logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Турција >> Кемер

Турција - Кемер

КЕМЕР - Се наоѓа на брегот на Средоземното море, на 45 километри од Анталија.
Ресортот располага со многу зеленило и прекрасни плажи.
Ресортот има уникален дух со чувство на оживано пристаниште и спокојна, традиционална атмосфера.
Во градот ќе откриете изобилие од продавници, барови, ресторани и многу можности за спорт и забава.
Кемер располага со две плажи- градската плажа е каменита и нуди различни спортови на вода, а другата го носи името “Месечева Светлина“ и нуди егзотична и рамантична атмосфера создадена од цитроцните дрва зад него.
Кемер има мека средоземна клима и нуди на туристите изобилие од топлина, сонце и зеленило преку поголемиот период од годината. 

 

 ПОНУДИ Турција - Кемер - Резултати од пребарувањето

FAME BEACH HOTEL (EX.FAME RESIDENCE BEACH PARK) ,Кемер

FAME BEACH HOTEL (EX.FAME RESIDENCE BEACH PARK) ,Кемер

FAME BEACH HOTEL (EX.FAME RESIDENCE BEACH PARK)  од EUR 856 00 2 возрасни Локација: Хотелот е сместен на самата плажа на брегот на Кемер, оддалечен 50 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија. Сместувачки капацити: Хотелот располага со 110 соби сите модерно уредени и опремени со бања, клима уред, сателитска ТВ
FAME RESIDENCE KEMER & SPA

FAME RESIDENCE KEMER & SPA

FAME RESIDENCE KEMER & SPA  од EUR 2015 00  2 возрасни   Локација: Хотелот се наоѓа во Кемер. Приближно е 59км од аеродромот во Анталија. Во центарот на Кемер. Сместување: Вкупниот број на соби е 246.   Услуга: FSAll inclusive (фејм стил на се вклучено)   Плажа: Хотелска приватна плажа (мешана со песок
KARMIR RESORT & SPA

KARMIR RESORT & SPA

KARMIR RESORT & SPA  од EUR 1125 00  2 возрасни   Локација: Хотелот се наоѓа во областа Goynuk, 40км од аеродромот во Анталија, и 8 км од Кемер.   Сместување: Вкупен број на соби 297 во три блокови. Стандардни соби (23m², една спална соба со брачен кревет или двојни кревети+софа, едно купатило
MIRAGE PARK RESORT

MIRAGE PARK RESORT

MIRAGE PARK RESORT    Локација: Хотелот е лоциран во областа Гојнук, 7км од Кемер и 48км од аеродромот во Анталија Плажа: Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири на плажа не се наплаќаат. Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, сауна, Турск
SHERWOOD EXCLUSIVE KEMER

SHERWOOD EXCLUSIVE KEMER

SHERWOOD EXCLUSIVE KEMER  Локација: Хотелот е покрај плажа, на 10мин до центарот на Кемер и 45км оддалеченост од аеродромот во Анталија. Услуга: Ultra All inclusive - Ултра Се вклучено Плажа: прекрасна сопствена плажа со ситни камчиња на која има и 2 приватни пристаништа. Лежалките, перниците и чадорите се бесплатни. Спорт и забава: во сос