logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Грција

ПОНУДИ Грција - Резултати од пребарувањето

Hotel KENTRIKON SPA - Едипсос

Hotel KENTRIKON SPA - Едипсос

Локација: Овој хотел е најубав во Едипсос, со одлична центална локација, со само 80 метри до самата плажа. На неколку минути од главниот парк, во близина на термалниот извор. Хотелската зграда датира од 1935 година и се одликува со гламур, шарм и стилот на тоа време.   Општи информации: Хотелот располага со 50 соби кои се двокреветни и трокр
Hotel RANIA - Едипсос

Hotel RANIA - Едипсос

Локација: Се наоѓа во центарот на Едипсос, на 150 метри од топлите извори и плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, телефон, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Само ноќевање/Ноќевање со доручек/Полу пансион.
Hotel SANI BEACH CLUB & SPA

Hotel SANI BEACH CLUB & SPA

Положба: На полуостровот Халкидики во Сани регијата, 80 км од СолунСместување: 475 соби и свити и јуниор свити.Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ/ДВД, телефон, чајна кујна, фен, интернет, мини бар и радио. Услуга: полупансион (појадок и вечера)Содржини: 3 ресторани, 5 барови, таверна, соба за багаж, ми
HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+) - Торони

HOTEL TORONI BLUE SEA (OLD WING **+) - Торони

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, мини маркет...Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна
Vila DIMA - Лептокарија

Vila DIMA - Лептокарија

Студијата DIMA, се наоѓаат на високото приземје од истоимениот објект во Лептокарија на само триесетина метри од градската и песочна плажа. Нивната локација, како и квалитетната и модерна опременост, е вистинскиот мотив за ваш вистински избор. Освен со современиот мебел, студијата се опремени и со сите потребни апарати, тв и клима уреди, како и уре
Villa AKAKIA - Псакудија

Villa AKAKIA - Псакудија

Villa AKAKIA е бездруго најубаво лоцираниот објект од понудата за Псакудија. Во непосредна близина на морето на 150 m оддалеченост, со убаво уреден двор со сенка од дрвја. Располага со комфорни и убаво уредени апартмани, сите опремени со квалитетен мебел, ТВ, клима уред, тоалет, мини-кујна и балкон.  ЦЕНОВНИК | ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА С
Villa ANASTASSIOS - Неи Пори

Villa ANASTASSIOS - Неи Пори

Вилата ANASTASIOS се наоѓа на оклу 150 метри од песочната плажа, во убаво уреден двор веднаш до Вилата Магас. Нејзината внатрешна организираност, се каракеризира со убаво уредени (1/2 и 1/3) студија, распоредени на првиот кат. Во близина на вилата се неколку супер маркети, продавници и ресторани. ЦЕНОВНИК | ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕ
Villa ARGIRO - Агиос Никитас

Villa ARGIRO - Агиос Никитас

Argiro Apartments е објект кој се наоѓа во непосредна близина на другата наша вила во Агиос Никитас. Со прекрасно уредениот двор исполнет со зеленило, преку кој излегува на главната улица кон градската плажа, овој објект дава одлични услови за одмор. Во својот состав расолага со неколку убаво опремени двокреветни студиа, сите со сопствен тоалет, ба
Villa ARGO - Врахос

Villa ARGO - Врахос

Вилата Арго е објект, лоциран на првата линија куќи изградени долж шеталиштето покрај долгата плажа во Врахос. Карактеристична по фронталната поставеност на нејзините балкони и тераси, го привлекува вниманието на секој минувач покрај нејзе. Во своето приземје располага со убав ресторан, над кој скалесто се издигаат останатите ка
Villa Bisera - Полихроно

Villa Bisera - Полихроно

Villa Bisera е нов објект лоциран непосредно до еден од влезовите во Полихроно. Оддалеченоста од околу 70м до главната улица која минува крај црквите во Полихроно, како и дополнителните 300м до градската плажа, ја карактеризираат вилата како одличен избор за престој во Полихроно. Овој целосно реновиран објект со квалитетен мебел и инвентар, од мина
Villa CAVO D'ORO - Пефки

Villa CAVO D'ORO - Пефки

Вилата се наоѓа во местото Пефки, на прва линија до море. Вилата располага со студија за сместување на две или три лица. Секоја од собите има комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, ТВ и клима. Во склоп на вилата се наоѓа ресторан-пицерија која на плажа има свои лежалки и чадори, кои со нарачан пијалок или кафе може да ги користите во текот на де
Villa ELEFTERIA - Олимпик Бич

Villa ELEFTERIA - Олимпик Бич

Вилата ELEFTERIA се наоѓа во Олимпик Бич, на околу 150 мери од градската плажа и во убаво уреден двор. Од нејзините  карактеристики, како место за дружење и сервис за туристите во одење и враќање, се издвојува големата тераса со потребните содржини (тоалет, ладилник, решо...). Таа располага и со 16 убаво уредени (1/2, 1/3 и 1/4) студија, распо
Villa ELEKTRA - Пефкохори

Villa ELEKTRA - Пефкохори

Вилата се наоѓа покрај црквата, во непосредна близина на центарот, во мирниот дел на Пефкохори, оддалечена на околу 350 м. од плажа. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија опремени со кујна, два или три кревети или француски кревет, тоалет, тераса, ТВ, клима... ЦЕНОВНИК | ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ | ЛЕТО 2023
Villa FAROS - Едипсос

Villa FAROS - Едипсос

Апартмените Фарос се сместени на околу 60 метри од најблиската плажа и центарот, а од плажата со термални извори околу 850 метри. Покрај лифтот, рецепцијата и малото лоби, во својот состав хотелот има студиа и апартмани кои се на високо приземје, прв и втор спрат, со поглед на улица, двор или море.Сите еднокреветни, двокреветни и трокреветни студиа
Villa FEI - Пефки

Villa FEI - Пефки

Вила ФЕИ се наоѓа во центарот на местото Пефки, на самото шеталиште покрај море. На приземје во вилата се наоѓа кафич, располага со апартмани за две лица распоредени на приземје и Прв кат. Апартманите се опремени со спална соба (имаат и можност за дополнителен помошен кревет), комплетно опремена кујна, тераса, ТВ, клима. Вилата има Wi-Fi кое е бесп
Villa FILIPOS - ЛЕПТОКАРИЈА

Villa FILIPOS - ЛЕПТОКАРИЈА

Вилата FILIPOS се наоѓа во централниот дел на Лептокарија, во непосредна близина на вилата Ерато. Вилата е оддалечена на само педесетина метри од градската плажа. Во нејзина непосредна близина, се наоѓаат мноштво продавници, ресторани, маркети и пекара. Вилата расолага со десетина студија (за 3 или 4 лица). Секоја единица е опремена со сопствена ку
Villa GREGORY - Ханиоти

Villa GREGORY - Ханиоти

Villa Gregory е лоцирана на еден од влезовите во Ханиоти, веднаш до големиот супермаркет "Masutis". Во нејзиниот состав издвоивме шест квалитетно опремени и организирани студија и апартмани за сместување, со различен капацитет и квадратура. Во зависност од типот, единиците се распоредени на три нивоа (приземје, прв и втор кат). Сопствениот двор, бл
Villa Hara - Пефки

Villa Hara - Пефки

Villa Hara e добар објект за сместување, лоциран во внатрешниот дел на местото и со оддалеченост од околу 150м од шеталиштето и песочната плажа на Пефки. Во својот состав располага со повеќе двокреветни и трокреветни студија за сместување, сите опремени со мини кујна и соба со соодветен мебел за престој на две или три лица. Мирното опкружување на о
Villa IOLKOS - Едипсос

Villa IOLKOS - Едипсос

Вила ИОЛКОС е лоцирана во центарот на Едипсос, оддалечена е околу 200м од шеталиштето и околу 100 метри од термалните извори и плажа. Секоја од собите е опременa со сопствена кујна, тоалет, тераса, ТВ, клима уред. Вилата има Wi-Fi интернет. ЦЕНОВНИК | ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ | ЛЕТО 2023 Цените се дадени по лице за наем
Villa JANA - Пефки

Villa JANA - Пефки

Локација:  Вила Јана се наоѓа во Пефки, Евиа на прва линија до морето, на самиот почеток на шеталиштето и на околу 200м од центарот на летувалиштето.  Содржини:  Вилата располага со двокреветни (1/2)  и трокреветни (1/3) студија кои се распоредени на приземјето, првиот и вториот спрат. Секое студио има комплетно опремена кујн