logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Турција

ПОНУДИ Турција - Резултати од пребарувањето

.ROYAL SEGINUS

.ROYAL SEGINUS

ROYAL SEGINUS    Локација: Хотелот се наоѓа во Лара. Приближно е 15км од аеродромот во Анталија. 20kм од центарот на Анталија. Сместување: Вкупниот број на соби е 498 соби. Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено) Плажа: 200м од плажа. Хотелска приватна песочна плажа, бесплатни чадори, лежалки и пешкири. Спорт и забава: Надво
Alarcha Hotel & Resort

Alarcha Hotel & Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Кизилот, на 100 км од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 388 соби во една главна зграда. Еко соби (31 м², една спална соба со дупли кревет и софа, купатило, соби само со поглед на копно,2+1 лица). Стандардни соби (31 м², спална со дупли кревет и единечен кревет, купатило, макс. 2+1 лице). Сен
CALIDO MARIS HOTEL ,Сиде

CALIDO MARIS HOTEL ,Сиде

CALIDO MARIS HOTEL  од EUR 762 00  2 возрасни   Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 75км од аеродромот во Анталија. 20kм од центарот на Сиде.  Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 430 соби. Сите соби се со тоалет со када или туш, фен, централна клима, телефон, мини бар, се
CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA

CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA

CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA  од EUR 1389 00  2 возрасни   Положба: Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.   Сместување: Вкупен број на соби 882 во 9 блока на 5 ката и 4 блока на 3 ката. Стандардни соби (27м², макс.3 лица)-една
DELPHIN BE GRAND RESORT LARA

DELPHIN BE GRAND RESORT LARA

DELPHIN BE GRAND RESORT LARA    Локаија: Хотелот се наоѓа во областа Лара, 10 км од аеродромот во Анталија и 15 км од центарот на градот. Плажа:Хотелска песочна плажа со лежалки, чадори за сонце кои не се наплатуваат. Павиљоните на плажа и на базен се наплаќаат. Спорт и забава: Отворени базени (еден е полуолимписки), затворени базен
DELPHIN BOTANIK

DELPHIN BOTANIK

DELPHIN BOTANIK    Положба: Хотелот е лоциран во областа Окурчалар, 32 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија. Бесплатен шатл превоз од хотелот до Аланија, Сиде или Манавгат со претходна резервација на рецепција. Сместување: Вкупен број на соби 617 во пет згради лоцирани во прекрасна ботаничка градина. Стандардни соб
DELPHIN DELUXE

DELPHIN DELUXE

DELPHIN DELUXE    Положба: Хотелот се наоѓа во областа Okurcular-Alara, 32 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија. Има бесплатен шатл превоз од хотелот до Аланија, Манавгат и Сиде, со претходна резервација на рецепција.  Сместување: Хотелот е составен од една главна зграда со страндарни соби и споредна зграда со
DELPHIN DIVA HOTEL

DELPHIN DIVA HOTEL

DELPHIN DIVA HOTEL    Hotel Website: https://www.delphinhotel.com/en/delphin-diva Аранжманот вклучува -Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.- Аеродромски такси.- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.- Групен трансфер на релација аер
DIAMOND HILL RESORT ,Аланија

DIAMOND HILL RESORT ,Аланија

DIAMOND HILL RESORT  од EUR 929 00 2 возрасни Локација: Diamond Hill Resort Hotel 5* е оддалечен 4 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.Услуга: Ultra all inclusive (се вклучено)Плажа: Хотелот има приватна плажа, оддалечена 100 м од хотелот (до плажата се оди преку тунел под улицата). Лежалки, чадори за сонце
Dragut Point North Hotel - All Inclusive

Dragut Point North Hotel - All Inclusive

Цени од 896€ за 2 возрасни со авион и трансфери   Положба:Хотелот се наоѓа во Тургутреис, на 55 км од аеродромот и 20 км од центарот на градот. Сместување:Стандардна соба (16 м², без балкон, макс. 2 лица). Собите имаат клима, купатило со туш, фен, сеф, мини фрижидер, керамички под. Секојдневно се чисти, а постелнината и крпите
FAME BEACH HOTEL (EX.FAME RESIDENCE BEACH PARK) ,Кемер

FAME BEACH HOTEL (EX.FAME RESIDENCE BEACH PARK) ,Кемер

FAME BEACH HOTEL (EX.FAME RESIDENCE BEACH PARK)  од EUR 856 00 2 возрасни Локација: Хотелот е сместен на самата плажа на брегот на Кемер, оддалечен 50 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија. Сместувачки капацити: Хотелот располага со 110 соби сите модерно уредени и опремени со бања, клима уред, сателитска ТВ
FAME RESIDENCE KEMER & SPA

FAME RESIDENCE KEMER & SPA

FAME RESIDENCE KEMER & SPA  од EUR 2015 00  2 возрасни   Локација: Хотелот се наоѓа во Кемер. Приближно е 59км од аеродромот во Анталија. Во центарот на Кемер. Сместување: Вкупниот број на соби е 246.   Услуга: FSAll inclusive (фејм стил на се вклучено)   Плажа: Хотелска приватна плажа (мешана со песок
GARDENIA HOTEL ,Аланија

GARDENIA HOTEL ,Аланија

GARDENIA HOTEL  од  EUR 832 00   2 возрасни   Лоација: Хотелот е лоциран на само 50 метри од плажата Клеопатра и 500 метри од центарот на Аланија. Сместување: Хотелот нуди удобни соби со клима уред и сателитска ТВ. Повеќето од собите имаат поглед на море и се опремени со минибар, балкон и сопствен тоалет. Содрж
Gloria Golf Resort

Gloria Golf Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белек на 50 км од Анталија и 42 км од аеродромот. Сместување:Вкупно 515 соби. Стандардни соби во главна зграда (24 м², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + софа, едно купатило, макс.2 + 1 лице). Стандардни соби - зграда во градината (24 м², една спална соба со француски кре
GRANADA LUXURY BELEK

GRANADA LUXURY BELEK

GRANADA LUXURY BELEK  од EUR 1421 00 2 возрасни   Локација: Хотелот се наоѓа на 42км од центарот на Анталија, а на 33км од аеродромот во Анталија.   Сместување: Хотелот располага со 872 различно дизајнирани и модерно опремени соби со поглед кон базен или копно , кои на гостите на хотелот би им пружиле елитен и незабо
Grand Ring Hotel

Grand Ring Hotel

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белдиби, на 40км од аеродромот во Анталија и 10 км од Кемер. Сместување:Вкупно 326 соби. Стандардни соби (28 м²; 2+1 лице, ако има 2+2 деца, тогаш собата ќе биде со кревети на спрат). Големи соби (38 м², спална соба, купатило, макс. 2+2лица). Анекс стандард соби (18 м², една спална, купатило, м
KARMIR RESORT & SPA

KARMIR RESORT & SPA

KARMIR RESORT & SPA  од EUR 1125 00  2 возрасни   Локација: Хотелот се наоѓа во областа Goynuk, 40км од аеродромот во Анталија, и 8 км од Кемер.   Сместување: Вкупен број на соби 297 во три блокови. Стандардни соби (23m², една спална соба со брачен кревет или двојни кревети+софа, едно купатило
Kaya Belek

Kaya Belek

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белек, 29 км од аеродромот во Анталија и 36 км од центарот на Анталија. Сместување:Вкупно 506 соби. Стандардни соби (20-30 м², една спална и купатило, макс.2+2 лица). Апартмани (50 м², една дневна соба и една спална одвоени со врата, купатило, макс.3+1 дете). Соби за лица со попреченост. Сите соби
Kirman Arycanda De Luxe

Kirman Arycanda De Luxe

Положба:Хотелот е се наоѓа во областа Карабурун, 27 км од Сиде, 33км од Аланија и 100 км. од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 360 соби во четирикатница. Стандардни Соби: (29м², 1 спална соба со француски кревет + 1 единечен кревет, 1 купатило, макс 3+1 лица).Фамилијарни Соби: (39m², 2 спални со врата измеѓу, 1 купатило, макс 4+