logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


OBASTAR HOTEL, Аланија zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Анталија
Цени од 704€ за 2 возрасни со авион и трансфери                                         
 
Локација: 
Хотелот е лоциран во регионот Обагол, 2,5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродормот Анталија..
Сместување: Вкупно број на соби 213 распоредени во 2 блока. Стандардни соби (22 м2, 1 спална соба со француски кревет + единечен кревет. 1 купатило, макс2+1 лица), Економски соби (20 м2, 1 спална со француски кревет, 1 купатило, француски балкон). Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина, фен, посебен клима уред, директна телефонска линија, мини бар (вода и безалхохолни пијалоци при пристигнување), сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI- FI интернет, балкон. Услуга
Ultra all inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни торти и кафиња, вечера, ноќни снекови, сите локални и некои стандардни увезени алхохолни и безалхохолни пијалоци. Снекови, безалхохлни пијалоци и пиво на баровите на плажата се бесплатни во 10:00 -18:00 часот. Со доплата: увезени пијалоци кои не се на менито, свежи цедени сокови, пакети со сладолед, Турско кафе, специјални вина и коктели, A’la Carte мени на барот на плажа.
 
Содржини: 
Главен ресторан на база шцедска маса, лоби бар, слаткарница, бар на базен, бар на плажа. WI-FI интернет во лобито и во собите е бесплатно.
 
Плажа: 
Приватна плажа која се наоѓа 70м од хотелот, песочна плажа, со лежалки и чадори за сонце, како и пешкири за плажа се бесплатни.
 
Спорт и забава: 
Надворешни базени за возрасни и деца, водни лизгалки, фитнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: велнес центар, билјард, водни спортови, масажа. Дневна и вечерна анимација. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, со програма во текот на денот и Мини диско навечер.
Гостите спијат и го користат главниот ресторан во хотелот кој го букирале, сите други содржини (базени, барови, плажа, забава) може да ги користат во двата хотели.

Слични понуди

Paloma Finesse Side

Paloma Finesse Side

Положба:Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 6км од Сиде и 75км од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 299 соби. Студио соби (42м², една спална со дневен престој и со две софи, едно купатило, макс.2+1 дете). Студио соби со директен пристап на базен (42м², една спална соба со дневен престој со две софи, едно купатило, директен прист
Siam Elegance

Siam Elegance

Положбa:Хотелот се наоѓа во Богазкент на 40 км од аеродромот во Анталија и 50 км од центарот на градот. Сместување:Вкупно 515 соби во три згради. Стандардни соби (27 м², една спална со француски кревет + софа, или два единчени кревета и една софа, едно купатило, макс. 3 лица). Економски соби (27 м², една спална со француски кревет + ед
Grand Ring Hotel

Grand Ring Hotel

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белдиби, на 40км од аеродромот во Анталија и 10 км од Кемер. Сместување:Вкупно 326 соби. Стандардни соби (28 м²; 2+1 лице, ако има 2+2 деца, тогаш собата ќе биде со кревети на спрат). Големи соби (38 м², спална соба, купатило, макс. 2+2лица). Анекс стандард соби (18 м², една спална, купатило, м
Alarcha Hotel & Resort

Alarcha Hotel & Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Кизилот, на 100 км од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 388 соби во една главна зграда. Еко соби (31 м², една спална соба со дупли кревет и софа, купатило, соби само со поглед на копно,2+1 лица). Стандардни соби (31 м², спална со дупли кревет и единечен кревет, купатило, макс. 2+1 лице). Сен