logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Paloma Finesse Side zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Анталија

Положба:
Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 6км од Сиде и 75км од аеродромот во Анталија.

Сместување:
Вкупно 299 соби.

Студио соби (42м², една спална со дневен престој и со две софи, едно купатило, макс.2+1 дете).

Студио соби со директен пристап на базен (42м², една спална соба со дневен престој со две софи, едно купатило, директен пристап на базен, макс.2+1дете).

Фамилијарни апартмани (52м², една спална соба, една дневна со две софи, едно купатило, макс.2+2 деца).

Фамилијарни апартмани со директен пристап на базен (52м², една спална соба, една дневна соба со две софи, едно купатило, директен пристап на базен, макс.2+2 деца).

Фамилијарен апартман со тераса (52м², една спална соба, една дневна соба со две софи, едно купатило, голема тераса, макс.4 лица).

Голем Фамилијарен апартман (74м², две спални соби, една дневна соба, две купатила, макс.4+1 дете).

Голем Фамилијарен апартман со директен пристап на базен (52м², две спални соби, една дневна соба, две купатила, директен пристап на базен, макс.4+1 дете).

Голем Фамилијарен апартман со тераса (74м², две спални соби, една дневна соба, две купатила, голема тераса, макс.4лица).

Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон или тераса.

Услуга:
Luxury Ултра сѐ вклучено – 24 часова услуга со храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладевни закуски, доцна навечер закуска, свежо цедени сокови за време на појадок, сладолед во текот на денот, слаткарница , À la Carte ресторани, Med Kitchen со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, закуски и овошје на плажа и покрај базен.

Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, наргиле, Chef’s Kitchen À la Carte ресторан.

Содржини:
Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Chef’s Kitchen и Med Kitchen – современа медитеранска кујна. Барови околу хотелскиот комплекс.

Се доплаќаат: доктор, перење, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, фризер, изнајмување кола.

WI-FI интернет конекција во соби и јавни зони е бесплатна.

Плажа:
Хотелска приватна плажа со песок и каменчиња, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Приватни кабани / павилјони се со претходна резервација и со доплата.

Спорт и забава:
Надворешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, 5 тениски терени (со подлога од кварцен песок), одбојка на плажа, гимнастика, мини голф.

Се доплаќат: спортови на вода, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, центар за убавина и Wellnes центар. Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми за возрасни и деца.

Мини клуб за деца од 4 – 12 години со специјални програми, детско игралиште, мини диско навечер. Тинејџерски клуб за деца од 13-16 години со дел за социјални медиуми и видео игри.


Слични понуди

Gloria Golf Resort

Gloria Golf Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белек на 50 км од Анталија и 42 км од аеродромот. Сместување:Вкупно 515 соби. Стандардни соби во главна зграда (24 м², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + софа, едно купатило, макс.2 + 1 лице). Стандардни соби - зграда во градината (24 м², една спална соба со француски кре
Kirman Arycanda De Luxe

Kirman Arycanda De Luxe

Положба:Хотелот е се наоѓа во областа Карабурун, 27 км од Сиде, 33км од Аланија и 100 км. од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 360 соби во четирикатница. Стандардни Соби: (29м², 1 спална соба со француски кревет + 1 единечен кревет, 1 купатило, макс 3+1 лица).Фамилијарни Соби: (39m², 2 спални со врата измеѓу, 1 купатило, макс 4+
Kaya Belek

Kaya Belek

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белек, 29 км од аеродромот во Анталија и 36 км од центарот на Анталија. Сместување:Вкупно 506 соби. Стандардни соби (20-30 м², една спална и купатило, макс.2+2 лица). Апартмани (50 м², една дневна соба и една спална одвоени со врата, купатило, макс.3+1 дете). Соби за лица со попреченост. Сите соби
Terrace Beach Resort

Terrace Beach Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 4 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 270 соби во една главна зграда. Стандардни соби (24 м², една спална соба со дупли кревет + софа, купатило, макс. 2+1 лице). Економски соби (20-24 м², лоцирани помеѓу катови и достапни само со скали, поглед кон копно, макс. 2+