logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Villa Best


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Ксамил

Лоцирана во туристичкото место Ксамил на Јонското море, вилата BEST повеќе од 10 год. на своите гости им нуди одмор во пријатна и мирна атмосфера. Лоцирана на само 300м. од плажата Бела Виста, вилата е вистински избор како за семејства така и за индивидуалци. Гостите исто така имаат близок пристап и до маркети, барови и ресторани.

Располага со 18 сместувачки единици од кои:

 • 6 Двокреветни студија
 • 6 Трокреветни студија
 • 2 Четворокреветни студија
 • 4 Четворокреветни апартмани

Опис:

 • Двокреветните студија - стандард брачен лежај
 • Трокреветните студија - еден брачен лежај и еден единечен
 • Четворокреветните студија - Еден брачен лежај и два единечни лежаи
 • Четворокреветните апартмани со една спална соба со брачен лежај и два стандардни лежаи во дневниот престој, опремена кујна, бања, ТВ, клима, Wi-fi, и тераса

 

Термин Ноќевања 1/2 Студио 1/3 Студио 1/4 Студио 1/4 Апартман
27.05 - 03.06.2023 7 119 € 135 € 148 € 159 €
03.06 - 10.06.2023 7 129 € 169 € 175 € 199 €
10.06 - 17.06.2023 7 149 € 195 € 215 € 239 €
17.06 - 24.06.2023 7 179 € 229 € 249 € 279 €
24.06 - 01.07.2023 7 239 € 259 € 279 € 289 €
01.07 - 08.07.2023 7 249 € 269 € 289 € 339 €
08.07 - 15.07.2023 7 259 € 279 € 299 € 339 €
15.07 - 22.07.2023 7 269 € 279 € 299 € 339 €
22.07 - 29.07.2023 7 269 € 289 € 309 € 359 €
29.07 - 05.08.2023 7 269 € 289 € 309 € 359 €
05.08 - 12.08.2023 7 269 € 289 € 309 € 359 €
12.08 - 19.08.2023 7 269 € 289 € 309 € 359 €
19.08 - 26.08.2023 7 259 € 279 € 299 € 339 €
26.08 - 02.09.2023 7 199 € 259 € 279 € 319 €
02.09 - 09.09.2023 7 179 € 199 € 219 € 269 €
09.09 - 16.09.2023 7 109 € 135 € 145 € 159 €
16.09 - 23.09.2023 7 79 € 99 € 119 € 129 €

*Цените се за наем 

Напомени:

 • Дете до 2 години дозволено да спие со родител на еден лежај;
 • Дополнителен стандарден лежај во 1/2,1/3 и 1/ 4 апп плус 20% од сумата
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на дополнителна смена
 • Климата е вклучена во цената;
 • Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
 • Сместување може да користат само број на лица за кои има извршено уплата
 • Гостите се должни да се грижат за хигиената и интериерот на собите;
 • Сите евентуални штети настанати за време на престојот се на товар на гостинот

Плаќање:

 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
 • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
 • За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

 

Превоз

Термин
26.05.2023
02.06.2023
09.06.2023
16.06.2023
23.06.2023
30.06.2023
07.07.2023
14.07.2023
21.07.2023
28.07.2023
04.08.2023
11.08.2023
18.08.2023
25.08.2023
01.09.2023
08.09.2023
15.09.2023

Градови на поаѓање: 

 • Скопје (Hotel Vip) 23:00
 • Тетово (Vero) 00:00
 • Гостивар (Bunar Petrol) 00:30
 • Кичево (Power Petrol) 01:30
 • Струга (Besijani) 02:00

Трансфери со доплата 10

 • Куманово (Makpetrol) 22:30
 • Штип (Posta) 22:00
 • Велес (Makperol) 22:30
 • Градско 22:00

Градови на враќање

 • Ксамил 17:00
 • Саранда 17:30

Цена по лице:

Возрасни 50€
Деца 40€

Доколку имате барање за седиште истото се доплаќа 15€

Важно! Сепатува преку граничен премин ќафасан, може и со лична карта

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.


Слични понуди

Вила Idi

Вила Idi

Вила “Idi” располага со 1/3  студиа комплет опременa кујна, купатило, ТВ и WIFI. Дел од собите гледаат директно кон морето, страничен поглед на море и кон планина. Пред вилата има сопствен двор. Секоја соба располага со тераса масичка и столици. Се наоѓа на 100м од градската песочна плажа и 70м до шетачката зона, каде ќе најдете бе
Apart Hotel Santa Paola- T.P

Apart Hotel Santa Paola- T.P

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, градина, бар, ресторан, паркинг, Wi-Fi и опрема за скара. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, купатило со туш, фен, фрижидер,  тераса со поглед кон морето. Услуга: Ноќевање. Hotel Santa Paola *3+ /
Hotel Il Conte Di Monte Cristo

Hotel Il Conte Di Monte Cristo

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда, на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, 2 надворешни базени од кој едниот е на кровот од хотелот со панорамски поглед од Саранда и сончева тераса, бар, ресторан, паркинг,  градина, детско игралиште. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, купатило