, од кои 26 трокреветни, 62 двокреветни со можн
Apartmani Gordana - Nemira

Apartmani Gordana - Nemira

Локација: Апартманите се наоѓаат на 250м од морето, 50м до продавница и 3км до центарот на Омиш Услуга: полу пансион. AП 2+2 - Спална соба со брачен кревет (140 cм), во склопот на кујната дневна соба, wc, туш кaдa, клима, балкон, TV, Wi- FI. Студио 2 - Спална соба со брачен кревет во чиј склоп има мини кујна,  wc, туш кaдa, клима, балкон, T