logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Дома >> Црна Гора

Црна Гора

Опис на државата:
Црна Гора е мала планинска земја која се наоѓа на југозападниот дел од Балканот. Се граничи со Хрватска, Босна и Херцеговина, Косово, Албанија а излегува на Јадранско море. Крајбрежјето е долго 294 километреи и тука се наоѓаат прекрасни места кои вреди да се посетат. Котор и Уљцин се едни од најстарите места на Јадранското крајбрежје.Бока е еден од најубавите градови во јужна Еврпа.
Островите во Црна Гора се:
-Мамула, (Ластавица, Велика Жањица)
-Оток
-Св. Марко
-Св. Ѓорѓија
-Св. Никола
Најголемиот е Ада Бојанија.

Главен град:
Подгорица

Население:
650, 575

Јазик:
Црногорски

Езера во Црна Гора се:
-Скадарско Езеро
-Биоград
-Црното Езеро
-Езерото Плав
-Езеротро Пива

Највисок планински врв:
Кук 2.522метри

Национални паркови:
Ловчен, Београдска Гора, Скадарско Езеро, Дурмитор

Поголеми градови и области во Црна Гора се:
-Подгорица(кој е главен град со 136,473 жители)
-Никшич(58,212 жители)
-Пљевља (21,377 жители)
-Бело Поле (15, 883 жители)
-Херцег Нови (16,293. вклучувајќи го Игало)
-Беране (11,776 жители)

Клима:
Во однос на својата големина во Црна Гора има зачудувачки различни видови клима. Различни делови на Црна Гора имаат различна клима поради влијанието на морето и на планините на толку мала површина. Приморјето има медитеранска клима со топли долги лета и благи кратки зими. Во централната рамнина за азлика од приморјето зимите се постудени но и летата се потопли. Во планинските делови преовладува алпско-планинска клима. Од сето ова може да се закучи дека преовладува медитеранска клима.ПОНУДИ Црна Гора - Резултати од пребарувањето

Apartmani DRESIC

Apartmani DRESIC

Локација: Апартманите се наоѓаат на 350 метри од главната плажа, во центарот на Суто море, под борова шума. Општи информации: Се состои од двокреветни, трокреветни, четворокреветни апартмани, интернет, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, купатило, тераса. Двосо
Вила бр.1

Вила бр.1

Промотивни цени до 15 март Локација: Вилата се наоѓа на главното шеталиште на самата плажа. Општи информации: Вилата поседува кафетерија, тераса, рецепција, сите соби имаат WI-FI. СОБИ: 1/2, 1/3 со фрижидер, ТВ, клима, туш и купатило,(заједничка кујна) СТУДИА:1/2,1/3,1/4 со француски лежај или два лежаја, мини кујна, ТВ, клима, туш и купатило
Вила бр.3

Вила бр.3

Промотивни цени до 15 март ЛОКАЦИЈА: се наоѓа во БЕЧИЌИ близу хотел “Falkensteiner Montenegro” на 10 минути одење од море. Плажата е на 300м одалеченост. Сместена во мирниот дел на овој приморски дел и идеална за одмор за сите генерации. ОБЈЕКТ  Вилата содржи во својот состав 36 СТУДИА(СТД), Студиата се 1/2, 1/2+1, поседува с
Вила бр.4 ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

Вила бр.4 ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

Промотивни цени до 15 март ЛОКАЦИЈА: во Будва на 500м од плажатаОБЈЕКТ: вилата е на три ката, со соби и апартмани и се опремени со мини кујна, Тв, клима, купатило, балкони, паркинг, пешкири, некои од собите и апартманите со големи тераси и поглед на море. АПАРТМАНИ: 1/2, 1/3, 1/4, 1/5,  (1/4, 1/5 се со две одвоени соби) и СОБИ 1/2, 1/3УСЛУГА:
Вила бр.5

Вила бр.5

Промотивни цени до 15 март ОПИС: на убава локација и убаво сместување во соби 1/2 и апартмани 1/4,1/5 комплетно опремени.СОБИ: собите се 1/2, секоја соба  има мини фрижидер, клима, балкон, ТВ, бесплатен интернет ВИ-ФИ, сопствено купатило, паркинг.АПАРТМАНИ  1/4, 1/5 е двособен апартман има две соби ,тераса, нема кујна.АПАРТМАНИ  1/5
Вила бр.6

Вила бр.6

Промотивни цени до 15 март ОПИС: на убаво место во прекрасен амбиент во сенка  со голема отворена тераса, ресторан со голем избор на национални кујни и рибји специјалитети, безалкохолни и алкохолни пијалоци и убаво сместување во соби 1/2, 1/3 и студиа апартмани 1/2, 1/3 комплетно опремени.СОБИ се 1/2,1/3секоја соба  има мини фрижидер, кл
Вила бр.7

Вила бр.7

Промотивни цени до 15 март Содржи СОБИ и АППАРТМАНИ комплетно опремени АППАРТМАНИ   се 1/3 , 1/4 со една спална соба  во приземје, СОБИ се 1/2 и 1/3 со дупли лежај или со два единечни лежаи на ПРВ и ВТОР КАТ .ПРИЗЕМЈЕ  АПАРТМАНИ  за 3 или 4 лица  со една спална соба, соба со брачни кревети и кревет за 1 лице +кауч во
Вила бр.8

Вила бр.8

Промотивни цени Содржина на вила на три нивоа има Апартмани комплетно опремени со поглед на море директни или бочни погледи во самата вила има ресторан. СТУДИААПАРТМАНИ се 1/2, 1/3, 1/4 комплетно опремени, кујна, купатило, сеф, балкон, ТВ, клима, интернет, машина за алишта, пешкириСТД АПП 1/3 со поглед на море.СТД АПП 1/3 (2соби)СТД АПП 1/4(со 2