logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Siam Elegance zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Анталија

Положбa:
Хотелот се наоѓа во Богазкент на 40 км од аеродромот во Анталија и 50 км од центарот на градот.

Сместување:
Вкупно 515 соби во три згради.

Стандардни соби (27 м², една спална со француски кревет + софа, или два единчени кревета и една софа, едно купатило, макс. 3 лица).

Економски соби (27 м², една спална со француски кревет + една софа или два единечни кревети + софа, еднo купатило, макс.3 лица, собите се со поглед кон патот или кон соседниот хотел).

Фамилијарни соби (45 м², дуплекс, лоцирани на најгорниот кат од хотелот, со две спални соби – горниот кат е како галерија, има француски кревет, на долниот кат има француски кревет и софа, едно купатило, макс. 4 +1лица).

Гранд апартмани (74 м², директен поглед на море, дуплекс со отворени скали, доле има една спална соба со француски кревет + една софа, и дневна со дел за седење, на горниот кат уште една спална соба со француски кревет + една софа, две купатила, макс. 5 лица),

Јуниор апартман (31 м², една спална соба со француски кревет, едно купатило, џакузи, макс. 2+1 бебе) и

2 соби за лица со попреченост.

Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима систем кој што работи согласно временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци секојдневно се полнат), сеф, сателитски ЛЦД ТВ со музички канали, распрскувач на вода и детектор за чад, ламинатен паркет, и балкон со поглед кон градина или море (страничен поглед).

Услуга:
Ултра сѐ вклучено – 24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, детско и диететско бифе во главниот ресторан, места за закуски во текот на денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој од 7 ноќевања во еден од нив (не е дозволено за децапод 12 години), мини бар полнет со вода и безалкохолни пијалоци секојдневно, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, попладне сладолед близу базенот.

Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

Содржини:
Samui – главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани – La Luna (италијански), Khun Mac (кујна од далечен исток), Sarai (рибен), Osakbasi турски, Sushi bar, ресторан и бар за закуски, кафé Чај, бар во лоби и на плажа, диско клуб Charma.

Доктор, чување деца, фризер, перална и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет во лобито е бесплатно.

Плажа:
Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Кабаните на плажа и покрај базен се со претходна резервација и со доплата.

Спорт и забава:
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, одбојка на плажа, мини голф, пинг понг, кошарка се бесплатни. Масажа, СПА центар за убавина и здравје, билијард, спортови на вода се со доплата.

Забавни програми во текот на денот, спортски натпревари покрај базенот, навечер шоу програми, музика во живо. Мини клуб со специјални програми за деца од 4-12 години, мини диско навечер.


Слични понуди

Grand Ring Hotel

Grand Ring Hotel

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белдиби, на 40км од аеродромот во Анталија и 10 км од Кемер. Сместување:Вкупно 326 соби. Стандардни соби (28 м²; 2+1 лице, ако има 2+2 деца, тогаш собата ќе биде со кревети на спрат). Големи соби (38 м², спална соба, купатило, макс. 2+2лица). Анекс стандард соби (18 м², една спална, купатило, м
Kirman Arycanda De Luxe

Kirman Arycanda De Luxe

Положба:Хотелот е се наоѓа во областа Карабурун, 27 км од Сиде, 33км од Аланија и 100 км. од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 360 соби во четирикатница. Стандардни Соби: (29м², 1 спална соба со француски кревет + 1 единечен кревет, 1 купатило, макс 3+1 лица).Фамилијарни Соби: (39m², 2 спални со врата измеѓу, 1 купатило, макс 4+
Alarcha Hotel & Resort

Alarcha Hotel & Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Кизилот, на 100 км од аеродромот во Анталија. Сместување:Вкупно 388 соби во една главна зграда. Еко соби (31 м², една спална соба со дупли кревет и софа, купатило, соби само со поглед на копно,2+1 лица). Стандардни соби (31 м², спална со дупли кревет и единечен кревет, купатило, макс. 2+1 лице). Сен
Gloria Golf Resort

Gloria Golf Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белек на 50 км од Анталија и 42 км од аеродромот. Сместување:Вкупно 515 соби. Стандардни соби во главна зграда (24 м², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + софа, едно купатило, макс.2 + 1 лице). Стандардни соби - зграда во градината (24 м², една спална соба со француски кре