logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel BRZET - Omish zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Хрватска
Место: Омиш

Локација: Од центарот на градот Омиш го дели градското шеталиште со должина од 800 метри. Во близина се наоѓа црквата Св. Еуфемија

Општи информации: Хотелот е од праволиниски тип со централен дел и тераса , опкружен со борова шума  покрај плажа со камчиња. Хотелот располага со вкупно 88 соби, од кои 26 трокреветни, 62 двокреветни со можност за разделени -кревети..

Сместување: Сите соби се климатизирани  и имаат TWC, TV, SAT, фрижидер, фен за коса, телефон, балкон и поглед на море.

Услуга: ноќевање со појадок/ полу пансион/ полн пансион.

Период

15.04.-01.06.

01.10.-31.10.

01.06.-15.06.

15.09.-01.10.

15.06.-01.07.

01.09.-15.09.

01.07-15.07.

15.08.-01.09.

15.07.-15.08.

Соба 1/2

AC, BM, SAT TV, Wi-Fi

Ноќевање со појадок

31,00

40,00€

43,00€

53,00€

55,00€

Полупансион

38,00

47,00€

49,00€

61,00€

64,00€

Полнпансион

46,00

55,00€

58,00€

69,00€

72,00€

Цена по лице за ноќевање

Попусти и доплати:

  • Туристичка такса се плаќа посебно на ден по лице (IV, V, VI, VII, VIII i IX месец - 1,40 € / Oстанат период - 1,00 / деца до 12 години не плаќат. /  деца од 12-18 години плаќаат 50%)
  • Во соба 1/2+1 двајца возрасни и едно дете (2 возрсни и  1 дете) -50%
  • Во соба 1/2  со 1 возрасен или 2 деца сами во соба -30%
  • Во соба 1/2+1  2  возрасни 2 деца ( второ дете до 6 год.) -50%
  • Попуст на трето легло за постари од 12 години изнесува - 20%
  • За соба 1/1 (се користи 1/2 kако 1/1) + 50%

Дополнителни информации:

Гостите имаат неограничено пиење за време на вечерата од 19:00-21:00 цасот, a  доколку ја користат услугата полн пансион за време на ручек во периодот oд 12:00-14:00, (црно вино, бело вино, сок и вода,). Во периодот од 11.06.-10.09.2022. гостите сами се послужуваат со пијалок. Пред и после наведениот период пијалокот се служи(сервира).


Слични понуди

ВЕЛИГДЕН ВО ДАЛМАЦИЈА

ВЕЛИГДЕН ВО ДАЛМАЦИЈА

Солвекс ве води во најубавиот дел од Медитеранот. За време Велигденските празници имате можност да ги посетите бисерите на јадранот: Дубровник, Сплит, Брач, со петдневно уживање покрај водите на прекрасниот Јадран. Сместување во хотелот Брзет во Омиш. Oмиш е карактeристичен Далматински историски Град со препознатлив амбиент за Далмација. Бурното
Апартмани Мала Лука, Омиш

Апартмани Мала Лука, Омиш

Локација: Хотелот се наоѓа неколку чекори од плажата  Општи информации: Хотелот поседува балкон, градина, бар, ресторан, бесплатен паркинг, Wi-Fi, 24 часа рецепција. Услуга: ноќевање, ноќевање со појадок, полу пансион, полн пансион. 2023 24.06.-19.08. 03.06.-24.06.19.08.-09.09. 01.05.-03.06.09.09.-30.09. 1/4