logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Phoenix Sun zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Бодрум

Цени од 901€ за 2 возрасни со авион и трансфери  

Положба:
Хотелот се наоѓа во Ѓумбет, на 3 км од центарот на Бодрум и 42 км од аеродромот. Хотелот е на 300 м од морето.

Сместување:
Вкупно 226 соби - 167 стандардни, 28 економски соби, 31 фамилијарна соба.

Сите соби имаат сателитска ТВ, фен, туш, телефон, клима, француски балкон.

Фамилијарните соби се со две одвоени соби секоја со клима.

Стандардните соби се со француски кревет или два единечни кревети.

Услуга:
Сѐ вклучено за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа, ужинки во определени часови, чај во определени часови.

Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во период од 10.00 до 23.00 часот. Хотелот располага со внатрешен и надворешен ресторан, барови (лоби бар, снек бар). Со доплата се пијалоци од 23.00-10.00 часот, свежо цедени сокови, увозни пијалоци. Wi-Fi интернет е со доплата.

Содржини:
Хотелот располага со внатрешен и надворешен ресторан, барови (лоби бар, снек бар). Со доплата се пијалоци од 23.00-10.00 часот, свежо цедени сокови, увозни пијалоци. Wi-Fi интернет е со доплата.

Плажа:
Хотелот се наоѓа на 300 м од јавна плажа. Располага и со сопствена плажа на околу 1 км од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни на хотелската плажа, а на јавната плажа се со доплата. Превоз до и од плажа 3 пати во денот во определени часови.

Спорт и забава
Хотелот има 2 базени. Лежалки и чадори покрај базен се бесплатни. Фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, билијард и забавни анимации се вкучени во цената, како и детско игралиште, мини клуб и базен за деца.

Со доплата се масажа, фризер, сеф, услуга за чување деца, изнајмување кола, доктор, телефон, факс, перење и пеглање алишта.


Слични понуди

Serhan Hotel

Serhan Hotel

Цени од 802€ за 2 возрасни со авион и трансфери   Положба:Хотелот се наоѓа во Ѓмбет на околу 3 км од центарот на Бодрум и околу 35 км од аеродрмот Милас. СместувањеВкупно 67 стандардни соби (макс. 3 лица). Сите соби имаат клима, балкон, фен, сеф, телефон, поглед на градина или улица. Услуга:Сѐ вклучено – шведска маса за поја
Dragut Point North Hotel - All Inclusive

Dragut Point North Hotel - All Inclusive

Цени од 896€ за 2 возрасни со авион и трансфери   Положба:Хотелот се наоѓа во Тургутреис, на 55 км од аеродромот и 20 км од центарот на градот. Сместување:Стандардна соба (16 м², без балкон, макс. 2 лица). Собите имаат клима, купатило со туш, фен, сеф, мини фрижидер, керамички под. Секојдневно се чисти, а постелнината и крпите
Gloria Golf Resort

Gloria Golf Resort

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Белек на 50 км од Анталија и 42 км од аеродромот. Сместување:Вкупно 515 соби. Стандардни соби во главна зграда (24 м², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + софа, едно купатило, макс.2 + 1 лице). Стандардни соби - зграда во градината (24 м², една спална соба со француски кре